• منتشر شده در یکشنبه, 12 ارديبهشت 1400 07:40
به مناسبت روز معلم انجام شد؛

دیدار فرزند اولین معلم شهید مازندران با مدیرکل آموزش و پرورش استان

آرزو ولیپور؛ مدیرکل کتابخانه‌های عمومی مازندران که به عنوان فرزند اولین معلم شهید مازندران در آستانه روز معلم با مدیر کل آموزش و پرورش استان دیدار و گفت‌و‌گو کرد.
صبح دیروز (11 اردیبهشت ماه) مدیرکل کتابخانه‌های عمومی مازندران به همراه معاونین اداره کل به مناسبت روز بزرگداشت معلم با علیرضا سعدی پور؛ مدیرکل آموزش و پرورش مازندران دیدار و گفت‌و‌گو کرد.
ولیپور در این دیدار ضمن گرامیداشت یاد و خاطره استاد شهید مرتضی مطهری، روز معلم را به معلمین و فرهیختگان علم و ادب و تقارن آن با ماه مبارک رمضان تبریک گفت.
وی طرح کتابشاد را اقدام موفقی در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در بین دانش‌آموزان و خانواده‌ها دانست و افزود: امیدواریم طرح کتابشاد با کمک وزارت آموزش و پرورش در کشور فراگیر شود.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی مازندران تصریح کرد: دانش‌آموزان بخش مهمی از اعضای کتابخانه‌های عمومی استان را تشکیل می‌دهند و نشست‌های کتاب‌خوان مدرسه‌ای، مسابقات کتابخوانی، کلاس‌های آموزشی، نشست‌های جمع‌خوانی، نشست‌های قصه‌گویی از جمله برنامه‌های کتابخانه‌های عمومی استان برای دانش‌آموزان است که باتوجه به شیوع ویروس کرونا به صورت مجازی برگزار می‌شود.
مدیرکل آموزش وپرورش مازندران نیز ضمن تبریک روز معلم و قدردانی از حضور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی مازندران گفت: در شرایطی که هنوز ویروس منحوس کرونا وجود دارد امسال نیز همه برنامه‌ها باید برابر مقررات و پروتکل‌های ستاد ملی مقابله با کرونا محدود و از راه دور باشد.
سعدی پور بر تقویت و استمرار همکاری‌های آموزش و پرورش و کتابخانه‌های عمومی به‌عنوان دو مجموعه تاثیرگذار آموزشی و فرهنگی تاکید کرد و از عزم جدی آموزش و پرورش در حمایت از طرح کتابشاد خبر داد.
وی ضمن تقدیر از طرح و‌ برنامه‌های اداره کل کتابخانه‌ها در حوزه دانش آموزی، به صورت ویژه از آرزو ولیپور مدیرکل کتابخانه ها ی عمومی مازندران به خاطر داشتن طرح و ایده‌های نو قدردانی کرد و خواستار ارتباط تنگاتنگ مدیران دو مجموعه برای خلق اتفاقات تاثیر‌گذار در استان شد.
در این دیدار بر ویژگی‌های اخلاقی شهید علی ولیپور به عنوان نخستین شهید فرهنگی مازندران که در اوج‌جوانی و در اولین روزهای جنگ از سنگر مدرسه به سنگر دفاع از کشور عزیمت کرده و آسمانی شد، پرداخته شد. در پایان لوح یادبود نخستین شهید فرهنگی استان توسط فرزند ایشان به مدیرکل آموزش و پرورش مازندران اهدا شد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی