• منتشر شده در پنج شنبه, 09 ارديبهشت 1400 09:20
مدیرکل بهزیستی مازندران خبرداد:

توسعه خدمات اورژانس اجتماعی در سطح روستاها

مدیرکل بهزیستی مازندران از اجرای طرح - 30 روز 30 روستا درماه مبارک رمضان - با هدف توسعه خدمات اورژانس اجتماعی در روستاهای 18 شهرستان استان مازندران، خبر داد.
دکتر فرزاد گوهردهی، با اشاره به اجرای طرح - 30 روز 30 روستا درماه مبارک رمضان، گفت: اورژانس اجتماعی با دارابودن کادر تخصصی اعم از مددکار اجتماعی و روانشناس به گروه های هدف از جمله افراد در معرض آسیب یا آسیب‌دیده اجتماعی مانند زنان و دختران در معرض آسیب، زوجین متقاضی طلاق و سایر افرادی که به نوعی با بحران‌های فردی، خانوادگی و اجتماعی روبه‌رو هستند و با رعایت اصل رازداری و همدلی با مراجعه کننده، خدمات تخصصی لازم را ارائه می دهد.
وی با بیان اینکه برخی افراد از خدمات سازمان بهزیستی در واحد اورژانس اجتماعی و شماره تماس سه‌ رقمی ۱۲۳ اطلاعی ندارند، افزود: برخی افراد در شرایط بحرانی به ویژه در مواقعی که مورد خشونت قرار گرفته و جانشان در خطر است نمی دانند که از طریق تماس با خط 123 می توانند خدمات دریافت کنند و یکی از برنامه های بهزیستی مازندران آگاه سازی آحاد جامعه با این خدمات است.
دکتر گوهردهی یکی از برنامه های سال جاری اداره کل بهزیستی مازندران را توسعه خدمات اورژانس اجتماعی در سطح روستاهای استان دانست و ادامه داد: با اجرای طرح - 30 روز 30 روستا درماه مبارک رمضان کارشناسان اورژانس اجتماعی هر شهرستان با حضور روزانه در مناطق روستایی و با نشست های تخصصی با دهیاران، شوراهای روستا و یا افراد متعمد محل به تشریح اقدامات و فعالیت های اورژانس اجتماعی می پردازند که علاوه براطلاع رسانی و آگاه سازی خدمات اورژانس اجتماعی، وضعیت شیوع آسیب ها و برخورداری افراد در معرض آسیب یا آسیب دیده اجتماعی از خدمات تخصصی مورد ارزیابی قرارمی گیرد.
مدیرکل بهزیستی مازندران با بیان اینکه با اجرای این طرح اطلس آسیب های روستا ترسیم می شود، گفت: در طول اجرای طرح، گزارش تحلیلی از وضعیت آسیب های روستاها تهیه و به ستاد ارسال می گردد که بتوان با کمک و هم فکری هم برنامه ریزی مناسب برای ارائه خدمات بهینه صورت گیرد.
وی با بیان اینکه با اجرای این طرح قدم های اساسی در زمینه مداخله و پیشگیری از آسیب های اجتماعی برداشته می شود، گفت: برای آگاه سازی و ارائه خدمات تخصصی به افراد در معرض آسیب و یا آسیب دیده اجتماعی می توان از ظرفیت و پتانسیل آحاد جامعه به عنوان همیاران 123 و منابع حمایتی از جمله رسانه‌ها استفاده کرد. دکترگوهردهی افزود: رسانه ها نقش مهمی در آگاهی بخشی به جامعه دارند وانتظار می‌رود برای اطلاع‌رسانی به مردم درباره اورژانس اجتماعی و خط ۱۲۳ بیش از پیش همراهی کنند. مدیرکل بهزیستی مازندران در پایان تاکید کرد: هم استانی های عزیز درصورت مشاهده هرگونه کودک آزاری، همسرآزاری، خودکشی وآسیبهای اجتماعی با خط 123اورژانس اجتماعی بهزیستی مازندران تماس بگیرند تا از خدمات رایگان اورژانس اجتماعی بهره مند شوند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی