آخرین اخبار :
  • منتشر شده در شنبه, 15 آذر 1399 07:57
طنز سیاسی-کرونایی «خبرشمال» با تمرکز بر مورد «آمل»؛

ریش‌سفیداسیون!

 
 
 
 

/هومن حکیمی
اشاره: فرماندار آمل با انتقاد از تداوم برگزاری مهمانی‌ها و دورهمی‌های خانوادگی و دوستانه در این شهرستان، گفت: این موضوع مهم‌ترین علت طولانی شدن وضعیت قرمز کرونایی آمل است و برای کنترل آن رایزنی با ریش‌سفیدان را در دستور کار قرار داده‌ایم.
آقا، ناموسا همین اول کاری با هم طی کنیم که من و ما، فرماندار آمل را خیلی دوست ‌داریم اما طنز را بیشتر از ایشان دوست می‌داریم! نگران هم هستیم چون لامصّب خیلی درد داره حالا که تقریبا یک سال از شیوع کرونا گذشته و واکسن این ملعون یا این واکسن ملعون کشف شده و عن‌قریبه یا اَن‌غریبه که توزیع بشه، ما کرونا بگیریم و بمیریم! حالا اگه اولاش می‌مردیم، حرفی نبود ولی بپذیرید و بهش بپردازید که این‌جوری خیلی دردآورتره!
خلاصه اینکه تازه مسأله نماینده محترم آمل رو گذروندیم که از برکناری رییس علوم پزشکی استان به برکناری رییس بهداشت و درمان آمل رضایت داد و ثابت کرد؛ مهم برکناریه و چجوری و کی و کجاش خیلی مهم نیست!، که متوجه شدیم آمل که بین شهرهای قرمز مازندرانه و از اصلی‌ترین عوامل تشدید شیوع کرونا در این شهرستان مهم، دورهمی و مهمانی‌های خانوادگیه، می‌خواد از یک روش جدید (حتی جدیدتر از مورد روغن‌بنفشه) به اسم ریش‌سفیدی استفاده کنه و میزان شیوع کرونا رو کاهش بده!
البته هنوز جزییات این روش جدید منتشر نشده و ما خداشاهده فقط می‌تونیم حدس بزنیم!
منتهی چند نکته هست که در این بین یا فیمابین، ما رو نگران کرده که می‌خوایم با دوستان در میون بذاریم؛
یکی اینکه ریش‌سفیدی با ریش‌سپیدی فرق داره یا دوتاش رو یکی در نظر می‌گیرین؟! مثلا دیدین بعضیا میگن زبان پارسی، برخی‌ها(!) میگن زبان فارسی؟! یا مثلا میگن اگه به من رأی بدین رییس‌جمهور بشم، خلیج فارس رو کلا آسفالت می‌کنم براتون؟! اینه که بی‌زحمت تفاوت این دو را با «آن دو» اگه مشخص کنید، ممنون میشیم!
نکته بعدی این که ناموسا خود مردم، این همه کشته و زخمی ناشی از انفجار کرونا رو به کجای بند کفش‌شون فرض کردن که هنوز هم دورهمی خانوادگی میدن و میرن؟! و چگونه است که باید براشون ریش سپید یا سفید گرو گذاشت که؛ «جان مادرتون بی‌خیال مهمونی بشین»! به کجا داریم می‌رسیم ما یا به کجا داریم می‌ریم ما یا «واسّا دنیا من می‌خوام پیاده شم و دوباره دربست بگیرم، حلال توی افق گم بشم، خلاص بشم! مهرم آزاد جونم آزاد! اصن ما از اولشم برای هم ساخته نشده بودیم! من به اصرار خانواده با ایشون ازدواج کردم آقای قاضی! این «ترمه» هم شاهده! مگه نه ترمه؟! چرا جواب نمیدی ترمه؟! بی‌ادب! یادت رفته چقدر توی حل مسایل ریاضی بهت کمک کردم؟! اینه جوابم؟ که نیای به خوابم؟! بی‌وفا؛ {آمدی جانم به قربانت ولی حالا چرا؟/ پیرهن را می‌زنی یک متر و نیم بالا چرا؟}!
مسأله بعدی هم اینه که باید در مورد حل شیوع کرونا در آمل با روش ریش‌سفیداسیون، حتما دقت بشه که برخی‌ها(!) سوء‌استفاده نکنن و علی‌رغم داشتن ریش سفید، اونو با رنگ، قرمز یا آبی یا بنفش یا سبز...؛ (نه نه نه، سبز نه!) نکنن که از زیر کار و بار جلوگیری از شیوع کرونا، شانه خالی کنن!
به هر حال همین که مسوولان به فکر ما هستند، از سرمون هم زیادیه اما حق بدین به ما که نگران باشیم، واکسن کرونا تأیید و به شکل گسترده‌ای توزیع بشه ولی به ما که رسید، اینقدر این روش ریش‌سفیداسیون جواب داده باشه که ما بگیم؛ «عمرا واکسن بزنیم؛ حتی رایگان! ما ریش سفیدهامون رو می‌خوایم یالّا، یالّا یالّا...»!

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی