آخرین اخبار :
  • منتشر شده در چهارشنبه, 23 مهر 1399 11:15

بازرسي استاندارد از فروشگاه‌هاي گلستان از مرز 6 هزار مورد گذشت

 
 
 

مسوول نظارت بر بازار اداره کل استاندارد گلستان از انجام 6 هزار و 500 بازرسي از واحدهاي صنفي استان گلستان در 6 ماهه نخست سال 99 خبر داد.
به گزارش روابط عمومي اداره کل استاندارد گلستان، رضا نوروزي گفت: نظارت بر مراکز عرضه و فروشگاه ها، يکي از وظايفي است که استاندارد به موازات کنترل خطوط توليد و نظارت بر کالاها در مبدا، اجرا مي کند.
نوروزي ضمن بيان اين مطب که اداره کل استاندارد گلستان در راستاي نظارت مستمر بر عرضه کنندگان کالاهاي مشمول استاندارد اجباري، از آغازين روز هاي سال جاري و حتي در ايام تعطيلي و کاهش ساعات کاري، عمليات بازرسي و نظارت بر اصناف را دنبال نموده است افزود: طي اين مدت با همکاري حدود 20 نفر از کارکنان اداره کل، بيش از 6500 بازرسي از واحد هاي صنفي در تمامي شهرستان هاي استان صورت گرفته که بر اساس اطلاعات سامانه يکپارچه نظارت بر اجراي استاندارد، بالاترين عملکرد در بين تمامي ادارات کل استاني کشور بوده است.
وي افزود: در اين بازرسي ها 6200 واحد صنفي داراي کالاهاي استاندارد بوده ولي در بيش از 300 واحد صنفي استان، يک يا چند کالاي مغاير با استاندارد مشاهده شد.
رضا نوروزي با اشاره به اين مطلب که در مجموع 255 کالاي فاقد نشان استاندارد و 105 کالاي مظنون به جعل نشان استاندارد طي بازرسي هاي کارشناسان استاندارد مشاهده شد، افزود: علاوه بر اقدام قانوني و برخورد با توليدکنندگان کالاهاي فاقد نشان استاندارد يا مظنون به جعل علامت استاندارد، با استان توليد کننده، سازمان صمت و اتاق اصناف جهت جلوگيري از توزيع و خريد و فروش اين کالاها نيز مکاتبه شد.
وي اظهار داشت: در اين مدت اداره کل استاندارد گلستان، 75 نمونه از محصولات سطح بازار استان نمونه برداري و در آزمايشگاه هاي تحت پوشش مورد آزمون قرار داده است که نتايج نمونه هاي آزمون شده تاکنون حاکي از انطباق 35 مورد و مغايرت 19 مورد از آن ها با استاندارد هاي ملي بوده است .
رئيس اداره تاييد صلاحيت و سيستم هاي مديريت کيفيت با اظهار رضايت از همکاري اصناف و فروشگاه ها در انجام بازرسي ناظران استاندارد، از سازمان صمت استان، فرمانداري ها و اصناف شهرستان ها نيز به خاطر اين همکاري و توجيه واحدهاي صنفي طي سالهاي اخير، قدرداني نمود.
نوروزي در پايان به گلستاني ها يادآور شد در صورت مشاهده موارد مغاير با استاندارد در بازار، مي توانند موضوع را از طريق سامانه تلفني 1517 و يا پيامک 30001517 به اداره کل استاندارد گلستان اطلاع دهند و يا اينکه شخصا به کمک يک پيامک رايگان به شماره 10001517، از اعتبار و اصالت علامت استاندارد درج شده روي کالا، اطلاع حاصل نمايند.

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی