آخرین اخبار :
  • منتشر شده در یکشنبه, 20 مهر 1399 12:41
«خبرشمال» به مناسبت دومین سالروز تاسیس هواپیمایی «وارش» گزارش می‌دهد؛

به لطافت باران به ریاست حدادیان

 
 
 
 

مائده مطهری زاده /


17 مهرماه سالروز تاسیس نخستین ایرلاین مازندرانی با نام وارش است. ایرلاینی که به دست توانای رضا حدادیان راه اندازی شده و از سال 97 تاکنون خدمات زیادی را به مسافران ساروی و غیرساروی ارائه کرده و  آبروی خطوط پروازی مازندران و مرکز استان شده است.
سفرهای هوایی از دیرباز دارای حساسیت‌های فراوان بوده است. یکی از آن مواردی که این سفرها را حساس‌تر از سایر انواع سفر می‌سازد، این است که در این نوع خاص از سفر، مسافران اصطلاحا پایشان روی زمین سفت نیست و همین هم ریسک سفر را بالا می‌برد.
آنها که به سفرهای هوایی علاقه دارند و یا مجبورند در طول سال چندین بار با هواپیما به مسافرت بروند، می‌دانند که آن بالا بعد از خدا چشم امیدشان فقط به خلبان است و چنانچه خلبان نتواند در لحظات دشوار، از پسِ کار بربیاید، مسافران باید همان‌جا وصیت‌شان را بخوانند...
*بالا بودن ریسک سفرهای هوایی در ایران
سفرهای هوایی در ایران اما به دلیل فرسوده بودن ناوگان هوایی و تحریم‌های ظالمانه و ناتوانی در جایگزینی هواپیماهای نو و خرید لوازم و قطعات، چند سالی است ریسک سفرهای هوایی را بیش از حد معمول بالا برده است.
سقوط گاه و بیگاه هواپیماهایی که سالها بود بوی کهنگی‌ از آنها برمی‌خاست در ایران چیز تازه‌ای نبوده و نیست.
مسافرانی که پروازشان به ابدیت گره خورد و خواب در چشم ترِ چشمان همیشه منتظر خانواده‌هایشان شکست!

*به میدان آمدن
رضا حدادیان
در شرایط سخت صنعت
حالا اینکه فردی همچون رضا حدادیان در مازندران با توشه‌ای از تجربیات و کارنامه درخشان در عرصه صنعت هوانوردی در چنین شرایطی به میدان می‌آید و یک گوشه کار دشوار سفرهای هوایی را می‌گیرد، جای تقدیر و تشکر
فراوان دارد.
مردی که بدون هیچ چشمداشتی نسبت به حمایت‌های مسوولان استانی و کشوری، ایرلاینی معتبر و فوق‌العاده را به مرکز استان آورد تا ساری هم در کنار سایر خطوط هوایی مراکز استان‌های کشور حرفی برای گفتن داشته باشد.
رضا حدادیان، این مرد بی‌حاشیه اما سختکوش و کاربلد، اکنون با در اختیار داشتن 5 عدد بویینگ 737 و به لطف اراده و همت کادری مجرب از بهترین و کارآزموده‌ترین میهمانداران، در هواپیمایی وارش امروز پیروزمندانه بر قله صنعت هوانوردی استان مازندران می‌درخشد.
ایرلاینی که تا به امروز به گواه مسافرانی که دست‌کم یک بار لذت مسافرت بر بال سپید وارش را چشیده‌اند، یکی از بهترین و به یاد ماندنی‌ترین سفرها را به مسافرانش هدیه داده و این نیست مگر به لطف مدیریتی درخشان از جنس رضا حدادیان.

*مالکیت باشگاه پرافتخار نساجی مازندران
حدادیان که بارها از سوی استاندار مازندران نیز مورد تقدیر و تشویق قرار گرفته است، علاوه بر ید طولایی که در صنعت هوانوردی دارد، به لطف عشقی که نسبت به ورزش و ورزشکاران داشته و رفاقتش با بزرگان عرصه فوتبال و به ویژه عشق وصف ناشدنی نسبت به باشگاه پر افتخار و مردمی نساجی مازندران، پس از خریداری سهام این باشگاه، از دی ماه سال گذشته، مالکیت باشگاه را از آنِ خود کرده و با این کار، اسپانسری باشگاه را نیز برعهده گرفته است تا با یک تیر دو نشان زده باشد.

*وارش افتخار
صنعت هوانوردی مازندران
صنعت هوانوردی استان مازندران و باشگاه نساجی، امروز از شنیدن نام مدیر مدبر و بی‌حاشیه و سختکوش و پرتلاشی همچون رضا حدادیان به خود می‌بالد، هرچند که عده‌ای امروز این نام را فراموش کرده باشند!
گفتنی است هواپیمایی وارش که امروز خطوط بین‌المللی نیز به روی آن باز است، با هدف رشد و توسعه زیرساخت‌های صنعت هوایی استان مازندران تاسیس شد تا علاوه بر اشتغال‌زایی در این استان، در کوتاه‌ترین زمان، به جایگاه ویژه‌ای در صنعت هوایی کشور دست یابد.
 همچنین این ایرلاین مازندرانی موفق شد تا پس از انجام بررسی‌های گسترده و بازرسی‌های مختلف در حوزه‌های عملیات پرواز، صلاحیت پرواز، ایمنی، امنیت هوایی و بازرگانی و تطبیق‌های صورت گرفته با الزامات و مقررات مربوطه توسط کارشناسان سازمان هواپیمایی کشوری، گواهینامه بهره‌برداری هوایی (AOC) خود را نیز دریافت کند.

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی