آخرین اخبار :
  • منتشر شده در شنبه, 19 مهر 1399 10:34
شهردار چالوس خبر داد:

افزایش بودجه شهرداری به ۱۱۵ میلیارد تومان

 
 
 
 

شهردار چالوس اعلام کرد: پروژه‌های مهمی توسط شهرداری چالوس در حال پیگیری است. خیابان ساحلی، رینگ ۲ شهری، ساماندهی رودخانه، بازگشایی خیابان ۱۷ شهریور و توسعه پارکینگ مرکز شهر ۵ پروژه اساسی چالوس است که تا پایان این دوره به نتایج قابل قبولی خواهد رسید.
  نصب علایم ترافیکی، سرعت‌گیر ، تکمیل روشنایی و ساماندهی ترافیکی تقاطع بلوار مدافعان حرم و آیت الله غفاری در دست اجرا میباشد.
جعفر ردایی افزود: بودجه شهرداری چالوس در سال ۹۹ حدود ۱۱۵ میلیارد تومان است. این در حالی است که بودجه ما در سال ۹۶ حدود ۲۵ میلیارد تومان بوده است.
وی گفت: در سال ۹۹  در حدود ۷۰ میلیارد تومان کار عمرانی در حال انجام است. حال آنکه سال ۹۶ در حدود ۱۰ میلیارد تومان کار عمرانی انجام شده بود. این در حالی است که عوارض شهرداری سال ۹۹ نسبت به سال ۹۶ کمتر از ۵۰ درصد افزایش داشته، در مقایسه با تورم سه ساله و قیمت اراضی و املاک رشد اندکی داشته است.
ردایی ادامه داد: اجرای ماده ۱۰۱ قانون شهرداری الزامی است. بارها در رسانه ها و تبلیغات محیطی به شهروندان اعلام شد از خرید و فروش املاکی که اجرای ماده ۱۰۱ در آن اعمال نگردیده خودداری نمایند.
شهردار چالوس گفت: ارتقاء خدمات ایمنی و آتش نشانی در برنامه کاری ماست همچنین تهیه و تجهیز آتش   نشانی به دستگاه زنده یاب، ست امداد و نجات و خرید یک دستگاه بالابر به ارتفاع ۲۲ متر از جمله اقدامات سال جاری می‌باشد.
 وی اظهار کرد: میدان‌بار قدیمی، بازار سرپوشیده و بازار میوه و تره بار از جمله اماکن متعلق به شهرداری است که نیاز به بازسازی و احیا دارد. شهرداری اقدامات خود را شروع کرده که در صورت تخصیص اعتبارات بازآفرینی شهری این اقدامات سرعت می‌گیرد.
 همچنین  پارک‌ کودک در محوطه کاخ یکی از سرمایه‌های شهر می‌باشد که شهرداری در حال احیا و  بازسازی کامل آن است.
شهردار چالوس در ادامه گفت: روشنایی شهر بهبود یافته و ارتقاء روشنایی خیابان رادیو دریا در حال اجراست. همچنین تعداد ۲۵۰ دستگاه چراغ روشنایی برای تامین روشنایی معابر و کوچه های فرعی تحویل اداره برق شد. امیدواریم با نصب آن قسمتی از مشکلات محلات رفع شود.
وی در ادامه افزود: علت خاموشی در فاز دو رینگ ۴۵ متری، عدم وجود شبکه ۲۰ کیلو ولت در مسیر رینگ می‌باشد ونصب آن نیز وظیفه اداره برق است.
اداره برق فقط ۵۰ درصد هزینه را پذیرفت و شهرداری به ناچار جهت رفع مشکل نصب تیر را برعهده گرفته است.
وی گفت: پیاده‌روهای چالوس در مناطق مرکزی شهر فرسوده و قدیمی شده است. در حال حاضر بازسازی پیاده‌روها در خیابان‌های رادیودریا، ۱۷ شهریور، آیت‌الله غفاری و مرکز شهر در حال پیگیری است. ساحل فرج‌آباد و مبادی ورودی شهر نیز در حال اجرا می‌باشد.

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی