آخرین اخبار :
  • منتشر شده در چهارشنبه, 02 مهر 1399 13:05
خبرشمال از تاخیر و بی‌نظمی در تحویل مرسولات پستی گزارش می‌دهد؛

انتظار برای یک بسته ناقابل!

 
 
 
 

مائده مطهری زاده/


زمانی که عصر ارتباطات با پیدایش انبوهی از شبکه‌های فراگیر اجتماعی آغاز شد، بسیاری با خود فکر می‌کردند که دوران طلایی پست نیز به پایان رسید و دیگر کسی برای ارسال نامه دست نیاز به سوی ادارات پست دراز نخواهد کرد و حال آنکه همگان دیدیم که ارسال نامه چگونه جای خود را برای ارسال بسته‌ها و مرسولات پستی باز کرد.
اما هرچه انتظار کشیدن برای رسیدن نامه، شیرین و دلچسب بود، تاخیر در رسیدن بسته‌های پستی تلخ و گزنده شد.

*بسته‌ پستی‌ام کجاست؟
در روزهای اخیر، تعدادی از شهروندان، نسبت به تاخیر و  بی‌نظمی در خصوص ارسال و تحویل مرسولات پستی شکایاتی را مطرح کردند.
«ریحانه- س» از جمله این افراد بود. او که دانشجوی رشته کارشناسی ارشد مدیریت دولتی است، به خبرنگار ما گفت: من حدود یک ماه پیش، تعدادی کتاب درسی مرتبط را از سایت معتبری خریداری کردم. خوشحال بودم که در شرایط کرونایی کشور، مجبور نیستم به خاطر خرید تعدادی کتاب راهی تهران شوم، اما این خوشحالی چندان دوام نداشت! چون از زمانی که کتاب را خریداری کردم تا زمانی که به دستم رسید، دو هفته طول کشید و این در حالی بود که من پول پست پیشتاز را پرداخت کرده بودم و اگر قرار بود اینهمه تاخیر داشته باشد، خب هزینه پست پیشتاز را پرداخت نمی‌کردم! وقتی به اداره پست مراجعه کردم نیز پاسخ درستی برای تاخیر دریافت نکردم و همین امر نیز مرا عصبانی‌تر کرد و خلاصه بعد از کلی کش و قوس و روزها انتظار، بسته به دستم رسید و می‌خواهم بدانم مگر اداره پست به غیر از ارسال و تحویل بسته‌های پستی کار مهم دیگری هم دارد؟
«شیوا- ر»، نیز در همین رابطه به خبرشمال گفت: حدود دو هفته پیش خواهرم که در اصفهان زندگی می‌کند، بسته‌ای را برایم ارسال کرده بود. من با کد رهگیری که در اختیار داشتم، می‌توانستم سِیر ارسال بسته پستی را دقیق مشاهده کنم. همان روزی که بسته به ساری رسید، بدون فوت وقت به اداره پست مراجعه کردم تا زودتر و قبل از آنکه یکی دو روز دیگر هم بابت رسیدن مامور اداره پست به درب خانه‌ام بگذرد، خودم بسته را تحویل بگیرم، اما در کمال ناباوری گفتند بسته هنوز نرسیده است. ناراحت شدم و به آنها گفتم که نقشه، مکان بسته را در ساری نشان می‌دهد و خلاصه آن روز هم چند ساعتی را به اجبار میهمان اداره پست بودم تا بسته را تحویل بگیرم.

*کدام سیستم جدید کدام تسهیل در کار؟
ه.ح هم از دیگر افرادی بود که دل پردردی از این بی‌نظمی و تاخیر در تحویل بسته پستی داشت.
او به خبرنگار ما توضیح داد: از طریق رستانت، که سیستم جدیدی از ارسال و تحویل بسته‌های پستی است، بسته‌ای را سفارش دادم. در این مدل، فرستنده و گیرنده برای سهولت و سرعت در ارسال و تحویل، توافق می‌کنند که بسته موردنظر به نزدیک‌ترین باجه پستی در مقصد فرستاده شود و من هم اداره پست مرکزی ساری (روبروی استانداری) را به فرستنده اعلام کردم و فرستنده هم به همان آدرس ارسال کرد؛ بسته من فردای همان روز که سفارش دادم به ساری رسید، (از طریق سایت زوم که موقعیت بسته را هر ساعت به شما نشان می‌دهد، متوجه شدم)؛ وقتی به اداره پست مراجعه کردم، در همان وهله اول، با برخورد نامتعارف آنها مواجه شدم در حالی که اصرار داشتند بگویند این مساله به ما ارتباطی ندارد و بروید به مدیرکل اطلاع دهید.
*یک میز و لاغیر!
«ه- ح» ادامه داد: بعد از آن به اداره پست دیگری مراجعه کردم و کد مرسوله را نشان‌شان دادم، که گفتند چنین بسته پستی برای ما نیامده است؛ ناچارا با ناامیدی و عصبانیت، به اداره پست استان مراجعه کردم و برای آخرین بار کد مرسوله را نشان دادم و عجیب اینجاست که بعد از کلی مشاجره و پیگیری، وقتی متوجه شدند بسته به دست آنها رسیده است، آن را تحویلم ندادند و گفتند فردا برو بسته‌ات را از باجه پستی واقع در خیابان ملامجدالدین تحویل بگیر که در این لحظه عصبانی شدم و به آنها گفتم من بسته پستی‌ام را از طریق رستانت سفارش دادم که زودتر به دستم برسد، اما حالا گویا مجبورم حتی سفرم را نیز به خاطر این بی‌نظمی و آشفته بازار به تاخیر بیندازم!
این شهروند ساروی در پایان گفت: حتی میز خدمت مستقر در اداره پست مرکزی هم به شوخی بیشتر می‌ماند، زیرا از میز خدمت فقط همان میزش باقی‌ست و لاغیر!

*هرچه می‌کشیم از کروناست!
گراییلی مسوول روابط عمومی اداره کل پست استان مازندران، در پاسخ به این سوالات و ابهامات گفت: متاسفانه وضعیت کرونا در استان، روال معمول کار  بسیاری از نهادها و ادارات و سازمان‌ها را با مشکلات عدیده‌ای مواجه کرده است که اداره پست نیز از
جمله آنهاست.
وی توضیح داد: متاسفانه بخشی از نیروهای خدمات‌رسان ما که در دل جامعه خدمت می‌کرده‌اند، در این روزها به کرونا مبتلا شده و ناگزیر به قرنطینه خانگی تن سپرده‌اند و همین امر هم کار تحویل بسته‌های پستی را اندکی با تاخیر مواجه کرده است و ما ضمن پوزش از مردم عزیز بابت تاخیرهای به وجود آمده، بر این امر نیز تاکید می‌کنیم که اداره پست تا قبل از شیوع کرونا، به ندرت شاهد شکایات و گلایه‌هایی در این زمینه بود.
وی با بیان اینکه اداره پست استان نیز متاسفانه شاهد از دست دادن دو تن از نیروهای خدوم خود بر اثر ابتلا به کرونا بود، تاکید کرد: نکته دیگری که باید به آن اشاره کنم این مهم است که به دلیل شرایط کرونایی، همه بسته‌های پستی، قبل از آنکه به دست مردم برسند باید بر اساس پروتکل‌های بهداشتی ضدعفونی شده و دست‌کم چند ساعت تا یک روز در ادارات پست باقی بمانند تا ویروس‌کُشی به طور کامل انجام گیرد و یکی دیگر از عوامل تاخیر نیز همین امر است.

*این سیستم مشکلی ندارد!
وی در خصوص سیستم رستانت نیز گفت: تاکنون کمتر شکایتی در این باره داشته‌ایم، اما چنانچه موردی از شکایت وجود داشته باشد، به این دلیل است که یا افراد، از تفکیک کارهای هر اداره پست مطلع نیستند (به طور مثال فلان باجه پستی مسوول توزیع و فلان باجه مسوول تحویل است) و یا اینکه از زمان رسیدن بسته پستی به مقصد تا تایید آن توسط همکاران ما در اداره پست مربوطه تاخیری اتفاق افتاد که به دلیل انبوه بسته‌های پستی، این امر تا اندازه‌ای قابل باور است.

*کرونا بهانه‌ای برای پوشش ضعف‌ها
به هر روی، اداره پست، از جمله دستگاه‌های خدمات‌رسان است که از قضا در این روزهای کرونایی که کمتر کسی جرات می‌کند برای یک خرید ساده یا ارسال یک بسته پستی به خارج از شهر یا استان خود سفر کند، نقشی بسیار پررنگ در کاهش انتقال و شیوع کرونا دارد و چنانچه هر اداره یا نهاد خدمات‌رسانی، کرونا را بهانه‌ای برای ضعف در خدمت‌رسانی‌اش کند، دیگر سنگ روی سنگ بند نمی‌شود!
گفتنی‌ست تاخیر و بی‌نظمی در خدمات پستی در درون یک کشور، در زمانه‌ای که شرکت بزرگ بین‌المللی همچون لوفت‌هانزا هر روزه صدها هزار بسته پستی را از نقطه‌ای در جهان به نقطه‌ای دیگر ارسال می‌کند، به هیچ وجه و با هیچ توجیهی
پذیرفتنی نیست.

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی