آخرین اخبار :
  • منتشر شده در شنبه, 11 مرداد 1399 10:22
امروز هفته بیست و هفتم لیگ برتر فوتبال کشور ساعت 30/19 ورزشگاه شهید وطنی قائم‌شهر نساجی مازندران-پرسپولیس تهران؛

قهرمانی؟ باش!

 
 
 
 

اختصاصی خبرشمال /


رقابتی تماشایی در راه است. پرسپولیس به قائمشهر می آید تا از جایگاه قهرمانی اش دفاع کند ولی نساجی چی های مغرور فرقی برایشان ندارد که چه تیمی و با چه عقبه ای در جدول روبرویشان می ایستد. باید در خانه پیروز شوند و بر سر این خواسته هم تعللی ندارند.
پرسپولیس دوست دارد در باقی بازی های مانده هم مثل یک قهرمان پیروز شود اما خوب می داند در قائمشهر حتی نفس کشیدن راحت ممکن نیست!

سر نترس نساجی

هر چه نساجی چی ها دستان خالی تری از بازیکنان دارند؛ نتایج تیم بهتر می شود. این تضاد عجیب برای مازندرانی ها خوشحال کننده ست چون ثابت می کند نساجی هیچ اتکایی به بازیکن و یا جمعی از شاخص ترین نفرات مصدوم و بیرون نشسته ندارد.
نساجی از ۶ بازی که با محمود فکری به لیگ برتر و بازی های پیش از سال و پس از کرونا پرداخته ۱۲ امتیاز گرفته که میانگین ۲ امتیازی در هر بازی است که شکل جمع کردن محصول و آماده شدن برای قهرمانی در باشگاه های طراز اول است، تنها تیم لیگ برتر ایران که در مجموع بازی‌هایش تا کنون بیشتر از دو امتیاز در ۲۶ بازی انجام شده را گرفته، پرسپولیس است و همین تیم امشب در ورزشگاه شهید وطنی قائمشهر چالش متفاوتی را برای محمود فکری و مردانش می سازد.
روبرو شدن با قهرمان در حالیکه لیگ هنوز جریان دارد، حس غریبی به بازیکنان نساجی می دهد چرا که می دانند با وجود ۸ پله پایین تر بودن از پرسپولیس در جدول و فاصله ۳۰ امتیازی، می توانند مقبولیت فنی بازی خود را به چشم همه ایران برسانند؛ کاری که در دیدارهای پیشین با محمود فکری انجام دادند و حالا هم پر از انگیزه هستند تا درست در حساس‌ترین بخش از بازی های خود، مقابل تیم های با کیفیت و پرمدعای لیگ برتر، بازگشتن خود و ارتقای سطح بازیشان را به رخ بکشند و همان کاری که با استقلال در تهران انجام دادند و فولاد اهواز هم در قائمشهر متوجه دگردیسی‌های عمده تاکتیکی تیم نساجی شد.
نساجی مدل فکری چیزی به نام ترس، بازی تدافعی و زدن ضدحمله ندارد و تصور بر این است مقابل پرسپولیس هم، برنامه نساجی بازی پا به پا از شروع دقیقه یکم باشد کاری که تیم های میانه و پایین جدول انجام می دهند و توپ را به رقیب می سپارند تا از تک فرصت ها استفاده کنند، نه! نساجی قرار نیست تماشاگر جولان پرسپولیس و منتظر روزنه ای برای نزدیک شدن به دروازه باشد.
اما محمود فکری با مجموعه ای از مصدومین شناخته شده همراه است که نیمکت تیم را خالی تر از همیشه کرده و فشردگی بازی ها و آسیب های جزیی چند بازیکن با تجربه باقیمانده، تهدیدی جدی برای نساجی ست. جابجایی های اجباری و حتی دست زدن به تغییری ناگهانی و بازی با ۳ مدافع در دیدار گذشته تنها به این دلیل است که سرمربی نساجی محکوم به بهره مندی نفرات در پست های غیرتخصصی و آرایش های ریسکی و پرخطر ندارد که گل های پذیرفته شده مقابل فولاد می تواند تبعات همین دگرگونی اجباری اما ضروری باشد.
نساجی فاصله اش را با تیم های بالاتر کمتر کرده و لازم است تا بازی بزرگ را از پرسپولیس ببرد تا هم از جایگاه دهمی اولین فصل حضورش در لیگ برتر فراتر برود و هم تعداد امتیازات خود را به یک قدمی تمامی دشت لیگ نوزدهم خود برساند.
غلبه بر پرسپولیس قهرمان، نساجی دوست داشتنی مازندرانی ها را با شوق زیاد به سراغ سه بازی پایانی فصل می‌فرستد. پرسپولیس تنها تیمی مدعی و بالانشین این فصل ست که هنوز به نساجی امتیاز نداده.
چشم ها را هم ببندند، همدیگر را در زمین پیدا می کنند؛ ولی چشم‌ها را نمی توان بر جذابیت های
 بازی‌شان بست.

رکورد شکنی های پرسپولیس

پرسپولیسی ها با زودترین اعلان قهرمانی در تاریخ ۱۹ ساله ی لیگ برتر به قائمشهر آمده اند تا رکوردهای بیشتری را به نام خود ثبت کنند.
انگیزه سرخ ها همین است که روند پیروزیهای کم گل اما با پشتوانه افزایش سه امتیازی خود را در قائمشهر هم دنبال کنند، آنها قهرمان هستند و می خواهند کیفیت بازیشان تا به انتهای فصل همانی باشد که در انتهای نیم فصل و تمام نیم فصل دوم تا بدین جا، همگان را به تحسین واداشته.
تیم یحیی گل محمدی با تمرکز زیاد در حفظ توپ، عملکرد مستحکم در خط دفاعی، دوندگی بی امان در میانه، تنوع در کارهای هجومی و ضربه زنی دقیق در جلوی تیم، نفس تیم های لیگ برتری را گرفته و هیچوقت هم غافلگیر نشده و دست خالی از بازی ها نگذشته. تسلط سرخ ها در اجرای بازی تیمی، پرهیز از اتکای بیش از حد به بازیکن و یا ناحیه ای از زمین، یک تیم با توانایی های متعدد از پرسپولیس ساخته که وقتی در خانه بازی نمی‌کند، به دنبال نهایت امتیاز است.
تیم پرسپولیس ایراد مشهود و یا اشتباه پایدار در طول فصل نداشته که پاشنه آشیل و مایه لغزش تیم به حساب آید و اتفاقا تیمی با کیفیت متناسب است که حتی در بازی هایی که ۹ نفر اصلی را هم نداشت، همانطور بازی کرد که پیش از این نشان داده بود.
با وجود نمایش سراسر پیروزی پرسپولیس در روزهای آمدن یحیی گل محمدی و تداوم بخشیدن به تیم کم گل ولی پر امتیاز گابریل کالدرون که عنوان قهرمانی را خیلی زود از آن قرمز ها کرد اما احتمال دارد پرافتخارین تیم لیگ برتر، به دغدغه تمام شدن ماموریت پیش از خروج رسمی از لیگ نوزدهم دچار می‌شود و این موضوعی ست که یحیی گل محمدی نمی خواهد از تیمش ببیند. برای همین است که سرمربی از ثبت رکوردهای جدید مثل کم گل خورده ترین فصل و یا بیشترین میزان امتیاز در یک فصل حرف می زند تا پرسپولیس را از آسودگی روانی ناشی از قهرمانی زودرس دور کند.
پرسپولیس می خواهد در تمامی بخش های آماری فصل را در بهترین وضعیت ممکن ترک کند مثلا تعداد شکست های تیم با تیم رده هشتمی نفت مسجد سلیمان برابر است یا تعداد گل های زده اش ۷ گل از استقلال کمتر است، پس هیچکدام از ۴ بازی پیش‌رو بخصوص دیدار نفس گیر با نساجی را آسان نمی گیرد و با تمام توان فنی اش بازی می کند.
گل محمدی خودش در قائمشهر مربیگری کرده، شماری از مردانش مازنی هستند، خط حمله اش به خانه خود باز می گردد و مازندران برایشان به شدت آشناست ولی سرمربی پرسپولیس خوب می داند که نساجی همان تیمی است که زودتر از دیگر تیم‌ها می تواند شکست سوم فصل را به آنها تحمیل کند.
این امتحان جدی برای پرسپولیس و یحیی ست که در مقابله با یکی از بهترین تیم های ۶ هفته اخیر، از جایگاه قهرمانی اش دفاع کند.

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی