آخرین اخبار :
  • منتشر شده در چهارشنبه, 08 مرداد 1399 07:11
مدیرکل دامپزشکی مازندران خبر داد:

برای حفظ فاصله گذاری اجتماعی قربانی را تنها به روز عید قربان موکول نکنید

 
 
 
 
مدیرکل دامپزشکی مازندران از هم استانی‌ها درخواست کرد برای حفظ فاصله گذاری اجتماعی قربانی را تنها به روز عید قربان موکول نکنند.
دکتر رضوانی مدیرکل دامپزشکی مازندران با اشاره به اینکه حفظ فاصله گذاری اجتماعی و رعایت پروتکل‌ها در مراسم قربانی امسال اولویت دارد، گفت: برای جلوگیری از تجمع در خرید و کشتار دام از مردم در خواست می‌کنیم قربانی را تنها به روز عید قربان موکول نکنند.
او افزود: توصیه می‌شود شهروندان از چند روز قبل از روز عید، اقدام به خرید دام زنده کنند و خرید دام زنده را فقط به روز قبل از عید نگذارند.
رضوانی گفت: در عید قربان امسال برخلاف سال‌های گذشته تاکید داریم اماکن عرضه موقت دام به حاشیه شهر‌ها و به صورت پراکنده ایجاد شود تا با ازدحام جمعیت برای خرید دام زنده در چند مکان مشخص روبرو نشویم.
او با اشاره به تشکیل اکیپ‌های سیار دامپزشکی برای سرکشی از میادین موقت عرضه دام زنده،گفت: این اکیپ‌ها متشکل از کارشناسان بهداشتی دامپزشکی هستند که با مراجعه به گله‌ها، سلامت دام‌های عرضه شده را تائید می‌کنند.
رضوانی افزود: از مردم درخواست داریم تا برای تامین سلامت خود و خانواده امسال با شرایط ویژه دام را در کشتارگاه‌های دام قربانی کرده و لاشه دام قربانی شده را بعد از بازرسی صحیح گوشت توسط کارشناسان بهداشتی مستقر در کشتارگاه‌ها و تائید حلیت دام توسط روحانیون ناظر شرعی تحویل گیرند.
دکتر رضوانی با اشاره به فعالیت کشتارگاه‌های دام در روز جمعه، گفت: با توجه به هماهنگی‌های بعمل آمده کلیه اقدامات کشتار و نظارت بهداشتی و شرعی در کشتارگاه‌های دام استان در روز عید قربان بصورت رایگان بوده و امیدواریم مردم در امسال استقبال خوبی داشته باشند.
او از مردم خواست تا از خرید دام‌های بیمار و یا دارای لاغری مفرط هستند و یا اینکه دارای تاول بر روی دنبه، پوست و سایر اندام خارجی می‌باشند و همچنین دارای پشم‌های بلند، ژولیده، دارای لنگش، نفخ و بیماری‌های گوارشی مانند اسهال هستند
خودداری کنند.

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی