آخرین اخبار :
  • منتشر شده در چهارشنبه, 11 تیر 1399 14:26
مدیرکل بیمه سلامت مازندران:

363 میلیارد ریال از مطالبات مراکز درمانی مازندران پرداخت شد

 
 
 
 
مدیرکل بیمه سلامت مازندران از پرداخت ۳۶۳ میلیارد ریال از مطالبات موسسات طرف قرارداد بیمه سلامت خبر داد.
دکتر رسول ظفرمند گفت : ۲۹ میلیارد ریال از مطالبات بیمارستان‌های غیر دولتی ، ۷۰ میلیارد ریال بابت داروخانه ها ، ۱۶ میلیارد ریال بایت پزشکان خانواده شهری، ۱۶۵ میلیارد ریال بابت بیمارستانهای دولتی، ۵۹ میلیارد ریال بابت سطح یک روستاییان و ۲۴ میلیارد ریال هم بابت سایر موسسات پرداخت شد. وی با بیان این که حذف تدریجی دفترچه‌های کاغذی بیمه سلامت هم در دستور کار قرار دارد، افزود:  اجرای طرح نسخه نویسی الکترونیک و استحقاق سنجی در بخش سرپایی، حرکت به سوی بیمه کار ‌آمد، منطقی سازی هزینه‌ها و دولت الکترونیک هم از برنامه‌های این اداره کل در سال‌جاری است.
ظفرمند گفت: در راستای کاهش تردد و تجمع بیمه شدگان در دفاتر پیشخوان طرف قرارداد و به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، با توجه به اتمام اعتبار دفترچه‌های بیمه مشمولان سازمان بهزیستی و بنیاد شهید و امور ایثارگران در ۳۱ خرداد ۹۹، بیمه شدگانی که دفترچه بیمه آنها دارای نسخ سفید است، می‌توانند بدون مراجعه به دفاتر پیشخوان و دریافت دفترچه جدید، به مراکز درمانی طرف قرارداد مراجعه و خدمت مورد نظر را دریافت کنند.
وی افزود: آن عده از بیمه شدگان که دفترچه بیمه سلامت آنها فاقد نسخ سفید بوده و مشمول پوشش بیمه‌ای هستند، ملزم به تمدید دفترچه و مراجعه به دفاتر پیشخوان هستند.
مدیرکل بیمه سلامت مازندران با بیان این که حدود نیمی از جمعیت استان تحت پوشش بیمه سلامت مازندران قرار دارند، اعلام کرد: بیمه سلامت استان سالانه بیش از هفت هزار میلیارد ریال برای هزینه درمان بیمه شدگان به موسسات درمانی طرف قرارداد استان پرداخت می کند.

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی