• منتشر شده در پنج شنبه, 01 خرداد 1399 09:13
«بوستان خانواده» ساری توسط شهرداری افتتاح شد؛

در امتداد افقی روشن

 
 
 
 

شهردار ساری: با احداث و بهره برداری پروژه‌های شهری، شهر ساری در سال‌های آینده افقی روشنی را پیش رو خواهد داشت و تمام همت و تلاش همکارانم در خانواده بزرگ شهرداری ساری بر این است تا با تحقق گزاره توسعه متوازن و خدمات‌رسانی یکسان و یکپارچه به همه نقاط شهر، ساری شهری برای همه ساروی‌ها باشد.

صبح دیروز 31 خرداد 1399، با حضور آیت‌الله محمدی لائینی؛ نماینده ولی فقیه در استان، رازجویان؛ معاون استاندار مازندران، رضایی؛ فرماندار مرکز استان، سردار بابایی؛ فرمانده سپاه کربلای استان، سردار ملکی؛ مدیرکل حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس، نمایندگان منتخب ساری و میاندورود در مجلس یازدهم، چند عضو شورای اسلامی شهر، عباس رجبی؛ شهردار ساری و جمعی از مدیران استانی و شهرستانی، بوستان خانواده ساری افتتاح شد.
این بوستان به عنوان مجموعه‌ای فرهنگی، تفریحی و ورزشی ویژه استفاده بانوان در نظر گرفته شده بود که به دلیل کار کارشناسی نامناسب و عدم لحاظ حفظ حریم برای بانوان از سوی ساختمان‌های اطراف، نتوانسته است با کاربری تعریف شده خود به بهره‌برداری برسد و به شکل اختصاصی در دسترس بانوان ساروی قرار گیرد.
بوستان خانواده به‌عنوان مجموعه‌ای فرهنگی، تفریحی و ورزشی است که در زمینی به مساحت تقریبی 10 هکتار در منطقه یک ساری ابتدای بلوار فرح‌آباد واقع شده است.

*شهردار ساری به خدمت بی منت و بدون حاشیه خود ادامه دهد
نماینده ولی فقیه در این افتتاحیه باشکوه گفت: انجام کارهایی که امروز افتتاح و بهره برداری آن انجام شد ارزشمند است. به‌خصوص با بدهکاری‌های به‌جامانده از گذشته گام بلند و ریسکی بزرگ در مدیریت شهری فعلی بوده است.
 آیت الله محمدباقر محمدی لائینی در آیین افتتاح پروژه‌های شهرداری ساری در محل بوستان خانواده، با بیان اینکه هر مسوولی باید مصداق «هزینه کم، بار کم و خدمت زیاد» باشد، آن را عامل کم کردن هزینه‌های جاری و زیادتر کردن هزینه‌های عمرانی، دانست و گفت: مسوولانی داریم که از امکانات نهاد و اداره استفاده نمی‌کنند زیرا نیازی ندارند اما یک اقلیت سوءاستفاده می‌کنند.
وی افزود : این دزدی‌ها با انگیزه شهوت مالی نیست، بلکه یک جریان سیاسی است که می‌خواهد نظام جمهوری اسلامی را زیر سوال ببرد و زمینه‌سازی کند تا وجهه مسوولان و مدیران نظام را در دنیا خراب کنند و آبروی مسوولان پاک‌دست را ببرند.
نماینده ولی فقیه در مازندران با اشاره به اینکه شهر ساری نیاز به کار زیاد دارد، بر توجه به مرکزیت آن در استان تأکید کرد و گفت: ساری تجلی استانی دارد و با آنکه برای آن کار زیاد شده است، اما بسیار با آنچه که مورد نیاز آن است، فاصله دارد.
آیت الله لائینی انجام پروژه‌های فعلی با وجود کم و کسری‌های شهرداری را ارزنده خواند و از مدیریت شهری برای تهیه و تجهیز لوازم آتش آتش نشانی به ارزش حدود 5 میلیارد تومان قدردانی کرد و گفت: انجام چنین کارهای ارزشمند با بدهکاری‌های به‌جامانده از گذشته گام بلند و ریسک بزرگ در مدیریت شهری فعلی بوده است.
وی به احداث نیروگاه زباله سوز اشاره و افزود: با افق دید وسیع هم اکنون به دنبال تصفیه زباله بصورت مدرنیته و به روز باشیم.
وی با ابراز خرسندی از احداث و بهره برداری این بوستان در مرکز استان، احداث پارک دیگر ویژه بانوان را از سوی شهرداری ساری نوید بخش خبر خوش برای بانوان ساروی دانست و و از شهرداری خواست که سرانه فضای سبز را با توجه به جمعیت برای شهروندان ساری افزایش دهد.
آیت الله لائینی یادآور شد که در نظر سنجی‌های صورت گرفته شهروندان بر استمرار نهضت آسفالت تاکید داشتند از مدیریت شهری ساری خواهان ادامه این نهضت شد.
نماینده ولی فقیه در مازندران تأکید کرد که در ساخت و ساز و زیباسازی از معماری سنتی و بومی و اسلامی استفاده شود.
امام جمعه مرکز مازندران پیشنهاد تغییر نام پارک بانوان به نام «شهدای سوم خرداد» را پیشنهاد خوبی قلمداد کرد.
وی در ادامه این آیین، بر خدمت بی منت و بدون حاشیه تاکید کرد و از مجموعه شهرداری خواست، لحاظ کردن رضایت خداوند و رفاه حال شهروندان را بیش از پیش در دستور کار قرار دهند.

*مردم قدردان تلاش‌ها خواهند بود
رازجویان؛ معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مازندران در مراسم افتتاحیه بوستان خانواده ساری گفت: اینکه ما بتوانیم خدمات شهری به صورت مکانیزه و یکپارچه و استفاده از ظرفیت‌های موجود در سطح جامعه استفاده کنیم این مدیریت یک شهردار و تدبیر شورای اسلامی یک شهر را می رساند.
وی در مراسم افتتاحیه بوستان خانواده ساری اظهار کرد: احداث پارک‌ها و بوستان‌ها در نقطه نقطه شهر ساری نشان از نگاه مدیریت شهری به توزیع متوازن خدمات دارد. شهرداری و شورای اسلامی شهر ساری هم به وظیفه خودشان به نگاه متعادل و متوازن به همه نقاط شهری دقت کرده و توجه داشته‌اند که جای تقدیر و تشکر دارد.
وی افزود: اینکه ما بتوانیم خدمات شهری به صورت مکانیزه و یکپارچه و استفاده از ظرفیت‌های موجود در سطح جامعه استفاده کنیم این مدیریت یک شهردار و تدبیر شورای اسلامی یک شهر را می‌رساند.
رازجویان ضمن قدردانی از مدیریت سابق شهرداری ساری گفت: ما باید به شهر ساری که مرکز استان است به عنوان یک پروژه استانی نگاه داشته باشیم و اعتبارات و تخصیصات بیشتری را به این شهر ارائه دهیم تا شاهد رشد و تعالی این شهر باشیم.
معاون عمرانی استاندار مازندران با بیان اینکه ساری پیشانی استان به شمار می‌رود و باید به آن توجه ویژه شود، افزود: توزیع اعتبارات براساس سرانه جمعیتی است ولی باید به شهر ساری به عنوان مرکز استان توجه کنیم و سازمان و برنامه و بودجه در توزیع اعتبارات توجه بیشتری به شهر ساری داشته باشد.
وی با بیان اینکه توجه به «گردشگری شهری» مسأله‌ای بسیار مهم است و احداث پارک‌ها و بوستان‌ها از جمله شاخص‌های این گردشگری است، یادآور شد: هر قدمی که برای رفاه و توسعه شهر برداشته شود مورد حمایت مردم قرار خواهد گرفت و مردم قدردان تلاش‌ها خواهند بود.
رازجویان گفت: احداث پارک بانوان نشان دهنده این است که این قشر از جامعه چه فعالیت‌ها و اقداماتی را در سطح جامعه انجام می‌دهند و چه بازخوردی خواهد داشت و نگاه مسوولان را به این عملکرد دقیق تر و موشکافانه‌تر خواهد کرد.

*پارکی دیگر ویژه بانوان باید
در ساری احداث شود
رییس شورای اسلامی شهر ساری با تأکید بر ضرورت نگاه و توجه ویژه به توسعه ساری به‌عنوان مرکز استان، از نماینده ولی فقیه در مازندران خواست تا به ساری به‌عنوان مرکز استان نگاه استانی و حتی ملی داشته باشد.
علیجان شمشیربند در آیین افتتاح و بهره برداری از پروژه‌های شاخص شهرداری مرکز استان گفت: ساری در مرکز استان پیش از این از جایگاه مناسبی برای حضور گردشگران و مسافران برخوردار نبود اما در چند سال اخیر با تلاش و توانمندی‌های مدیریت شهری برخی از نیازمندی‌های مرکز استان مرتفع شد اما هنوز به نقطه مطلوب نرسیده است.
وی با تأکید بر ضرورت نگاه و توجه ویژه به توسعه ساری به‌عنوان مرکز استان از نماینده ولی فقیه در مازندران خواست تا به ساری به‌عنوان مرکز استان، نگاه استانی و حتی ملی داشته باشد.
شمشیربند گفت: توسعه ساری به منزله توسعه مازندران خواهد بود و این مهم توجه ویژه نماینده ولی فقیه، استاندار و نمایندگان مجلس را طلب می‌کند.
رییس شورای اسلامی شهر ساری یادآوری کرد که احداث پارک ویژه بانوان در دوره چهارم شورای شهر کلید خورد و تصمیم‌گیری شد تا در جهت رفاه حال بانوان، بوستانی مجهز با امکانات مختلف احداث شود اما مکانی با چنین امکانات محقق نشد. البته با قولی که عباس رجبی شهردار ساری در این آیین دادند پارکی دیگر ویژه بانوان در این شهر احداث خواهد شد.
شمشیربند اظهار کرد: امروزه مطالبات شهروندان افزایش یافته و مدیریت شهری باید هم راستا با توقعات و مطالبات شهروندان حرکت کند اگر چه مدیریت شهری نیز از توانمندی‌های بالایی برخوردار است و انتظارات مردم را به خوبی فراهم می‌کند.
وی افزود: مدیران اجرایی و استانی و شهرستانی امروز باید به دنبال تحقق مطالبات بزرگ مردم باشند. یکی از این مطالبات نیروگاه زباله سوز است که در صدر فعالیت‌های شهرداری ساری قرار گرفته است.
وی ضمن قدردانی از حمایت‌های استاندار مازندران خواهان توجه بیشتر به این پروژه شد و از تلاش‌های شهردار ساری و فرماندار برای انجام عملیات اجرایی پروژه زباله سوز مرکز استان تقدیر کرد.
رییس شورای اسلامی شهر ساری همچنین از تلاش‌های شبانه روزی شهردار ساری برای افتتاح و بهره‌برداری این بوستان قدردانی کرد و با اشاره به پروژه فاز دوم بوستان ملل از مسوولان آب منطقه‌ای

*ساری در امتداد افقی روشن
شهردار ساری در این مراسم گفت: با احداث و بهره‌برداری پروژه‌های شهری، شهر ساری در سال‌های آینده افقی روشنی را پیش رو خواهد داشت.
در این مراسم، عباس رجبی؛ شهردار ساری، با اشاره به صدور مجوزهای ساخت برای ساختمان‌های اطراف این بوستان طی سال‌های گذشته  که موجب اشراف به این مکان شده است گفت: امیدواریم بتوانیم در آینده بوستانی با شرایط مناسب ویژه بانوان شهر ساری احداث نماییم.
وی افزود: هم‌زمان با این پروژه، بوستان رسالت با هدف افزایش سرانه فضای سبز شهری، خرید و تجهیز ۲۲ دستگاه خودروی حمل زباله جهت جمع آوری مکانیزه زباله‌های سطح شهر، تجهیز، خرید و به روزرسانی ادوات و ماشین آلات سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ساری در راستای ارتقای سطح خدمات رسانی این سازمان و پروژه تعریض و بهسازی بلوار کشاورز و ساماندهی و توسعه بازار ملامجدالدین نیز مورد بهره برداری قرار گرفتند.
رجبی، کاهش چشمگیر درآمد شهرداری‌های کشور به دلیل شیوع کرونا را از مسایل عمده و مطرح‌شده در مجمع کلان‌شهرها برشمرد و ادامه داد: ‌البته شهرداری ساری نیز از این قاعده مستثنی نبوده است ولی خدمت رسانی به شهروندان در این ایام نیز استمرار داشت.
وی ضرورت دستیابی به درآمد پایدار در شهرداری‌ها را مورد توجه قرار داد و اظهار داشت: ساخت 26 باب مغازه با استفاده از ظرفیت و توانمندی درون‌سازمانی با هزینه مبلغ حدود یک میلیارد تومان به همت سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فراورده‌های کشاورزی، آورده ۱۲ میلیارد تومانی را برای این سازمان در پی داشته است و فاز دوم این پروژه نیز در دستور کار قرار گرفت.
شهردار ساری به خرید تجهیزات به روز برای سازمان آتش نشانی شهر ساری به مبلغ ۵ میلیارد تومان و خرید ۲۲ دستگاه ماشین آلات مکانیزه حمل زباله شهری با هزینه ۱۰ میلیارد تومانی به‌عنوان دیگر پروژه‌های افتتاح شده‌ اشاره کرد و گفت: با خرید این ماشین آلات، شهرداری به صورت مستقل کار حمل و نقل زباله را به عهده خواهد گرفت و نیمی از هزینه ۲۵ میلیاردی که صرف پیمانکاران و پرداخت به آنان می‌شود، صرفه‌جویی خواهد شد.
وی تصریح کرد: ساماندهی بلوار کشاورز به طول ۳.۵ کیلومتر با صرف هزینه  ۱۵ میلیارد تومان و با استفاده از ظرفیت سازمان عمران شهرداری
عملیاتی شد.
رجبی در بخش دیگر از سخنانش با اشاره به مطالبات پیمانکاران از شهرداری که از دوره‌های مدیریتی قبلی به جا مانده بود گفت: 140 میلیارد تومان بدهی به پیمانکاران را پرداخت کردیم، همین‌طور بدهی 300 میلیارد تومانی مربوط به بیمه کارکنان شهرداری به بیمه تامین اجتماعی استان نیز تسویه شد.
وی خواستار نگاه ویژه و ملی نماینده ولی فقیه در استان و مدیران استانی به برخی از پروژه‌های در حال احداث شهرداری مانند نیروگاه زباله سوز ساری شد و تاکید کرد: پروژه نیروگاه زباله سوز مهم‌ترین پروژه عمرانی در دست اجرای شهرداری است که تا به حال هزینه 38 میلیارد تومان در اختیار پیمانکار آن قرار گرفته است و مابقی کار نیز به جد در حال پیگیری است تا هم رفاه ساروی‌ها حاصل شود و هم مشکل مردم منطقه، به‌خصوص چهاردانگه مرتفع گردد.
شهردار ساری اظهار داشت: پروژه پل تا پل به طول 2600 متر در مرکز استان از دیگر پروژه‌های در دست اجرای شهرداری بوده و توانستیم در 6 ماه گذشته بیش از نیمی از مسیر را بازگشایی کنیم که بهره برداری از آن نقش عمده‌ای در کاهش بار ترافیکی در شرق ساری خواهد داشت.
وی فاز دوم بوستان ملل را از جمله پروژه‌های مهم مرکز استان در ارتقای صنعت گردشگری و ایجاد اشتغال دانست و ادامه داد: این پروژه را با استفاده از ظرفیت سازمان عمران در دست اجرا داریم.
رجبی همچنین از افتتاح فاز سوم میدان ابن شهر آشوب تا دو ماه آینده خبر داد و گفت: این پروژه نیز با استفاده ازظرفیت سازمان عمران در حال انجام است.
شهردار ساری در پایان تاکید کرد: با احداث و بهره برداری پروژه‌های شهری شهر ساری در سال‌های آینده افقی روشنی را پیش رو خواهد داشت و تمام همت و تلاش همکارانم در خانواده بزرگ شهرداری ساری بر این است تا با تحقق گزاره توسعه متوازن و خدمات‌رسانی یکسان و یکپارچه به همه نقاط شهر، ساری شهری برای همه ساروی‌ها باشد.
گفتنی است، در این مراسم از فاطمه علی زاده فرزند شهید مدافع حرم عباسعلی علی زاده و حدیثه نوبخت همسر شهید مدافع حرم جواد اسدی که از کارکنان مجموعه شهرداری ساری هستند تقدیر شد.

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی