آخرین اخبار :
  • منتشر شده در دوشنبه, 18 فروردين 1399 08:01
طنز سیاه «خبرشمال» درباره تمرگیدن در خانه؛

توت‌فرنگی‌های وحشی باغ عمه دوستم اینها!

 
 
 
 


هومن حکیمی /


اشاره: راه نداره، نه؟ حتما باید به شکل رسم نمودار توت‌فرنگی‌های وحشی باغ عمه جان یکی از همکارانم با شما برخورد بشه؟! حتما باید مثل اون سکانس فیلم «پدرخوانده»، خارج شهر، شما رو ببندن به گلوله و رگبار تا مسأله در شما نهادینه بشه؟! خب حالا، یه جوری نگاه نکنین که انگار همه‌تون شهروندان مسوول و متواضع و قانون‌مداری هستین که البته هستین، منتهی مگه اینکه عکسش ثابت بشه!
داداش، آبجی! کرونا، هلو نیست که با اینکه میره توی گلو ولی احتمالا دیگه در نمیآد! خلاصه از ما گفتن بود!

*ما، قرنطینه را
 شکست می‌دهیم!
کلا یک سری از دوستان تشریف دارن که همیشه دوست دارن خلاف جهت آب شنا کنن. فکر می‌کنن که اینجوری آدم‌های باکلاس و متفاوتی میشن که میشن ولی از نوع احمقانه! یعنی من فدای شما بشم که دوست دارین یک احمق متفاوت جلوه کنین و از این طریق، تعداد فالوئرهای اینستاگرامتون رو افزایش بدین! اینه که واقعا ازتون ممنونم که در این ایام سخت و دشوار کرونازدگی، چیزی به بند کفشتون هم نبود و اصولا «این سوسول‌بازیا کیلویی چند؟» و «قرنطینه مال تعدادی از گیاهان و نباتات است!» و «چرا در قفس هیچ کسی نباید کرکس بتمرگه»؟! دمتون گرم! پرچم بالاست!

*ما شعور و فرهنگ را هم شکست می‌دهیم!
درکتون می‌کنم، می‌دونم چقدر سخته که شاهد تلاش کلی آدم باشین که دارن سعی می‌کنن یه‌جوری این گندی که وصلت یک بی‌شعور چینی با یک خفاش معتاد به وجود آورده رو بپوشونن!
هی یک سری داد زدن، فریاد زدن که؛ «ایهالناس! از خونه نیاین بیرون تا ماجرا ختم به خیر بشه»، زرت، شما پاشدین شال و کلاه کردین و رفتین مسافرت! همه‌تون هم ماشاالله برای سفر کردن یک دلیل منطقی و انسانی داشتین! یکی‌تون یهو بعد از بیست سال یادش افتاد که مادر و پدر پیری در شهرستان داره که باید بهشون رسیدگی کنه! یکی دیگه‌‎تون دچار تحول عاطفی شد و تصمیم گرفت یک تنه به شهرهای مختلف کشور سفر کنه و به مردم محروم خدمت رسانی کنه! یکی دیگه متوجه شد که اصولا به کسی چه مربوطه که بقیه برن سفر یا نرن سفر! خلاصه با همین دلایل منطقی و کارشناسانه، کل عوارضی جاده‌های مهم کشور رو به تصرف خودتون درآوردین و جا داره ازتون تقدیر ویژه بشه! همه‌تون هم از بچگی، عاشق نوشابه شیشه‌ای؛ ای جان!

*ما صحنه را هم
شکست می‌دهیم!
من نمی‌دونم چرا در این روزهای ابتدای سال 1399 که همه به شکل منطقی باید توی خونه می‌موندیم، مدام آهنگ اون خواننده خاک‌برسری، داخل هیپوتالاموس مغزمون تکرار میشد؛ «صحنه، باز منو صدا کرد، صحننههه، بااااز منو صداااااا کرررررد، صحنهههههههه...»، ئه، کوفت و صحنه صحنه صحنه! درد و صحنه! ول کن دیگه!
خلاصه یک‌جوری مدام ترغیب می‌شدیم که باز تبدیل بشیم به اون «مردم همیشه در صحنه» و بپاشیم خودمون رو توی کوچه و خیابون که همچین کل گربه‌ها از این حضور ما کیف کنن و درضمن، مشت محکمی هم بشه بر دهان همه یاوه‌گویان و مخصوصا این خفاش‌های بی‌پدر! اینه که باز هم دمتون گرم و پرچم بالاست!

*ما مرغ طوفان را هم شکست می‌دهیم!
خدا رفتگان همه شما رو هم بیامرزه؛ علی‌الخصوص جفتتون! هر چی خاکه، مال پای لنگه! هر چی درد و بلاست، مال مرغ همسایه‌س که نمی‌دونم چرا همیشه غازه! هر چی آرزوی خوبه مال خودم، هر چی که خاطره داری هم مال خودم! کلا مال خودم، مال خودم و مال شما هم مال خودم! اگه نسبت به این موضوع اعتراضی دارین، خب برید اعتراض کنین اما مخل آسایش همسایه‌ها نشین! کلا الآن چند ساله که همسایه‌های ما مریض دارن، پس برید توی کوچه خودتون اعتراض کنین وگرنه میام پایین، پاره...، چیز، توپ‌تون رو پاره می‌کنم! شما که دیگه از آقای «مرغ طوفان» که خفن‌تر نیستین که، اونو زدیم پا...، چیز، توپش رو پاره کردیم، شما که جای خود دارین! واسه همینم هست که قرنطینه و «در خانه می‌مانیم» و «آی اَم اِ بلک‌بورد» و «اِستِی وید هوُم» و فلان، به درد ما نمی‌خوره احیانا!

*ما نه تنها شکست می‌دهیم بلکه...!
اصلا باختن راست کار شماها نیست؛ نه؟! کلا فکر می‌کنید کرونا هم یه‌جور شرط‌بندی فوتباله که توش همیشه «منچستر سیتی» اُوِر می‌کنه! فکر می‌کنید که همیشه «پرسپولیس سرور استقلاله» و اصلا لحظه‌ای به این نمی‌‌اندیشید که ممکنه استقلال سرور پرسپولیس نباشه؟! براتون سوال ایجاد نمیشه که اگه کرونا سرور استقلال بشه، چی میشه؟! یا هیچ فکر کردین در بازی برگشت «بارسا» با «پاریسن‌ژرمن» اون سال، اگه مربی تیم فرانسوی، دقیقه 80، «علی‌اکبر استاداسدی» رو می‌آورد جای یک فوروارد، نتیجه شیش بر یک نمیشد؟! خب همینه دیگه، وقتی به این چیزهای مهم فکر تمی‌کنین، نمیشه ازتون توقع داشت که بتمرگید توی خونه و فوتبال‌های تکراری و سریال «پایتخت6» رو ببینین!
پ.ن:
فراموش نکنین که پرچم، باید همیشه بالا نگه داشته باشه!

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی