• منتشر شده در دوشنبه, 18 فروردين 1399 08:00
فرمانده سپاه سوادکوه خبر داد؛

تجهیز نقاهتگاه ۷۹ تختخوابی ویژه بیماران کرونایی در سوادکوه

 
 
 
 
نقاهتگاه ۷۹ تختخوابی ویژه بیماران کرونایی در سوادکوه تجهیز شد.
فرمانده سپاه سوادکوه گفت: نقاهتگاه ۷۹ تختخوابی با همکاری دانشگاه آزاد شهرستان برای مراقبت از بیماران کرونایی تجهیز شده است.
سرهنگ سیدموسی حسین‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگاران ضمن تبریک اعیاد شعبانیه، با اشاره به عملکرد قرارگاه پدافند زیستی سپاه شهرستان سوادکوه، از تولید و توزیع ۱۹ هزار ماسک بهداشتی سه لایه خبر داد و افزود: از این تعداد ۵ هزار ماسک قابل شستشو بود.
فرمانده سپاه سوادکوده با اعلام اینکه ۱۶ کارگاه تولیدی ماسک بهداشتی با به کارگیری روزانه ۹۷ جهادگر خواهر بسیجی مشغول تولید ماسک بهداشتی و گان بیمارستانی هستند، خاطرنشان کرد:۲ هزار ۱۰۰ گان بیمارستانی، یک هزار ۶۰۰ کلاه بهداشتی، ۲ هزار جفت دستکش، یک هزار و ۲۰۰ آستین یک بار مصرف تولید و بین مراکز درمانی و مردم توزیع شد.
فرمانده قرارگاه پدافند زیستی سپاه سوادکوه از ضدعفونی معابر و محلات شهری و روستایی طی رزمایش دفاع بیولوژیکی هم خبر داد و اضافه کرد: ۷۰ هزار لیتر مواد ضدعفونی کننده توسط جهادگران بسیجی و پایگاه‌های مقاومت برای گندزدایی مکان‌های عمومی و معابر استفاده و همچنین ۱۷۰۰ لیتر محلول ضدعفونی کننده دست هم بین مردم توزیع شد.
حسین نژاد در ادامه با اعلام اینکه ۵ هزارجهادگر سلامت از گردان امام حسین (ع)، پایوران و بسیجیان در اجرای طرح غربالگری کرونا بکارگیری شدند، گفت: ۱۰۰% جمعیت روستایی و ۸۵ % جمعیت شهری سوادکوه غربالگری کرونا شدند، که تا چند روز آینده غربالگری کل شهرستان به اتمام می‌رسد.
فرمانده سپاه سوادکوه با بیان اینکه روزانه ۹۶ جهادگر بسیجی در قالب ۲۶ گروه در حوزه نظارتی، رصد و پایش بهداشتی در نانوایی‌ها و پمپ بنزین‌ها مشغول فعالیت هستند، اضافه کرد: به موازات قرارگاه پدافند زیستی سپاه شهرستان، گشت و ایست و بازرسی در قالب طرح رضویون به صورت شبانه روز برای تأمین امنیت، در سطح پایگاه‌ها و محلات در حال اجرا است.
حسین نژاد در ادامه از اهدای پک‌های آب میوه و عسل به کادر درمانی و خانواده‌هایی که بیماران کرونایی دارند، خبر داد و افزود: ۷۰۰ بسته معیشتی و ۶۰۰ بسته بهداشتی بین جامعه هدف توزیع شد و این کار همچنان تداوم دارد.
فرمانده قرارگاه پدافند زیستی سپاه سوادکوه از تولید هدفمند ۳۰ هزار پیامک درحوزه فرهنگی اشاره کرد و یادآور شد: ۱۵ هزار بروشور آموزشی درباره پیشگیری از ابتلاء به کرونا و بنرهای مرتبط با آن بین مردم توزیع و در سطح محلات شهری و روستایی نصب شد.
حسین نژاد در ادامه از برپایی نقاهتگاه بیماران کرونایی در سواکوده هم خبر داد و بیان کرد: مصوبه‌ای در قرارگاه پدافند زیستی داشتیم و مصر بودیم که این مصوبه به مرحله اجرا برسد آن هم با هماهنگی دانشگاه آزاد سوادکوه، چند سوئیت اقامتی این دانشگاه با ۷۹ تختخواب تجهیز و برای بیماران کرونایی که از بیمارستان مرخص می‌شوند تا دوره نقاهتشان را بگذرانند، آماده شد.

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی