• منتشر شده در شنبه, 24 اسفند 1398 06:11
استاندار گیلان از وزارت بهداشت درخواست کرد؛

اعزام پرستار و پزشک به گیلان

 
 
 
 

استاندار گیلان با اشاره به اینکه پزشکان و پرستاران با وجود کار مداوم خسته شده و نیاز به جایگزینی افراد دیگر دارند، گفت: از وزارت بهداشت درخواست کردیم که ما را در این زمینه یاری دهند.
ارسلان زارع گفت: پزشکان و پرستاران با وجود کار مداوم خسته شده و نیاز به جایگزینی افراد دیگر و استراحت آنان وجود دارد، بر این اساس از وزارت بهداشت و برخی استان‌های دیگر درخواست کردیم که ما را در این زمینه یاری دهند.
او با اشاره به اینکه کادر درمانی متناسب با تخت‌های بیمارستانی و جمعیت استان و شرایط عادی بیماری وجود دارد، افزود: در شرایطی که چنین وضعیت خاصی ایجاد و بیماری فراگیر شود و به اوج خود برسد، قطعا کمبود‌هایی مشاهده می‌شود.
استاندار گیلان به پیوستن تعدادی از کادر درمانی به فعالان عرصه سلامت اشاره کرد و افزود: افرادی از سپاه پاسداران به استان آمدند و در برپایی بیمارستان ۸۰ تختخوابی در محوطه بیمارستان رازی رشت مشارکت کردند. زارع با اشاره به اینکه در روز‌های نخست با کمبود ملزومات حفاظت شخصی مواجه بودیم، اظهار داشت: وزارت بهداشت برای بهبود وضعیت در این مسیر پشتیبانی و حمایت بیشتری در ارسال تجهیزات و امکانات داشت.
او با قدردانی از پزشکان و پرستارانی که در خط مقدم مبارزه با کرونا هستند و فداکاری بزرگی از خودشان نشان دادند، گفت: در روز‌های اخیر تعدادی از فداکاران کادر درمانی استان در مسیر ایثارگری اجتماعی، جان به جان آفرین تسلیم کرده اند و در این مسیر شهید خدمت شدند که به خانواده‌های محترم و همکاران عزیز آنان تسلیت عرض می‌کنم. استاندار با اشاره به اینکه گیلان به لحاظ زیرساخت بهداشت و درمان از متوسط کشوری پایین‌تر است و از هموطنان برای چندمین بار خواست تا از مسافرت به شمال خودداری کنند، افزود: این وضعیت فراگیر شدن بیماری و تعداد مبتلایان زیاد در استان کار بسیار سختی است که مجددا از هموطنان می‌خواهم گیلان را مقصد سفر خود قرار ندهند. زارع تاکید کرد: در ورودی‌های گیلان محدودیت ترافیکی ایجاد شده و با داشتن هر گونه علائم بیماری و تب، قرنطینه بازگردانده می‌شوند و مهمانپذیر‌ها و اماکن اقامتی استان برای پذیرش و اسکان آنان منع شده اند. او با بیان اینکه حضور تفریحی مسافران و حتی تردد‌های غیر ضروری داخل شهری و داخل استان اجحاف به مردم است، گفت: هر نفر مبتلا و نیز بیماری که به مراکز درمانی و بیمارستان‌های ما اضافه شود، بار بزرگتری بر دوش فداکاران عرصه سلامت است.

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی