آخرین اخبار :
  • منتشر شده در سه شنبه, 20 اسفند 1398 12:10
سيف اله فرزانه از تعطيلي تمامي اقامتگاه هاي گردشگري در مازندران خبر داد؛

به خانه‌هایتان برگردید!

 
 
 
 

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مازندران با اشاره به اینکه تمامی اقامتگاه‌های گردشگردی در حال حاضر تعطیل است، گفت: بهتر است مسافران به خانه‌های خود بازگردند.
سیف الله فرزانه افزود: اکنون در سومین هفته تعطیلی مجموعه‌های گردشگری مازندران در پی شیوع ویروس کووید - 19 یا کرونا به سر می بریم و هیچ واحد اقامتی و پذیرایی اکنون پذیرش ندارد.
وی با بیان اینکه مسافرات به استان مازندران اکنون اقدامی بیهوده است ، گفت: مازندران در شرایط فعلی امکان میزبانی از گردشگران و مسافران را ندارد.
مدیرکل میراث فرهنگی با تاکید بر اینکه مردم با مسافرت خود در تشنج عمومی ایجاد نکنند، گفت: بهتر است مردم مسافرت‌های خود را به زمان دیگر موکول کنند و تا عادی شدن شرایط در خانه‌های خود بمانند.
فرزانه بر تعطیل بودن تمامی مراکز کردشگری تا پایان سال تاکید کرد و با اشاره به نظارت و ساماندهی خانه مسافر، افزود:  با همراهی نهادهای انتظامی، شهرداری ها و دستگاه های اجرایی، تبلیغات و تابلو های خانه های استیجاری در سطح شهر و جاده‌های بین راهی جمع آوری شده است.

واحدهای متخلف پلمپ می‌شوند
مدیرکل میراث فرهنگی همچنین به برخورد با متخلفان اشاره کرد و تاکید کرد: واحدهایی که از ممنوعیت پذیرش مسافر تخطی کنند، با پلمپ و لغو پروانه فعالیت مواجه خواهند شد.
وی افزود: برخورد  با متخلفین جدی و بدون هیچ چشم پوشی صورت خواهد گرفت و هشداری نیز در کار نخواهد بود.
فرزانه همچنین به همکاری مجموعه های گردشگری استان اشاره کرد و گفت: با همراهی خوب سرمایه گذاران و بهره برداران تاسیسات گردشگری و براساس مصوبات قرارگاه پدافند زیستی این تعطیلی ادامه خواهد داشت.
مدیرکل میراث فرهنگی مازندران از مردم خاست تا در شناسایی واحد های پذیرایی متخلف به یگان‌های حفاظت همکاری کنند و گفت: مردم می‌توانند از هر کجای مازندران از طریق شماره تلفن 33391007 با پیش شماره 011 به صورت شبانه روزی هرگونه اقامت در واحدهای پذیرایی را گزارش کنند.
بنابر گزارش اداره کل میراث فرهنگی مازندران تاکنون بیش از پنج هزار بازرسی از واحدهای گردشگری و پذیرایی استان انجام شد و این بازرسی ها تا عادی شدن شرایط ادامه خواهد داشت.
گفتنی است در حال حاضر بیش از سه هزار و 500 مجموعه گردشگری تفریحی ، اقامتی و پذیرایی در سراسر استان وجود دارد و حجم سرمایه گذاری در صنعت گردشگری مازندران به بیش از 20 هزار میلیارد تومان می‌رسد.

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی