آخرین اخبار :
  • منتشر شده در سه شنبه, 20 اسفند 1398 12:09
مدیرکل آموزش و پرورش مازندران اعلام کرد؛

راه‌اندازی سامانه جامع محتوای الکترونیکی مدارس مازندران

 
 
 
 

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با اشاره به همکاری روابط عمومی و واحد فناوری اطلاعات آموزش و پرورش استان از راه‌اندازی سامانه جامع محتوای الکترونیکی مدارس مازندران خبر داد.
علیرضا سعدی پور افزود: با توجه به شیوع ویروس کرونا و لزوم در خانه ماندن دانش‌آموزان، برای آنکه دانش‌آموزان عزیز از درس و تحصیل عقب نمانند  با همکاری روابط عمومی و واحد فناوری اطلاعات آموزش وپرورش مازندران سامانه جامع محتوای الکترونیکی مدارس مازندران راه اندازی شد.
مدیرکل آموزش و پرورش مازندران تصریح کرد: تصمیم بر این شد که از فرصت فضای مجازی استفاده شود. از این رو سایتی طراحی شد که در این سایت محتواهای الکترونیکی در تمامی مقاطع بارگزاری شده و این محتواهای تولید شده توسط معلمان استان مازندران است.
وی با بیان اینکه تأکیدات وزیر محترم آموزش و پرورش نیز بر این موضوع است که از فضای مجازی به نحو شایسته‌ای در این شرایط بهره‌گیری شود، تصریح کرد: با توجه به قوانین موجود کشور در زمینه منع فعالیت در پیام‌رسان های خارجی، تصمیم گرفتیم سامانه‌ای در استان مازندران طراحی و راه‌اندازی کنیم تا محتواهای آموزشی در آن برای همگان قابل
 دسترس باشد.
این مسئول به شرایط دسترسی و امکانات موجود در این سامانه اشاره کرده و گفت: این سامانه قابلیت بارگذاری فایل‌های تصویری، صوتی، و مکتوب از تولید محتواهای آموزشی را داشته و دانش‌آموزان می‌توانند با ورود به این سامانه در تمامی مقاطع تحصیلی از دروس بارگذاری شده استفاده کنند.
سعدی پور با اشاره به فراخوان "آموزش در خانه" که توسط اداره‌کل آموزش و پرورش منتشر شد، خاطرنشان کرد: طی این فراخوان از تمامی معلمان درخواست شد محتواهای آموزشی تولید شده خود را برای ما ارسال دارند که تا این لحظه محتواهای بسیاری دریافت کردیم.
مدیرکل آموزش و پرورش مازندران افزود: محتواهای آموزشی در دو بخش ابتدایی و متوسطه با نظارت گروه‌های آموزشی بررسی شده و محتواهایی که توسط گروه‌های آموزشی تأیید شده باشد در این سامانه قرار می‌گیرد.
شایان ذکر است راه دسترسی به این سامانه از طریق ورود به سامانه اداره کل آموزش و پرورش مازندران
 Mazand.medu.ir است که از طریق یکی از پیوندهای ستون سمت چپ سایت می توان به این سامانه تولید محتوای الکترونیکی دسترسی پیدا کرد.

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی