آخرین اخبار :
  • منتشر شده در سه شنبه, 20 اسفند 1398 12:02
«خبرشمال» از جاگیر شدن ویروس ناخوانده با کمک میهمانان ناخوانده در مازندران گزارش می‌دهد؛

شکستن رکورد ابتلا به جای شکست کرونا!

 
 
 

 مائده مطهری زاده/


کرونا وقتی به ایران آمد، با شیوع گسترده به سرعت در همه جا پخش شد و ثابت کرد که با احدالناسی شوخی ندارد، اما متاسفانه عده‌ای از همان اول، آن را جدی نگرفتند!
برخی با قرنطینه نکردن شهر قم و اینکه اوضاع تحت کنترل است و جای هیچگونه نگرانی نیست! عده‌ای با رفتن به مضجع شریف حضرت معصومه (س) و تماس مستقیم با ضریح مطهر و عده زیادی هم با مسافرت به نقاط دور و نزدیک به ویژه شمال، این ویروس تهدیدکننده سلامتی را شوخی انگاشتند.

*عده‌ای که شوخی را از حد گذراندند و سفر را به جای خانه نشینی برگزیدند
اما یک عده بیش از همه شوخی را از حد گذراندند و آنها هم کسانی نبودند جز پایتخت‌نشینان نسبتا محترمی که روزگاری‌ست جاده‌های شمال را سپید کرده‌اند آنقدر که با اتومبیل‌هایشان سرِ هر تعطیلی و غیر تعطیلی، وقت و بی‌وقت راهی سرزمین‌های شمالی شده‌اند!
مازندران به گفته بسیاری از آنها خانه دوم، بلکه خانه اول آنهاست. این را می‌شد از صحبت‌هایشان فهمید وقتی یک راننده اتومبیل تهرانی در درگیری لفظی با مامور راهداری مازندران، به وجود دو منزل مسکونی‌اش در مازندران اشاره و خود را با این توجیه، برای آمدن به مازندران حتی در این شرایط سخت و دشوار محق می‌دانست.
به همین ترتیب بود که جاده‌های مازندران به سرعت مملو از اتومبیل شد؛ اتومبیل‌های پلاک تهران و حتی قم درست در روزهایی که مبارزه همه جانبه با ویروس کرونا آغاز شد و قرنطینه خانگی و داوطلبانه واجب، هوس آمدن به شمال به سرشان زد و اینگونه بود که استان مازندران که در روزهای اولیه شیوع کرونا در ایران، از پاک‌ترین استان‌های کشور محسوب می‌شد، در حال حاضر با رشد تصاعدی بیماران مبتلا طی دو 24 ساعت، به لطف ورود خیل عظیم مسافران به یکی از آلوده‌ترین استان‌های کشور تبدیل شد!

*استاندار مازندران در وسط میدان
اما استاندار محترم مازندران هم در طول این روزها بیکار ننشسته بود و در حالی که مراجع بالادستی اجازه قرنطینه مازندران را نداده بودند، سعی کرد با اعمال محدودیت‌های ترافیکی در جاده‌های مواصلاتی به مازندران، با انجام تست تب سنجی، افراد مشکوک به کرونا را از مابقی مسافران تفکیک کند. اما این تازه ابتدای راه دشوار استاندار بود! بعد از آن، وقتی در روزهای اخیر، حجم اتومبیل‌های ورودی به استان به بالاترین حد خود رسید، احمد حسین زادگان به این نتیجه درست و منطقی رسید که باید بدون هیچ مماشاتی، راه‌های ورود به مازندران را ببندد و از بدتر شدن وضعیت استان در راه مبارزه با کرونا جلوگیری کند!
اینگونه بود که راهداران به کمک ماموران راهنمایی و رانندگی در مبادی ورودی مازندران، مستقر شده و برای یکی دو روز، آرامش را به جاده‌های مازندران بازگرداندند.
استاندار مازندران انصافا در این روزهای سخت، پشت مردمش را خالی نکرد و هر طور که بود جلوی بی‌انصافی‌ها نسبت به مردم مازندران سینه سپر کرد، اما چه کنیم که همیشه زور بالادستی‌ها می‌چربد و تهرانی‌ها عزیز کرده هستند و حتی در این شرایط نیز که وضعیت کاملا قرمز است، باید هوایشان را داشت و نگذاشت که خم به ابرویشان بیاید و به قول معروف، که مگر ایران، چند تا تهران عزیز کرده دارد؟ مازندرانی‌ها هم که سال‌هاست با فروش زمین‌هایشان، با بذل جان در خدمت‌رسانی به پایتخت‌نشینان از هیچ تلاشی فروگذار نکردند و همواره در سرویس دهی به این عزیزان، پیشقدم بوده‌اند و این بار هم مثل سابق!  چیزی عوض نمی‌شود، فقط آمار مبتلایان به شکل تصاعدی بالا می‌رود که فدای سرشان! مازندران، به لحاظ زیرساخت و تجهیزات و امکانات، حتی در رسیدگی به شهروندانش، دارای مضیقه است که آن هم فدای سرشان!

*جوانان شهر هزار سنگر آمل گل کاشتند
هرچند که این روزها مازندران تنها نیست و جوانانی همچون جوانان عزیز شهر هزار سنگر آمل، سنگر مازندران را خالی نکرده‌اند و در حالِ نبردی تن به تن با انسان‌هایی هستند که شرافت‌شان را پای حماقت‌شان ذبح کرده‌اند! اما این پایان راه نیست و مازندران و مازندرانی هرگز این روزها را فراموش نخواهد کرد که عده‌ای از مرکز‌نشینان چگونه در شرایطی که مازندران با ویروس تهدیدکننده کرونا در حال جنگ بود، به سواره نظام این ویروس کشنده تبدیل شدند و به جای اینکه دست ما را بگیرند و پای‌مان را گرفتند و بر زمین‌مان زدند!

*فاجعه در راه مازندران
متاسفانه آمارهای امروز دانشگاه علوم پزشکی مازندران، از ابتلای قطعی 1226 نفر به ویروس کرونا حکایت دارد که بیشترین علت آن نیز به همین مسافرت‌های غیرضرور به مازندران باز می‌گردد.
شوربختانه مازندران با همین فرمان و شتاب که پیش برود، رکورد ابتلا به کرونای ووهان چین را نیز شکست می‌دهد و اینجاست که باید برای هدایت انسان‌های حرف نشنو تنها دست به دعا برداریم!

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی