آخرین اخبار :
  • منتشر شده در پنج شنبه, 15 اسفند 1398 11:14
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مازندران با اشاره به آغاز طرح ضربتي پاكسازي و زيبا سازي حريم راه‌ها تاکید کرد؛

پرهیز از سفرهای غیر‌ضروری

 
 
 
 

مديركل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مازندران با اشاره به در پیش بودن ایام نوروز و در راستای تاکید استاندار مازندران مبنی بر اجرای  طرح «مازندران پاک» ، اعلام کرد که عملیات پاکسازی و زیبا سازی حریم راه‌های این استان در قالب 20 اکیپ ویژه راهداری از تاریخ 15 اسفند ماه به مدت دو هفته  در دستور کار راهداران قرار گرفت.
مهندس عباسعلی نجفی افزود: به منظور در پيش بودن بهار طبيعت و ايام نوروز و همچنين امنيت حريم راه ها و سامان دهي محورهاي استان‌، طرح ضربتي پاكسازي و زيبا سازي حريم راه‌ها در قالب استقرار 20 اکیپ ویژه راهداری شامل (سرپرست اکیپ، پنج نیرو راهدار، یک دستگاه گریدر، یک دستگاه بلدوزر، دو دستگاه کامیون، یک دستگاه لودر، یک دستگاه بیل مکانیکی و بکهو ) در دستور کار راهداران این اداره كل قرار گرفت.
وی ادامه داد : با توجه به رعایت کاربران جاده‌ای در خصوص پرهیز از سفرهای غیرضروری در راستای جلوگیری از شیوع بیماری کرونا و کاهش تردد در جاده‌های پر نقش و نگار مازندران‌، فضای کاری برای راهداران پر تلاش در جهت اجرای این طرح فراهم شده است.
مهندس نجفی تاکید کرد‌: پاکسازی و زیباسازی حریم راه‌ها می‌تواند نقش بسيار مهمي درامنيت جاده‌ها و كاهش تصادفات و سوانح رانندگي ايفاء نمايد.
مهندس نجفی خاطر نشان کرد‌: راهداران پر تلاش اين اداره كل بر اساس ماده 7 آيين نامه حريم راه‌ها مبني بر ريختن زباله، نخاله، مصالح ساختماني روغن موتور و نظاير آن و يا نصب و استقرار تابلو يا هر شي ديگر در راه‌ها و حريم قانوني آنها در داخل و خارج محدوده قانوني شهر‌ها و همچنين هرگونه عمليات كه موجب اخلال در امر تردد وسايل نقليه مي‌شود و نيز ايجاد راه دسترسي ممنوع مي‌باشد‌، اقدام به جمع‌آوري موارد ذكر شده و انجام وظايف قانوني خود می‌نمایند.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای مازندران عنوان کرد: زيباسازي و پاكسازي حريم راه‌ها نياز به يك فرهنگ سازي وسيع در سطح جامعه داشته و همه آحاد مردم بايد نسبت به اين مهم خود را مسئول بدانند.
گفتنی است طرح مذكور در قالب عمليات ويژه راهداري نوروزي اين اداره كل در سطح كليه محورهاي اصلي و شرياني استان به اجرا در مي‌آيد.

کاهش قابل توجه تردد
در جاده‌های مازندران
مديركل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مازندران همچنین اظهار کرد: با توجه به انتشار ویروس کرونا و رعایت پرهیز از سفرهای غیر ضروری توسط کاربران جاده‌ای، تردد مسافران ورودی به این استان کاهش قابل توجهی نسبت به هفته گذشته داشته است.
نجفی ضمن اعلام اين مطلب افزود: محورهاي ارتباطي مازندران به دليل واقع شدن در مسير ترانزيتي آسياي ميانه و مسير تهران - مشهد به ويژه پتانسيل‌هاي گردشگري و مواهب طبيعي به خصوص در ايام تعطيلات از پرترافيك ترين راه‌هاي كشور محسوب مي‌گردد.
مهندس نجفی خاطر نشان ساخت‌: لذا از زمان انتشار ویروس کرونا در کشور و اطلاع‌رسانی به مردم شریف میهن در زمینه پرهیز از سفرهای غیر‌ضروری و رعایت نکات بهداشتی، تردد و حجم ترافیک در جاده‌های پر نقش و نگار مازندران از تاریخ 4 اسفند تا به امروز کاهش قابل توجهی داشته است. مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مازندران ضمن اشاره به اینکه  آمار منتشره از سامانه‌های هوشمند تردد شمار منصوبه در جاده‌های این استان، برداشت شده است، عنوان کرد: آمار تردد از مبادی ورودی شش گانه استان (محور کندوان، هراز، سوادکوه، کیاسر، گلوگاه و رامسر) ثبت و درج می‌گردد.
گفتنی است: مسافرين و رانندگان محترم مي‌توانند جهت كسب اطلاعات از آمار و ارقام تردد در محورهاي استان و كشور همچنين آگاهي از آخرين وضعيت راهها و انسدادها يا محدوديت‌هاي احتمالي تردد و  شرايط جوي به سايت ir.141.www مراجعه نموده و يا با تلفن گوياي 141 تماس حاصل فرمايند.

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی