آخرین اخبار :
  • منتشر شده در چهارشنبه, 07 اسفند 1398 10:33
ارزیابی «خبرشمال» از استمرار حملات انتخاباتی به استاندار مازندران در فضای مجازی؛

مظنون همیشگی!

 
 
 
 

سرویس سیاسی /


روز گذشته با یکی از دوستان درمورد «استوری انتقادی‌» از استاندار مازندران و همچنین درخصوص آنچه که وی تخلّفات گسترده انتخاباتی در حوزه  ساری و میاندورود نامید، صحبت می‌کردم. حرف و تأکید من این بود که فضای دوقطبی حاکم بر ساری -که البته درنهایت آن را سازنده نمی‌دانم - موجب شد در چند انتخابات اخیر همواره صدای اعتراض برخی بلند باشد و معترضان،  مجری انتخابات را زیر سوال ببرند،  صرف نظر ازین‌که برنده از کدام جناح و از کدام طیف فکری باشد، در نهایت و پس از استدلال‌های مفصل من درخصوص بی‌مبنا بودن این حملات به استاندار مازندران گفت: «من حرف‌های شما رو رد نمی‌کنم... حرف‌هات منطقیه!  اما ببین حتماً یه چیزی هست دیگه! چرا در مورد دیگر مدیران این حرف‌ها
رو نمی‌گن؟!»
آن‌چه که برای من جالب است این است که همین تبلیغات مسموم با شدت علیه استاندار مازندران در فضای مجازی در جریان است و این نکته انحرافی در برخی صفحات مجازی شخصی توسط برخی چهره‌ها، برجسته می‌شود  که هر زمانی‌که «احمد حسین‌زادگان» مجری انتخابات بود، شکایت و تخلّف زیادی صورت گرفته است. این جریان در فضای مجازی «زیرپوستی» تلاش دارد این نکته را به مخاطب القا کند که «استاندار مازندران» در انتخابات دوم اسفند 98 که در دو انتخابات پیشین در 29 اردیبهشت 96 و 7 اسفند 94 معاون سیاسی وقت استانداری  و فرماندار ساری بود، تلاش کرد انتخابات را مهندسی کند.   
براساس دلایلی که در ادامه می‌آید باور ما این است که این رویکردِ تخریبی  و این جریان ایجاد شده در فضای مجازی،  تنها یک هدف دارد و آن تخریب «احمد حسین‌زادگان» است.  این افراد درواقع نه دل‎شان برای رأی مردم می‌سوزد و نه ازین‌که تخلّفی در مسیر انتخابات رخ دهد نگران هستند، از نگاه این افراد، استاندار مازندران «مظنون همیشگی» است که باید مورد حمله قرار گیرد و نباید آرامش داشته باشد تا  بر توسعه استان متمرکز شود. اما بنا به دلایلی که در ادامه می‌آید باور ما این است که استاندار مازندران از معدود مدیرانی است که هم به‌عنوان لیدر انتخاباتی و هم به‌عنوان کاندیدا در دوران جوانی درگیر انتخابات بود، انتخابات را می‌شناسد و تجربیات زیادی اندوخت ضمن این‌که در عمر مدیریتی خود نیز به‌عنوان فرماندار نوشهر و ساری، معاون سیاسی و استاندار مازندران، انتخابات متعددی را برگزار کرد و در غالب این انتخابات نیز موفق عمل کرد.  
دلیل این مدعا نتیجه چندین انتخابات‌  مورد نظر ما است که در برخی از آن‌ها، نام افرادی از صندوق آرا بیرون آمد که رقبای سیاسی حسین‌زادگان بودند و حتی زمینه‌ساز عزل وی شدند و هیچ عقل سلیمی نمی‌پذیرد مجری انتخابات، در جریان انتخابات مداخله کند و اصطلاحاً دست به مهندسی انتخابات بزند تا نام رقبا و مخالفان سیاسی خود را پیروز اعلام کند که همین انتخابات دوم اسفند بهترین نمونه آن است، برندگان انتخابات، «منصور علی زارعی» و «علی بابایی کارنامی» هیچ‌کدام از طیف سیاسی حسین‌زادگان نیستند ضمن این‌که هیچ‌کس از نگاه تند انتقادی منتخب اول مردم شریف ساری و میاندورود از استاندار، بی‌اطلاع نیست و اول شدن منصور علی زارعی بهترین گواه بر این مدعا است که انتخابات در حوزه مرکز استان به خوبی و با امانتداری کامل برگزار شد.
نکته بعدی این است که فضای «حیدری- نعمتی» و دوقطبی ایجاد شده در مرکز مازندران، موجب شده تا پس از هر انتخاباتی اعم از شورای شهر یا مجلس، ادعای تخلّف و ضعف در اجرا طرح شود خواه برگزارکننده و مجری انتخابات،  «احمد حسین‌زادگان» باشد یا فرد دیگری حتی از اصولگرایان باشد. در خصوص این مدعا نیز می‌توان به انتخابات دور نهم مجلس شورای اسلامی از همین حوزه انتخابیه اشاره کرد که در دوران دولت احمدی‌نژاد و در اسفندماه سال 90 برگزار شد. در آن انتخابات نیز که زارعی سوم شد، اتهام خرید و فروش رأی توسط طرفداران برخی نامزدها و کوتاهی مجریان طرح شده بود تا جایی‌که از همان زمان برخی می‌گفتند اگر این تخلفات صورت نمی‌گرفت، منصور علی زارعی در همان انتخابات موفق به ورود به مجلس می‌شد و در جایگاه نفر سوم متوقف نمی‌شد. یا در  انتخابات پنجم شورای شهر ساری در 29 اردیبهشت 96 که اتهام خرید و فروش آرای مردم، شدت یافت، برندگان از طیفی بودند که در جبهه مخالف «حسین‎زادگان» قرار داشتند و به فرض محال، اگر برگزارکننده انتخابات نقشی در مدیریت این معاملات کثیف داشت به نفع جریان مورد نظر خود وارد عمل می‌شد نه عکس آن.  
نکته بعدی این‌که از نگاه برخی، «حسین‌زادگان» مغضوب است و باید با وی تقابل همیشگی داشت، باید به وی تهمت زد و باید ترکش‌های تهمت و افترا و تشکیک در انجام وظایف قانونی را به سمت وی متواتر کرد تا جایی‌که افکار عمومی نیز باور کنند و بگویند «چرا در مورد دیگران این حرف‌ها را نمی‌زنند؟ حتماً یه مشکلاتی داره دیگه!»
آخرین نکته درخصوص بی‌اساس بودن این سخنان این است که «احمد حسین‌زادگان» از نیروهای جریان اصلاح‌طلب است درحالی‌که جریان نظارت بر انتخابات در دست نیروهای طیف اصولگرا بود و اتفاقاً هرگاه مجریان و برگزارکنندگان از دو طیف جدا و مقابل سیاسی بودند، انتخابات بدون کمترین حرف و حدیثی برگزار شد. انتخابات‌ مجلس یازدهم، شورای پنجم و ریاست جمهوری دوازدهم در 29 اردیبهشت  و انتخابات مجلس دهم در  7 اسفند ماه 94که ازجمله  آخرین اجراهای انتخاباتی «استاندار مازندران» بود در شمار بهترین‌ها و کم‌حرف و حدیث‌ترین‌ها بود و اگر اشکال و ورود جانبدارانه مجریان در انتخابات مستند بود، حتما ناظران که از طیف مقابل سیاسی بودند ورود می‌کردند و حکم به ابطال انتخابات می‌دادند و راضی نمی‌شدند حق مردم زیر پا گذاشته شود و ادعاها و «استوری‌های» فضای مجازی، هدفی جز تخریب «مظنون همیشگی» ندارد.

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی