آخرین اخبار :
  • منتشر شده در سه شنبه, 06 اسفند 1398 12:24
ارزیابی «خبرشمال» از فعل و انفعالات اقتصادی در پشت‌پرده‌های سیاسی مرکز مازندران؛

راهزنی اصلاح‌طلبانه ؟!

 
 
 
 

سرویس سیاسی /


اشاره/  به‌رغم این‌که در میان شخصیت‌ها و رجال اصلاح‌طلب مرکز استان، بزرگانِ شایسته احترام، کم نیستند اما یکی از «پاشنه‌آشیل‌های» جبهه اصلاحات در مازندران، «فقدان شفافیّت»، «ویژه‌خواری» و «خودمحوری» است و یکی از آخرین نمونه‌های آن که موضوع گزارش زیر است بی‌شباهت با راهزنی و دزدی به شیوه‌ای یقه‌سفیدانه  نیست.
ماجرا از این قرار است که با اعلام نظر شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان ساری و میاندورود در خصوص اعلام حمایت از «علی‌اصغر یوسف‌نژاد» و «کوروش جعفری» به‌عنوان نامزدهای مورد حمایت این جریان سیاسی، تصمیم گرفته شد نشستی مشترک با اهالی رسانه و خبرنگاران برگزار شود و طی آن ضمن دعوت مردم به مشارکت حداکثری در انتخابات دوم اسفند،  درخصوص معرفی این دو کاندیدا نیز اطلاع‌رسانی لازم صورت گیرد.
خبرنگاران مرکز استان که از مدت‌ها قبل درگیر انتخابات بودند صبح روز سه‌شنبه 29 بهمن به ستاد انتخاباتی مشترک این دو کاندیدا که توسط شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان ساری و میاندورود مهیا شده بود رفتند و کم‌کم اعضای شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان مرکز استان و همچنین دو نماینده در محل حاضر شدند و نشست خبری بدون هیچ مشکلی برگزار شد.    
آنچه که در این نشست مورد توجه قرار گرفت و همه خبرنگاران نیز متوجه این موضوع بودند این بود که «علی‌اصغر یوسف‌نژاد» برابر استراتژی همیشگی خود رفتار کرد، این نماینده کهنه‌کار اصلاح‌طلب مجلس تا جایی‌که ما در خاطر داریم هرگز میزبان نشست خبری نمی‌شود و همواره طوری برنامه‌ریزی می‌کند که میزبان نشست خبری وی، فرد و یا نهادی دیگر مانند مجمع نمایندگان مازندران باشد تا مجبور نباشد به‌عنوان میزبان جلسه، یک لیوان آب برای مهمانان بخرد و یا هدیه‌ای به خبرنگاران بدهد و متحمل هزینه شود. در این نشست هم با توجه به این‌که میزبان، شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان ساری و میاندورود بود، یوسف‌نژاد دستِ خالی آمد، سخنانش را گفت و با یک تشکر زبانی زودتر از همه جلسه را ترک کرد و رفت.
کوروش جعفری اما رفتاری کریمانه‌تر از یوسف‌نژاد داشت و به تعبیر حسن‌زاده رییس ستاد انتخابات این دیپلمات ساروی،  به پاس زحماتی که خبرنگاران در این انتخابات و در همه مقاطع کشیدند، حدود 150 کارت هدیه به مبلغ یکصد هزار تومان در پاکتی گذاشت و به یکی از اعضای شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان ساری و میاندورود داد مشروط به اینکه در پایان جلسه بین خبرنگاران توزیع شود.
پس از جلسه و در میان تعجب خبرنگاران، از آنان خواسته شد لیست را امضا کنند و بروند و لینک خبر را برای دبیرخانه شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان بفرستند تا آنان هدیه مورد نظر را تحویل دهند!
چند روز از آن جلسه گذشت و تا این لحظه بسیاری از خبرنگاران، هدیه خود را تحویل نگرفتند و تنها به‌صورت گزینشی به برخی از خبرنگاران،  هدیه داده شد. ما ضمن قدردانی از «کوروش جعفری» باور داریم که  شأن خبرنگاران حاضر در این نشست أجل از این هدایا است و گرفتن و یا نگرفتن این مبلغ، نه چیزی به ارزش این جهادگران جبهه فرهنگی می‌افزاید و نه چیزی از آن می‌کاهد و برابر اخباری که ما داریم  بسیاری از خبرنگاران سراغی از آن هدیه را نگرفتند اما سوال اصلی ما این است که اگر نام این اقدام، دزدی آشکار نیست، پس چیست و چرا دزدی و راهزنی برای برخی اعضای شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان عادی شد که در روز روشن نیز از آن ابایی ندارند؟
سوال ما از رییس و سخنگوی شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان ساری و میاندورود که شخصاً افراد محترمی هستند این است که پیگیر باشند که باقی‌مانده هدایا را به صاحب اصلی آن بازگردانند و ماجرا به نام خبرنگاران زحمتکش مرکز مازندران نوشته نشود.
پایان سخن این‌که اصلاح‌طلبان اگر نگاهی آسیب‌شناسانه به رفتار خود داشته باشند متوجه خواهند شد چیزی که موجب شد آرای کوروش جعفری از بیش از 12 هزار در انتخابات قبلی به 4 هزار و آرای یوسف‌نژاد از بیش از 116 هزار به 31 هزار رأی برسد همین رفتارهای «رانت‌خوارانه» است هرچند تردید داریم آن اندازه با خود و با مردم، صادق باشند که متوجه این حقایق شوند.

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی