آخرین اخبار :
  • منتشر شده در سه شنبه, 29 بهمن 1398 11:24
«خبرشمال» با توجه به نازيبا شدن چهره شهر، همزمان با داغ شدن تنور تبليغات انتخابات گزارش مي‌دهد؛

تبلیغات تا مرز بی نهایت!

 
 
 
 

 مائده مطهری زاده /


این روزها همزمان با داغ شدن تنور انتخابات و تبلیغات کاندیداها، سراسر شهرها و روستاها و به ویژه خیابان‌ها و میادین اصلی شهرها، مملو از عکس‌ها و پوسترهای کاندیداهای محترم است!
اما تبلیغات‌چی‌های کاندیداهای محترم، انگار هیچ محدوده و محدودیتی برای خود قائل نیستند! از درخت‌ها و تیرهای چراغ برق گرفته تا حتی چراغ‌های راهنمایی خیابان و در و دیوار خانه‌های مردم و... ، تا جایی که اگر چاره داشتند، از گربه‌های بی‌نوای خیابان نیز برای تبلیغات سیار کاندیداها استفاده می‌کردند.
تازه این، علاوه بر آلودگی‌های صوتی ستادهای انتخاباتی است که شهرها را به رادیو تلویزیون زنده و رایگان کاندیداهای محترم تبدیل می‌کند!

اما چند پرسش اساسی!
آیا کاندیداهای محترم که به صورت بالقوه یک نماینده مجلس شورای اسلامی و قانونگذار هستند، نمی‌دانند یا نباید بدانند که تبلیغات هم مرز مشخصی دارد و اجازه ندارند که برای رسیدن به مقصود، به انفال عمومی و حقوق بیت‌المال لطمه وارد کنند؟!
چگونه از کسی یا کسانی که خود را در معرض انتخاب مردم قرار می‌دهند، اما از رعایت حداقلی‌ حقوق و قوانین جامعه نیز فروگذار می‌کنند می‌توان انتظار داشت که وقتی به جایگاه وکالت مردم در مجلس شورای اسلامی رسیدند، مدافع و پاسدار حقوق مردم در عالی‌ترین مرتبه آن باشند و اصلا آیا از کسی که حاضر است به قیمت نازیبا کردن سیمای شهر و منگنه‌کوب کردن درختان بی‌نوایش بر کرسی نمایندگی مردم در مجلس تکیه بزند، انتظاری هم می‌توان داشت؟!
آن طور که در سال‌های گذشته نیز مسبوق به سابقه بوده است، برخی کاندیداهای نسبتا محترم که بعضی از آنها سابقه نمایندگی مجلس در دوره یا دوره‌های قبلی را نیز داشته‌اند، خیال می‌کنند هر قدر پوسترها و عکس‌هایشان را در شهر پخش کنند، به همان میزان که تصاویرشان جلوی چشم مردم است، احتمال پیروزی‌شان نیز در شهر بیشتر است و متاسفانه این فرضیه به اشتباه در جامعه نیز اینگونه می‌نماید که هر کاندیدایی که عکس و پوسترهای بیشتری از او در شهر وجود دارد، به احتمال زیاد برد هم با اوست و حال آنکه چنین برداشتی از اساس اشتباه است، زیرا اتفاقا کاندیدایی که برای رسیدن به جایگاه رفیع نمایندگی، حقوق درختان شهر را محترم نمی‌دارد و همچون یک فرد عادی و ناآشنا به قانون، پوستر خود را بر تن نحیف درخت منگنه می‌کند، قطعا در زمان نمایندگی نیز کمتر اهمیتی به محیط زیست که از قضا مهم‌ترین و حساس‌ترین و پرچالش‌ترین حوزه کشور است نیز نمی‌دهد و حال آنکه ما در حال حاضر، به نمایندگانی احتیاج داریم که به محیط زیست و پاک و عاری از آلودگی ماندن آن بیش از هر چیز دیگری معتقد باشد و بی‌شک، آینده ایران و مازندران، با داشتن چنین نمایندگانی روشن و زیبا خواهد بود.
کاندیدایی که برای تبلیغات، هیچ حد و مرز و خط قرمزی نمی‌شناسد و حاضر است برای رای آوری بیشتر خود، به محیط زیست صدمه بزند، بی شک آن روز که در صدر مجلس بنشیند هم به راحتی حاضر می‌شود برای رسیدن به مطامع شخصی خود از منافع مردم حوزه انتخابیه‌اش بگذرد یا بر سر آن معامله کند!
بنابراین، در انتها توصیه ما به کاندیداهای محترم این است که به جای تلاش و هزینه کردن برای چاپ و پخش پوسترها و عکس‌های خود در همه گوشه و کنار شهر، بیشتر سعی کنند، از سوابق و عملکرد و کارنامه کاری خود بگویند، همچنین و پیام ما به مردم عزیز و واجدان شرایط رای نیز آن است که گول تبلیغات گسترده یک یا چند کاندیدایی که بیشتر از سایرین به چاپ بنر و عکس و پوستر روی آوردند نخورند و به جای ملاک قرار دادن عکس‌های بیشتر، عملکرد و سوابق بهتر را معیار قرار دهند...

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی