آخرین اخبار :
  • منتشر شده در دوشنبه, 28 بهمن 1398 12:32

قد کشیدن درآمد گمرکات در تجارت خارجی

 
 
 

گروه اقتصادی  /


خبری مسرت‌بخشی که در استان موج امیدواری در میان فعالان اقتصادی ایجاد کرد خبر رشد 28 درصدی درآمد گمركات مازندران از تجارت خارجی بوده که پرداختن به آن خالی از لطف نیست.
طی گفتگوی خبرنگار گروه اقتصادی «خبر‌شمال» با روابط عمومی حوزه نظارت گمرکات مازندران مطلع شدیم که طی ده ماهه سال جاری درآمد قطعی گمرکات مازندران با رشد ۲۸ درصدی نسبت به ده ماهه سال1397  از مرز ۳۲۳ میلیارد و ۶۳۱ میلیون تومان گذشت.مدیرکل گمرکات استان مازندران با اشاره به اینکه حجم انواع کالاهای صادراتی شامل فرآورده‌های لبنی، بستنی، سیمان، مواد پلاستیکی، کیوی و... از گمرکات مازندران با رشد ۴۷ درصدی نسبت به 10 ماه سال قبل بالغ بر۸۴۲ هزار و ۷۵۲ تن بوده است، اظهار داشت: ارزش کالاهای صادر شده بیش از ۱۸۳ میلیون و ۶۸۲ هزار دلار بوده است که از گمرکات نوشهر، امیرآباد، ساری، فریدونکنار و آمل به مقصد ۳۴ کشور جهان نظیر عراق، فدراسیون روسیه، قزاقستان، هند، افغانستان، ترکمنستان، امارات و... صادر شده است.
علی یوسفی‌منش به افزایش حجم واردات از گمرکات نوشهر، ساری و فریدونکنار اشاره کرد و افزود: از ابتدای امسال تاکنون بیش از ۳ میلیون و ۴۲۴ هزار تن انواع کالا به ارزش یک میلیارد و ۸۷ میلیون و ۵۷۵ هزار دلار از طریق گمرکات مازندران وارد کشور شده است که از نظر وزنی و ارزشی ۱۴ و ۲۳ درصد رشد را نسبت به مدت مشابه سال۹۷ نشان می‌دهد.
ناظر گمرکات مازندران تعداد کشورهای طرف معامله واردات کالا به گمرکات مازندران را  ۲۸ کشور بر شمرد و عنوان کرد: عمده‌ترین این کشورها روسیه، آلمان، امارات متحده عربی، ترکیه، قزاقستان، سوئیس هستند که عمده کالاهای وارداتی آنها نظیر جو دامی، ذرت دامی، چربی‌ها و روغن‌های حیوانی، روغن پایه، کاغذ و چوب و تخته هستند.وی همچنین از ارسال ۲ هزار و ۹۶۳ کیلوگرم هدیه و سوغات از طریق گمرک امانات پستی ساری خبر داد و گفت: ارزش این میزان هدیه و سوغات ۳ میلیارد و ۴۰۲ میلیون ریال بوده است که نسبت به مدت مشابه از نظر ارزشی ۷۶ درصد رشد را نشان می‌دهد.این خبر‌خوش یومن نشان دهنده این مهم است که مسولان حوزه اقتصادی و‌فعالان این عرصه همه تلاش خود را برای ارتقاء حجم مراودات اقتصادی با کشورهای حوزه دریای خزر به کار گرفته اند و در این بین گمرکات مازندران نیز با دقت بر روی کالاهای وارداتی و صادراتی فرایند گمرکی را به خوبی اداره می‌کنند.

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی