آخرین اخبار :
  • منتشر شده در پنج شنبه, 24 بهمن 1398 08:34
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مازندران خبر داد؛

برف‌روبی 806 کیلومتر از محورهای کوهستانی و شریانی مازندران

 
 
 
 
با توجه به ورود توده هواي سرد به كشور در طی 48 ساعت گذشته و بارش برف در محور های کوهستانی استان،806 کیلومتر از محورهای کوهستانی اصلی و شریانی استان توسط راهداران با3 هزار و 445 تُن نمک و شن برف‌روبی شد.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مازندران ضمن اعلام این خبر گفت: با توجه به هشدار سازمان هواشناسی و کاهش دما در ساعات گذشته، اکیپ‌های راهداری در محورهای کوهستانی مستقر و مشغول به انجام عملیات راهداری زمستانی شدند که طی 48 ساعت گذشته در محور سوادکوه،150 کیلومتر از شیرگاه تا گدوک و با 1 هزار و 500 تُن نمک، محور کندوان، 186کیلومتر از تونل کندوان تا مرزن آباد با 1 هزار و 150 تُن نمک، محور هراز،240 کیلومتر حد فاصل وانا تا امامزاده هاشم 450 با تُن نمک، محور ارتباطی ساری _ کیاسر حد فاصل اسکارد تا سه راهی فولاد محله به طول 345 کیلومتر با 230 تُن نمک برف‌روبی و نمک‌پاشی شدند.
مهندس عباسعلی نجفی ضمن اعلام اين مطلب افزود: اين اداره كل به منظور حفظ ايمني جاده‌ها و تردد روان وسايل نقليه و جلوگيري از بروز سوانح رانندگي با كليه امكانات و اكيپ‌هاي راهداري خود آمادگي كامل براي عمليات راهداري را دارد.
وي اظهار داشت: به طور مستمر و بی‌وقفه 33 اکيپ راهداري در قالب 250 ماشين و 350 راهدار در محورهاي مواصلاتي استان انجام وظیفه کردند.
مدیرکل راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مازندران طول محورهاي برف‌گير مازندران را ۳ هزار و 7۰۰ کيلومتر اعلام و عنوان کرد: در حال حاضر 22 راهدارخانه در محورهاي مواصلاتي استان تجهيز شده و آماده سرويس‌دهي به مسافران و در راه ماندگان است.
وی خاطرنشان ساخت: هموطنان عزیز در شرایط جوی فعلی حتما با به همراه داشتن امکانات و تجهیزات ایمنی از جمله زنجیر چرخ در محورهای کوهستانی
تردد نمایند.

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی