• منتشر شده در یکشنبه, 20 بهمن 1398 11:16
در نخستین نمایشگاه مطبوعات غرب مازندران اتفاق افتاد؛

روزنامه‌های خبرشمال و جمله حائز رتبه برتر در بخش خبر و اطلاع رسانی

 
 
 
 

اختصاصی خبرشمال /


روزنامه‌های استانی خبرشمال و سراسری جمله در بخش خبر و اطلاع رسانی نخستین نمایشگاه مطبوعات غرب مازندران، حائز رتبه برتر شدند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مازندران، نیز در همین راستا و با حضور در غرفه روزنامه‌های خبرشمال و جمله با بیان اینکه رسانه‌ها از جنس مردم بوده و علاوه بر آنکه بازتاب حرف و سخن آنان هستند، سعی می‌کنند تا نوع نگاه و زاویه دید خودشان را نیز به قضایا داشته باشند، گفت: در واقع سعی می‌کنند تا حرف دل مردم را از دید خودشان به زبان آورده و به مسوولان منعکس کنند.
حسن نژاد، طی بازدید از این غرفه در نخستین نمایشگاه مطبوعات غرب استان و ضمن اعلام مطلب فوق، عنوان کرد: رسانه‌ها در عین حال که با یکدیگر رقابت دارند، همچنین از یکدیگر چیزهای زیادی هم یاد می‌گیرند.
حسن نژاد، در ادامه با اشاره به ضرورت برگزاری دوره‌های بازآموزی برای یادآوری اصول و خلاقیت حرفه‌ای خبرنگاری نیز خاطرنشان کرد: در رسانه گاهی اوقات، باید حرف‌ها و ایده‌های بزرگ را با کردار خودمان به مردم منتقل کنیم، زیرا هرچه سطح هوشیارسازی و آگاه‌سازی مردم هرچقدر که بالاتر برود، بهتر و بیشتر با رسانه و اصحاب آن ارتباط برقرار می‌کنم.
این مقام مسوول در ادامه تصریح کرد: اینکه در برخی مواقع، مخابره یک خبر مهم، آنطور که باید و شاید در جامعه تاثیرگذار نیست، به دلیل همین عدم برقراری ارتباط با رسانه‌ها و ناشی از پایین بودن سطح آگاهی جامعه دست‌کم در همان مورد خاص دارد.
حسن نژاد افزود: گاهی اوقات هم می‌شود که به طور مثال، تنها 10 درصد از مردم و گروه مخاطبان و جامعه هدف، متوجه خبری و گزارشی می‌شوند و باقی مردم یا هیچگاه به آن آگاهی دست نمی‌یابند و یا بسیار دیرتر از آن 10 درصد، به آگاهی می‌رسند که همان مساله نیز می‌تواند ناشی از همه‌فهم‌نبودن و سنگین و ثقیل بودن برخی مطالب و گزارش‌ها و اخبار رسانه‌ها دانست که نمی‌تواند مخاطبان بیشتری را جذب خبرهای خود کند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مازندران، در ادامه با اشاره به اینکه همیشه حرف زدن ولو دعوا و مرافعه بهتر از حرف نزدن است، زیرا کنار هم بودن همواره پر از خیر و برکت است.
حسن نژاد ادامه داد: رسانه‌ها تا جایی می‌توانند اثرگذار باشند که با درج یک خبر یا یک گزارش تاثیرگذار، به من به عنوان یک مقام مسوول، سوژه‌ای برای سخنرانی بدهند و اینکه بنده بخواهم درصدد پاسخگویی به شما باشم این به این معناست که شما توانسته‌اید تاثیر قابل ملاحظه‌ای را بر روی بنده بگذارید.
وی با اشاره به تلاش‌های بسیار خوب و فعالیت حرفه‌ای مجموعه رسانه‌ای خبرشمال و جمله در مازندران و سراسر کشور، چه در عرصه مطبوعات و چه در حوزه فضای مجازی، تصریح کرد: خوشبختانه روزنامه خبرشمال، از آن دست روزنامه‌هایی است که نقدش، تیترش، گزارش‌هایش و صفحه‌آرایی‌اش، حرفه‌ای است و امیدوارم روز به روز به سمت موفقیت‌های بیشتر و حرفه‌‎ای تر شدن پیش بروند.
حسن نژاد با اشاره به اینکه مردم دوست دارند بدانند در جایی که سکونت دارند چه خبر است و مخصوصا گاهی اوقات مشتاق‌اند که بدانند طرز تفکر فلان مدیر ارشد چیست.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران، ضمن اشاره به این مطلب، افزود: جامعه به وسیله رسانه‌ها می‌تواند مدیران خود را اندازه‌گیری کند به این معنا که می‌توانیم متوجه بشویم که هر مدیری تا چه اندازه در جایگاهی که هست، به وظایف و اختیارات خود واقف بوده و تلاش دارد که جایگاه خود را ارتقا بخشد.

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی