آخرین اخبار :
  • منتشر شده در چهارشنبه, 02 بهمن 1398 08:03
مدیرکل فنی و حرفه‌‌ای مازندران در بازدید از مرکز فنی و حرفه‌ای شهرستان بابلسر اعلام کرد؛

بابلسر پیش‌قراول تاسیس دوره‌های آموزشی پرورش ماهیان سردآبی، گرم‌آبی و زینتی در مازندران

 
 
 
 
خبرشمال- احمدرضا ون/

مدیرکل فنی و حرفه‌ای مازندران از مرکز فنی و حرفه‌ای بابلسر بازدید کرد.
سید حسین درویشی ضمن این بازدید در گفت‌و‌گو با «خبرشمال» با بیان اینکه یکی از رسالت‌های مهم فنی و حرفه‌ای، در کشور و به‌الطبع استان مازندران، ایجاد و ارتقای مهارت برای متقاضیان و آن دسته از بیکارانی است که علاقه‌مند به مهارت‌آموزی هستند.
درویشی در ادامه با اشاره به اینکه وظیفه ما توانمندسازی مهارتی است، افزود: اما اینکه ما چه رشته‌ها و دوره‌هایی را در چه شهرهایی و در چه مناطقی برگزار کنیم، براساس نیاز و حکمرانی محلی و منطقه‌ای صورت می‌گیرد، چه بسا اینکه ما در بابلسر، به سراغ آموزش مهارت‌ها و رشته‌هایی رفته‌ایم که شاید در دیگر مناطق و شهرها قابلیت اجرا نداشته باشد.
مدیرکل فنی و حرفه‌ای مازندران، با بیان اینکه آموزش‌ها همواره بر اساس ظرفیت و مزیت شهری و روستایی انجام می‌پذیرد، ادامه داد: برای نمونه در همین شهرستان بابلسر، به همت جناب آقای حسن‌زاده رییس فنی و حرفه‌ای شهرستان بابلسر، علاوه بر برخی رشته‌های فنی و صنعتی، دوره‌های جدیدی را در شهرستان پایه گذاری کرد که تا در دهه فجر از آنها رونمایی می‌شود.
وی با اشاره به تاسیس دوره‌های مهارت‌آموزی پرورش ماهیان سردآبی و گرم‌آبی و ماهیان زینتی، در بابلسر که لازمه همه شهرهای ساحلی است، گفت: ترویج و گسترش صنعت دریایی و گردشگری (توریسم) نیز از جمله دیگر دوره‌های آموزشی ضروری برای این مناطق است که بسته به ظرفیت و پتانسیل منطقه موردنظر می‌تواند گسترش یابد.
درویشی، با اشاره به اینکه تاسیس دوره‌های جدید آموزشی در شهرستان بابلسر از نمونه‌های بارز همت و تلاش مدیر و مجموعه پرسنل اداره فنی و حرفه‌ای شهرستان است، تاکید کرد: مطالبه ما از مردم، مسوولان و به ویژه بانک‌ها که متولی ارائه تسهیلات ارزان قیمت در این زمینه هستند، این است که دست مهارت آموختگان ما را گرفته و بدون مانع تراشی به آنان خدمات ارائه دهند.
وی در پاسخ به این پرسش «خبرشمال» که ادارات فنی و حرفه‌ای در این زمینه چه کمکی می‌کنند، تصریح کرد: ما مهارت‌آموختگان را به بانک‌ها معرفی می‌کنیم و بعد از آن بسته به همراهی و همکاری بانک‌هاست که تا چه میزان همت کرده و مهارت‌آموختگان را کمک می‌کنند.
درویشی همچنین در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه چرا برخی از کارگاه‌ها بسته شدند و احیانا این دغدغه از سوی برخی مسوولان برای سرپا شدن این کارگاه‌ها وجود نداشته است و البته اینکه چه برنامه‌‌های خاصی برای این مرکز در نظر گرفته شده است، خاطرنشان کرد: سیاست جدید سال 98 ما بر این اساس بوده است که در زمینه آموزش‌ها یک سری غربالگری‌هایی صورت گیرد و برخی از آنها که رو به کهنگی رفته، اشباع شده و یا مامنی برای شغل و اشتغال در منطقه وجود ندارد، جمع آوری کرده و هزینه اضافی از این بابت به روی دوش دولت نگذاریم.
وی در ادامه تصریح کرد: موضوع بعدی و سیاست گذاری بعدی این است که ما تلاش کنیم تا آموزشگاه‌های آزاد، بخش خصوصی و بنگاه‌های اقتصادی به عنوان شرکای اجتماعی ما وارد میدان شوند.
این مقام مسوول در ادامه تشریح کرد: برای نمونه همین آموزش‌ها در زمینه پرورش ماهیان سردآبی و گرم‌آبی و ماهیان زینتی نیز با مشارکت بخش خصوصی و آموزشگاه‌های آزاد در بابلسر محقق شده است و از این جهت شهرستان بابلسر پیش قراول آموزش‌ها در دوره‌های جدید مهارتی بوده است و امید می‌رود تا این دوره‌های آموزشی در سایر شهرستان‌های ساحلی نیز تحقق یابد.
مدیرکل فنی و حرفه‌ای مازندران در پایان و در پاسخ به این پرسش که برنامه‌های جدید اداره کل در این مرکز چیست گفت: مهم‌ترین برنامه ما این است که آموزش ما منطبق با نیاز جامعه هدف بوده و واگذاری کارها و مهارت‌آموزی‌ها با مشارکت اجتماعی و به میدان آوردن بخش خصوصی صورت پذیرد.
سید حسین درویشی با قدردانی از همت والای جناب آقای حسن‌زاده رییس اداره فنی و حرفه‌ای شهرستان بابلسر در خصوص تلاش برای تاسیس دوره‌های آموزشی جدید نیز خاطرنشان کرد: چنانچه ایشان برای تاسیس این دوره‌های آموزشی، تنها به کمک بخش دولتی اکتفا کرده و از به میدان آوردن بخش خصوصی صرف نظر می‌کرد، هیچگاه شاهد چنین اتفاق مبارکی در این زمینه نبوده‌ایم.

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی