آخرین اخبار :
  • منتشر شده در چهارشنبه, 02 بهمن 1398 07:59
«خبرشمال» از تعلل برخی پیمانکاران و صاحبان منازل در روستاها برای نصب کنتور گاز گزارش می‌دهد؛

گاز تا پشت در خانه!

 
 
 
 

 مائده مطهری زاده /


در این روزها، هوا به معنای حقیقی کلمه «سرد» شده و زمستان برخلاف روزهای قبل، در حال بازپس‌گیری هویت خود است!
اما در این هوای سرد، هنوز هستند روستاهایی که به دلیل صعب‌العبور بودن، از نعمت گاز برخوردار نبوده و همچنان با بخاری‌های نفتی خانه‌های خود را گرم نگه می‌دارند!
آذرماه امسال بود که مدیرعامل شرکت گاز مازندران در جلسه بررسی پروژه گازرسانی به مناطق محروم شهرستان رامسر، با بیان اینکه تعداد روستاهای استان ۳ هزار و 613 روستا است، گفت: از این تعداد روستاها تاکنون ۲ هزار و ۱۷1 روستا از نعمت گاز طبیعی  بهره شدند.

*60 روستای دیگر تا پایان امسال
گازدار می‌شوند
جعفر احمدپور در ادامه تاکید کرد: بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته تا پایان سال جاری هم عملیات گازرسانی به ۶۰ روستای استان هم به بهره‌برداری می‌رسد.

*گاز در روستا هست، ولی در خانه نیست
در این میان، روستاهایی هم هستند که گازرسانی تا مرحله اتصال علمک گاز تا دم در خانه‌شان پیش رفته است، اما هنوز کنتور گاز دریافت نکرده‌ و به عبارتی گاز به درون خانه‌شان وارد نشده است.

*تعلل پیمانکاران یا صاحبان خانه در اخذ کنتور
جعفری بخشدار چهاردانگه، در این باره به «خبرشمال» گفت: برخی از روستاییان و پیمانکاران متاسفانه در گرفتن کنتور گاز کمی تعلل دارند و با آنکه علمک گاز تا دم خانه‌شان رسیده است، همین اندازه همت را ندارند که کنتور گاز را نصب کنند.
جعفری ادامه: وظیفه ما برای گازرسانی تا مرحله نصب علمک گاز درب هر منزل است و از آنجا به بعد باید صاحبخانه یا پیمانکاری که از سوی نظام مهندسی تعیین می‌شود، مابقی کار را به انجام برسانند. بخشدار چهاردانگه در ادامه گفت: از آنجا که برخی از این صاحب‌خانه‌ها، فرم تحویل گاز را پر می‌کنند، اما هنوز کنتور گاز نگرفته‌اند، نفت هم نمی‌توانند دریافت کنند و از همین رو، این تعداد از روستاییان باید ابتدا موضوع را به اطلاع دهیار برسانند و دهیاری هم طی نامه‌ای مکتوب و با امضای متقاضیان دریافت نفت این موضوع را به بخشداری اعلام کنند تا ما با رایزنی با شرکت پخش فرآورده‌های نفتی، هرچه سریع‌تر برای این تعداد خانوار که گاز به هر دلیلی به درون خانه‌شان نرفته است، نفت دریافت و به آنها تحویل دهیم.
جعفری تاکید کرد: شرکت نفت به هر خانوار می‌تواند بین 500 تا 1000 و بعضا تا سقف 2000 لیتر نفت تحویل دهد.

*ثبت نام در سامانه دریافت سوخت
مهندس باقری معاون بهره‌برداری شرکت گاز استان نیز در این باره به «خبرشمال» گفت: آن دسته از خانوارهای روستایی که بنا به هر دلیلی موفق به دریافت کنتور نشده‌اند، می‌توانند درخواست خود را برای دریافت نفت سفید در سامانه تجارت آسان به نشانی newtejaratasan.niopdc.ir سامانه درخواست فرآورده‌های سوختی ثبت کنند تا در اسرع وقت و با تایید مامور این شرکت، نفت سفید به آنها تحویل گردد.

*پروانه ساخت لازمه دریافت خدمات
باقری با اعلام این مطلب که متاسفانه برخی از ساختمان‌های روستایی پروانه ساخت ندارند و به همین دلیل نیز موفق به دریافت برخی خدمات نمی‌شوند، تاکید کرد: خانه‌هایی که تا قبل از سال 96، احداث شده‌اند می‌توانند با تاییدیه دهیاری مربوطه، تا اطلاع ثانوی خدمات دریافت کنند.

*پیمانکار تحت نظارت سازمان نظام مهندسی
مهندس باقری در ادامه بیان اینکه کنتور تنها در صورتی به خانه‌ها تعلق می‌گیرد، که لوله‌ کشی گاز به تایید نظام مهندسی برسد، تصریح کرد: کار لوله کشی گاز بر عهده پیمانکاری است که توسط سازمان نظام مهندسی مامور به انجام این خدمت می‌شود و در صورتی که لوله کشی گاز به تایید نظام مهندسی و سپس شرکت گاز نرسد، کنتور تحویل نمی‌گردد، زیرا برای ما تامین امنیت جانی مشترکان آینده اهمیت‌اش بیش از هر چیزی دیگری است و وقتی نقشه لوله‌کشی گاز به درستی انجام نگرفته باشد، ما بر اساس قانون نمی‌توانیم کنتور گاز را تحویل دهیم.
*سه تا 5 روز از زمان نصب علمک تا نصب کنتور
معاون بهره برداری شرکت گاز مازندران، همچنین تصریح کرد: از زمانی که علمک به در خانه می‌رسد تا زمانی که کنتور در خانه‌ها نصب می‌شود، (در صورتی که همه مدارک لازم از سوی صاحبخانه ارائه شده و نقشه لوله کشی گاز نیز به تایید مهندس ناظر سازمان نظام مهندسی برسد، در شهرها (در حدود سه روز) و برای روستاها (حدود 5 روز کاری) طول می‌کشد.

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی