آخرین اخبار :
  • منتشر شده در سه شنبه, 19 آذر 1398 12:20
احیای کارخانه بزرگ نساجی توسط بنیاد برکت؛

کارخانه نساجی بخشی از هویت مازندران است

 
 
 
 

خط تولید شرکت نساجی مازندران توسط ستاد اجرایی فرمان امام پس از ۴ سال وقفه با حضور محمدمخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان امام و سرمایه گذاری ۱۷۰ میلیارد ریالی این ستاد به راه افتاد.
محمد مخبر در مراسم احیای کارخانه نساجی قائم‌شهر اظهار کرد:  توانستیم در سال‌های اخیر از طریق احیای کارخانه‌های تعطیل و نیمه‌تعطیل، ۵ هزار میلیارد سرمایه را زنده کنیم و ۲۲۰ هزار شغل در کشور ایجاد کنیم.
وی با بیان اینکه ادعای مالکیتی براین مجموعه‌ها نداریم و این کارخانه‌ها رابه نفع مردم راه‌اندازی می‌کنیم، افزود: کمک ۱۷میلیاردی ستاد اجرایی برای راه‌اندازی فاز اول نساجی قائم‌شهر براساس رقمی بود که استاندار اعلام کرده بود و حاضر هستیم برای راه‌اندازی بقیه فازهای آن ظرف ۶ ماه آینده بازهم
کمک کنیم.
استاندار مازندران نیز احیای کارخانه نساجی قائمشهر را گذشته از مسایل اقتصادی و معیشتی کارگران آن، دارای پیام فرهنگی دانست و گفت: کارخانه نساجی قطعه‌ای از هویت مازندران و بخشی از تاریخ این استان است.
احمد حسین‌زادگان افزود: برای احیای کارخانه نساجی مازندران ستاد اجرایی حضرت امام (ره) زحمات زیادی را تقبل کرده است ضمن این که ستاد پیش از این هم در دوره سیل و سیلاب اواخر سال گذشته و اوایل امسال نیز بیشترین خدمات را به شهروندان ما ارائه داده بود.
نماینده عالی دولت در مازندران با اعلام این که بر اساس پیشنهاد مدیرعامل کارخانه نساجی، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در فاز نخست ۱۷ میلیارد تومان در این کارخانه سرمایه گذاری می کند، افزود: احساس می‌کنم برای این کارخانه هزینه بیشتری نیاز است .
وی تاکید کرد: ورود ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) برای احیای کارخانه نساجی مازندران امید را در دل کارگران این کارخانه زنده کرده است و به طور قطع مردم مازندران و قائمشهر قدردان این حمایت
خواهند بود.
استاندار مازندران با اظهار این که شهرستان قائمشهر به خاطر مشکلات مزمنی چون کارخانه نساجی و تیم همنام این کارخانه طی دو دهه گذشته لقب " شهر خسته " را به خود گرفته است، توضیح داد: البته لقب شهر خسته به معنای نداشتن امکانات در حل مشکلات بوده است که با ورود ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) برای بازسازی و احیای کارخانه نساجی، خستگی از این شهرستان خارج و امید به شهروندان قائمشهری بازخواهد گشت .
همچنین در نشستی که پس از بازدید از کارخانه نساجی انجام شد، تفاهمنامه رسمی احیای کارخانه نساجی به امضای رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) و مسئولان مربوطه رسید و اولین چک ستاد هم برای بازسازی و احیای کارخانه نساجی صادر شد.

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی