آخرین اخبار :
  • منتشر شده در پنج شنبه, 14 آذر 1398 11:46
به همت شهرداری ساری و بهزیستی مازندران و با حضور استاندار برگزار شد؛

برگزاری مراسم روز جهانی معلولین در ساری

 
 
 
 

مراسم روز جهانی معلولان با حضور احمد حسین زادگان استاندار مازندران، دکتر باقری سرپرست بهزیستی مازندران، مسوولان استانی و جمعی از معلولین سراسر استان به همت شهرداری ساری و بهزیستی استان برگزار شد.
در این مراسم استاندار مازندران ضمن تبریک روز جهانی معلولین، با بیان اینکه خصلت‌های انسانی و عواطف وجودم را مدیون کار در بهزیستی میدانم افزود: اوضاع پیچیده سیاسی دهه هفتاد شرایطی را فراهم کرد تا در بهزیستی به‌عنوان یکی از معدود نهادهای غیرسیاسی حضور داشته باشم.
وی ضمن گرامیداشت یاد شهید صبوری خاطرنشان کرد: بسیار خرسندم که بواسطه حضور در بهزیستی به پاک‌ترین، مظلوم‌ترین و معصوم‌ترین مردم جامعه خدمت‌رسانی کردم.
استاندار مازندران با بیان اینکه معلولیت جسمی نقص نیست و آنچه آسیب‌رسان است معلولیت فکرهاست تاکید کرد: مشکلات اجتماعی واقتصادی بقدری است که هرچقدر تلاش کنیم کافی نیست.
حسین‌زادگان خاطرنشان کرد: در برهه‌ای از زمان هستیم که دولت بواسطه دشوار‌ترین بحران‌های اقتصادی و نوسانات گوناگون سخت‌ترین شرایط موجود را تجربه می‌کند و در عین حال در تلاش است تا حداقل نیازهای معلولین را برآورده کند.
استاندار مازندران با اشاره به تلاش‌های دولت تدبیر و امید برای جامعه معلولین و تصویب قانون جامع حمایت از حقوق معلولین تصریح کرد: اگر جزییات قانون به درستی رعایت شود بسیاری از توقعات برآورده می‌شود.
وی خواستار بکار‌گیری تمام توان و ظرفیت بهزیستی در جهت ارتقا سطح زندگی معلولین شد و گفت: از پتانسیل عظیم مردم در غالب خیرین، سمن‌ها و موسسات مردم نهاد و اجتماع محور‌کردن فعالیت‌ها غافل نشوید.

اشتغال و ایجاد فرصت‌های برابر مهم‌ترین دغدغه معلولان درمسیر توانمندی
سرپرست بهزیستی مازندران ضمن تقدیر از خانواده‌های دارای عضو معلول به‌واسطه تحمل مصایب و دشواری‌های نگهداری از معلولین، با بیان اینکه 58810 معلول در استان مازندران تحت پوشش خدمات بهزیستی هستند افزود: 2924 معلول تحت پوشش بهزیستی در 66 مرکز روزانه خدمات دریافت میکنند که علاوه بر مستمری و یارانه ماهیانه، کمک هزینه معیشتی از محل افزایش قیمت بنزین را دریافت نموده‌اند.
باقری سیاست کلی بهزیستی را ارایه بسته‌های حمایتی و فعالیت‌های توانبخشی برای معلولین در منزل دانست و خاطرنشان کرد: از مجموع 58810 معلول تحت پوشش بهزیستی 36 هزار نفر مستمری دریافت میکنند که از این تعداد 1632 معلول در 26 مرکز شبانه روزی در سراسر استان  خدمات
 دریافت می‌کنند.
سرپرست بهزیستی مازندران مهم‌ترین دغدغه معلولین را اشتغال و ایجاد فرصت‌های برابر در کنار دیگر افراد جامعه عنوان کرد و گفت: بر اساس ماده 13 قانون جامع حمایت از حقوق معلولین تمامی دستگاه‌های دولتی موظف هستند تا 3درصد از نیروی استخدامی خود را از میان توانمندان جامعه معلولین
 انتخاب کنند.
وی با اشاره به کسب رتبه‌های برتر کنکور توسط معلولین، تحصیل رایگان جامعه معلولین را یکی از مشوق‌های سازمان بهزیستی در این رابطه دانست و اظهار داشت‌: همچنین معلولین و توان‌خواهان دانشجو در دانشگاه‌های دولتی نیز کمک هزینه تحصیلی دریافت خواهند نمود. باقری با اشاره به حضور ورزشکاران پارالمپیک از میان ده هزار معلول ورزشکار مازندرانی تصریح کرد: معلولین استان مازندران همواره در عرصه‌های ملی و بین‌المللی درخشیده‌اند که این موضوع ثابت می‌کند در صورت فراهم بودن بسترها، شاهد بروز توانمندی‌های آن‌ها
خواهیم بود.
باقری فعالیت‌های پیشگیرانه را مهم‌ترین رویکرد بهزیستی در کاهش معلولیت‌ها عنوان و اذعان کرد: انواع غربالگری‌های بینایی، شنوایی و مشاوره‌های تخصصی در بهزیستی مازندران ارایه می‌شود همچنین آزمایش ژنتیک برای تمام خانواده‌های دارای عضو معلول بصورت رایگان در بهزیستی
 انجام می‌شود.
در انتهای مراسم از معلولین موفق در عرصه‌های گوناگون علمی، فرهنگی و ورزشی تقدیر به‌عمل آمد.

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی