آخرین اخبار :
  • منتشر شده در پنج شنبه, 14 آذر 1398 11:45
استاندار گیلان عنوان کرد؛

بهره‌برداری از فاز نخست «پارک ‌موزه دفاع‌مقدس‌گیلان» قبل از ۱۴۰۰

 
 
 
 

استاندار گیلان با اشاره به اینکه فوندانسیون یکی از ساختمان‌های پارک موزه گیلان در حال تکمیل است، ابراز امیدواری کرد که قبل از ۱۴۰۰ بخشی از فاز نخست این مجموعه فرهنگی ارزشمند، به بهره‌برداری برسد.
دکتر ارسلان زارع در جلسه حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گیلان در رشت اظهار داشت: دفاع مقدس یادآور حماسه‌های بی‌بدیل فرزندان دلیر کشور و بخش مهمی از تاریخ ملت ایران است که با ایثار و فداکاری بسیجیان و در سایه رهبری امام(ره) شکل گرفت.
استاندار گیلان دوران دفاع مقدس را یادآور کرامت انسانی خواند و بیان کرد: خاطرات دفاع مقدس را می‌توان با بهره‌گیری از ادبیات و هنر به نسل کنونی و آینده به شیوه ماندگار منتقل کرد و ترویج ارزش‌های دفاع مقدس و فرهنگ انقلابی، ایثار و مقاومت و خودباوری ملی و دینی ایرانیان اثری ماندگار است.
وی با بیان اینکه مردم گیلان با تقدیم هزاران شهید و جانباز و آزاده در دفاع مقدس نقش مؤثری در این دوره ایفا کردند تصریح کرد: مردم گیلان در دفاع از انقلاب و کشور بسیار نقش‌آفرینی کردند و یکی از اقدامات ارزشمند برای حفظ این رشادت‌ها ساخت و تکمیل پارک موزه دفاع مقدس در گیلان است.
زارع با اشاره به اینکه بایستی از شیوه‌های مختلف برای حفظ خاطرات و بیان رشادت‌های دوران دفاع مقدس بهره بگیریم ابراز داشت: در این راستا اجرای قانون برنامه ششم مورد تأکید رئیس‌جمهور است و بایستی با عزم و تلاش همه مسئولان به وظایف خود در این رابطه عمل کنیم.
استاندار گیلان با اشاره به اینکه حفظ و انتقال ارزش‌های دفاع مقدس در توسعه فرهنگی و اجتماعی گیلان مؤثر است افزود: فوندانسیون یکی از ساختمان‌های پارک موزه دفاع مقدس گیلان در حال تکمیل است و امیدواریم قبل از 1400 بخشی از فاز نخست این مجموعه فرهنگی ارزشمند را به بهره‌برداری برسانیم.
وی با بیان اینکه کمیته‌های فرهنگی اجتماعی، رسانه و راهیان نور بایستی به‌طور فراگیر و مردمی کار کنند عنوان کرد: باور دارم طرح سپاس و دیدار خانواده‌های شهدا تأثیرات فرهنگی و اجتماعی سترگی دارد و بایستی این اقدامات به‌جِد در دستور کار همه مسئولان در شهرستان‌های گیلان قرار گیرد.
زارع خواستار تدارک برنامه 3 ماهه برای دیدار از همه خانواده شهدای گیلان شد و خاطرنشان کرد: نباید اسم شهدا را آلوده به تفکرات سیاسی و جناحی کنیم و این دیدارها با نیت خالصانه و بدون بهره‌برداری جناحی باشد زیرا جناح‌گرایی اثری کوتاه‌مدت دارد و بایستی از این فضای ارزشمند به‌خوبی بهره ببریم.
۵۰ درصد یادمان‌های شهدای گیلان نیازمند بازنگری
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان با اشاره به وجود ۵۱۶ یادمان و تابلوی شهدا در سطح ورودی شهرستان‌ها، تصریح کرد: بیش از ۹۲ درصد این یادمان‌ها قبل از سال ۸۶ نصب شده و ۱۲ سال از عمر آن می‌گذرد لذا نیمی از این یادمان‌ها نیازمند بازنگری کلی است.
عبدالله پاکاری از تهیه طرح ساماندهی یادواره‌های شهدای استان خبر داد و اظهار کرد: همزمان با ایام بزرگداشت شهدا در اسفندماه این طرح تصویب و به فرمانداران
 ابلاغ می‌شود.
وی با تاکید بر لزوم ساماندهی یادمان‌ها و تابلوهای شهدا در ورودی شهرهای استان، افزود: شهدا قهرمانان واقعی و الگوهای ناب فرهنگ ایثار و شهادت برای جامعه هستند و لذا این یادمان‌ها و تابلوها و تمثال‌ها می‌تواند نقش اثرگذاری در تبلیغ و ترویج فرهنگ ایثار و مقاومت و شهادت در جامعه داشته باشد.
پاکاری با اشاره به وجود ۵۱۶ یادمان و تابلوی شهدا در سطح ورودی شهرستان‌ها، تصریح کرد: بیش از ۹۲ درصد این یادمان‌ها قبل از سال ۸۶ نصب شده و ۱۲ سال از عمر آن می‌گذرد لذا نیمی از این یادمان‌ها نیازمند بازنگری کلی است.

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی