آخرین اخبار :
  • منتشر شده در پنج شنبه, 14 آذر 1398 11:40

وقتی حمل و نقل عمومی مرهم گرانی بنزین نیست!

 
 
 

با اصلاح قیمت بنزین و با توجه به محدود بودن سهمیه خودروهای شخصی میزان استقبال مردم از سیستم حمل و نقل عمومی شهری اعم از تاکسی، اتوبوس، بی آر تی و مترو افزایش خواهد یافت.
طبق مطالعه‌ای که در برخی از شهرها توسط کارشناسان حمل و نقل صورت گرفته افزایش بهای نرخ بنزین حدود ۱۵ الی ۲۰ درصد میزان استقبال مردم از سیستم حمل و نقل عمومی را افزایش می‌دهد و مطمئناً این رقم در شهرهای مختلف متفاوت خواهد بود. در گرگان هم سیستم ناوگان حمل و نقل عمومی اعم از تاکسی، اتوبوس و ون فعال بوده و به مردم خدمات ارائه می‌کند.
صحبت با شهروندان گرگانی نشان می‌دهد که مردم از فرسودگی و کمیاب بودن تاکسی در برخی از مسیرها و در ساعاتی از شبانه روز گِله دارند.
زمان انتظار بالا مسافر در ایستگاه، فرسودگی برخی از ناوگان و سوار کردن بیش از ظرفیت مسافر هم از معضلاتی است که مردم گرگان در خصوص اتوبوس‌ها به آن اشاره می‌کنند، البته این مشکلات با افزایش میزان استقبال مردم خود را بیشتر هم نشان
 خواهد داد.
کارشناس ارشد مهندسی ترافیک در این خصوص گفت: گران شدن بنزین موجی از مردم را به سمت حمل و نقل عمومی سوق خواهد داد.
*افزایش کمی و کیفی ناوگان
مرتضی بالویی با بیان اینکه این افزایش استقبال باید با گسترش کیفی و کمی ناوگان حمل و نقل عمومی جبران شود، توضیح داد که باید تعداد ناوگان و تعداد خطوط را بیشتر و زمان انتظار را هم
 کاهش داد.
بالویی اضافه کرد: کل شهر باید از سیستم حمل و نقل عمومی با کیفیت مطلوب از لحاظ سیستم سرمایشی و گرمایشی برخوردار بوده و فاصله زمانی کوتاه از منزل تا ایستگاه و فاصله کوتاه بین ایستگاه‌ها وجود داشته باشد.
وی همچنین با تأکید بر یکپارچه سازی ایستگاه‌ها بیان کرد: باید برای تاکسی‌ها مشوق‌هایی مانند جایگاه اختصاصی سوخت سی ان جی در نظر بگیریم تا تاکسی در هنگام سوخت گیری معطل نشده و سریع‌تر به سیستم
حمل و نقل برگردد.

*۲۰ دقیقه زمان انتظار
 برای اتوبوس
برای آگاهی از وضعیت ناوگان گرگان و برنامه‌های حوزه حمل و نقل با سرپرست سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری گرگان گفتگو کردیم، مهدی کمال‌غریبی گفت: ۷۲ دستگاه اتوبوس و 2 هزار و ۹۴۲ تاکسی در سطح شهر برای خدمات رسانی به مردم فعالیت می‌کنند.
وی با بیان اینکه اتوبوس‌ها ‌از ساعت ۶ صبح تا 8 شب در ۳۲ خط و ۴۸۸ ایستگاه در سطح شهر فعال هستند، گفت که زمان انتظار برای اتوبوس در گرگان به طور میانگین بین ۱۵ الی ۲۰ دقیقه است.
کمال غریبی تأکید کردکه افزایش نرخ کرایه در دستور کار سازمان و شهرداری نیست و سهمیه سوخت برای آنها کفایت می‌کند ولی پیگیر سهمیه سوخت برای سرویس‌های مدارس و آژانس‌ها هستیم که در این زمینه مکاتباتی انجام شده تا سهمیه آنها افزایش یابد.

*پیمایش روزانه تاکسی‌ها ۱۵۰ کیلومتر است
کمال غریبی گفت: اتوبوس‌های شهری با نفت و گاز کار می‌کنند و از نظر سوخت و سهمیه بندی مشکلی ندارد.
وی با اشاره به اینکه تاکسی‌های تک سوز ماهیانه ۴۰۰ لیتر و تاکسی‌های دوگانه سوز ۲۰۰ لیتر سهمیه دارند، بیان کرد که پیمایش روزانه تاکسی‌ها به طور میانگین بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ کیلومتر است که در این صورت تاکسی بین ۲۰ الی ۳۰ لیتر بنزین مصرف می‌کند بنابراین اگر میزان سهمیه تاکسی‌ها به ۶۰۰ لیتر افزایش یابد، عمده مشکلات کاهش می‌یابد.
کمال غریبی با بیان اینکه آمار جابه‌جایی روزانه اتوبوس ۷۲۵ نفر و تاکسی ۱۲۵ نفر است، ادامه داد: میانگین عمر ناوگان تاکسی گرگان بین ۹ الی ۱۰ سال و عمر اتوبوس‌ها 8.5 سال است. وی با بیان اینکه عمر ناوگان ما نسبت به سایر شهرها قابل قبول است، از برنامه ریزی برای خرید ۲۰ دستگاه اتوبوس جدید و بازسازی ۱۰ دستگاه اتوبوس در سال ۹۹ خبر داد.

*طراحی بی آر تی
شهردار گرگان گفت: برای استفاده بهتر و حداکثری اتوبوس‌ها،  تغییراتی را در ایستگاه‌ها و مسیرها ایجاد کردیم. عبدالرضا دادبود افزود: بنا داریم چند دستگاه اتوبوس با استفاده از اوراق مشارکت اضافه کرده و تعدادی را هم بازسازی و به چرخه برگردانیم. اما در حالی که شهردار گرگان اجرای بی آر تی را برای توسعه حمل و نقل ضروری می‌داند مرتضی بالویی، کارشناس ارشد مهندسی ترافیک نظر دیگری دارد. وی گفت که بی آر تی گرگان هم اکنون در مرحله حرف بوده و صحبت از طرح و نقشه و برنامه‌های مشاوره است و اجرای آن ۱۰ سال زمان می‌برد و ما باید از هم اکنون به دنبال طرحی باشیم که ۱۰ سال بعد به روز بوده و
منسوخ نشود./مهر

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی