• منتشر شده در دوشنبه, 04 آذر 1398 12:11

اعلام آمادگی وکلای گیلان برای تقویت بنیه انتظامی استان در بودجه 99

 
 
 

وکلای گیلانی در نشست تعاملی خود با شورای فرماندهی انتظامی استان بر تقویت بنیه انتظامی استان در لایحه بودجه سال آینده ازجمله جبران کمبود نیرو و افزایش سطح رفاه کارکنان تأکید کردند.
نشست تعاملی فرماندهی انتظامی استان با مجمع نمایندگان گیلان در خانه ملت،  در مجمع رفاهی غدیر انتظامی استان برگزار شد و مشکلات، موانع و نیازهای این نهاد انتظامی با وکلای گیلانی مردم در مجلس موردبررسی قرار گرفت.

آمادگی وکلای گیلانی برای جبران کمبودها و تقویت بنیه انتظامی گیلان در لایحه بودجه سال آینده
در این نشست تعاملی شورای انتظامی گیلان با مجمع نمایندگان استان در خانه ملت، قرار شد نمایندگان گیلان در مجلس در اصلاح بودجه سال آینده کشور، بنیه انتظامی گیلان را تقویت، بخشی از کمبود نیرو در فرماندهی انتظامی استان را جبران، بخشی از نیاز مسکن کادر انتظامی را تأمین و همچنین به ساختار فیزیکی این مجموعه در شهرستان‌ها توجه کافی کنند.

تعامل فرماندهی انتظامی با مجمع نمایندگان گیلان راهی برای کاهش مشکلات استان
فرمانده انتظامی استان گیلان در این نشست با اشاره بر لزوم هم‌فکری و تعامل با مجمع نمایندگان اظهار کرد: با تعامل و مشارکت نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی می‌توان در کاهش مشکلات این استان گام برداشت.
سردار عزیز الله ملکی با تأکید بر تقویت مجموعه انتظامی گیلان به دلیل گردشگر پذیر بودن این استان افزود: نیروی انتظامی در تلاش است بنیه خود را تقویت کند تا خدمت‌رسانی به مردم، کاهش ترافیک و انتظامی گام‌های اساسی بردارد.
وی با بیان اینکه نمایندگان مجلس بیشترین ارتباط را با مردم‌دارند، گفت: امیدواریم نتیجه همفکری و تعامل مجموعه انتظامی گیلان با وکلای گیلانی مردم در مجلس امنیت مردم و رضایت حداکثری آن‌ها را در برداشته باشد.
رفع مشکلات انتظامی گیلان تکلیف مجمع نمایندگان استان در مجلس
رئیس مجمع نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست با اشاره به آمادگی نمایندگان گیلانی مبنی بر کمک در جهت ارتقای سطح انتظامی و امنیتی استان اظهار کرد: با توجه به متراکم و شناور بودن جمیعت استان ازجمله در فصول بهار و تابستان مجمع نمایندگان آماده کمک به نیروی انتظامی استان در جهت افزایش خدمات به مردم است.
ذبیح‌الله نیکفر با اشاره به در پیش بودن فصل بودجه‌ریزی در مجلس افزود: با توجه به اینکه دولت در حال تقدیم لایحه بودجه سال 99 به مجلس است، مجمع نمایندگان بر خود تکلیف دانست تا مشکلات نیروی انتظامی را بررسی و در جهت رفع آن‌ها اقدام کند.
نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی با تقدیر از مجموعه نیروی انتظامی در کنترل تنش‌های جامعه در پی افزایش نرخ بنزین گفت: نیروی انتظامی در پی اصلاح قیمت بنزین و تنش‌هایی که در پی آن در جامعه ایجاد شد بسیار خوب وارد میدان شد و فضای جامعه را آرام کرد و امیدواریم بتوانیم با تلاش همه‌جانبه باری را از دوش این نهاد مردمی برداریم.
کمبود نیرو و مسکن مشکلات مجموعه انتظامی شهرستان رودبار
نماینده مردم رودبار در خانه ملت نیز در این نشست فرماندهان انتظامی در استان را از مدیران لایق، پاک دست و صدیق مردم دانست و اظهار کرد: نیروی انتظامی با حجم عظیمی از عملکردها با مشکلاتی مواجه هست اما نمایندگان هر چه در توان دارند برای جبران کمبودها به کار می‌گیرند.
منوچهر جمالی ساختار فیزیکی و کمبود نیروی انسانی را از مشکلات رودبار برشمرد و افزود: لازم است به بهبود ساختار فیزیکی، مسکن نیروی انسانی و تزریق نیرو به نیروی انتظامی رودبار با توجه به فصل بودجه‌ریزی کمک شایانی بشود.

نظام مقتدر درگرو پلیس
 مقتدر است
نماینده مردم آستانه‌اشرفیه در خانه ملت نیز در این نشست به توانمندی بالای نیروی انسانی خانواده انتظامی گیلان اظهار کرد: ورود فرماندهی جدید نیروی انتظامی گیلان به استان مواجه با یک تنش اجتماعی شد اما با مدیریت صحیح این مجموعه ختم به خیر شد.
محمدحسین قربانی نظام مقتدر را درگرو پلیس مقتدر دانست و افزود: لازم است علاوه بر توجه به جبران کمبودها در نیروی انسانی توجه جدی نیز به‌حق الکشف ها در مجموعه انتظامی بشود.
نائب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با اشاره به معضل سراوان و فضای امنیتی ایجادشده در آن منطقه گفت: امروزه تأمین امنیت و مطالبه گری سراوانی‌ها از توان نیروی انتظامی برمی‌آید و لازم است این مجموعه همکاری بیشتری با شورای تأمین استان در این زمینه داشته باشد.

وظیفه‌های گیلانی در محل سکونت خود سرباز شوند
وی همچنین خواستار خدمت نیروی انسانی سرباز در محل اسکانشان بر اساس دستورالعمل شورای عالی امنیت ملی در گیلان شد.

وکلای گیلانی آماده مساعدت با نیروی انتظامی هستند
محمدصادق حسنی، یکی از نمایندگان مردم رشت در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست با اشاره به مشکلات زیاد شهرستان رشت در ابعاد مختلف اظهار کرد: زحمات زیادی را نیروی انتظامی متحمل می‌شود و مجمع نمایندگان آماده همکاری و کمک‌رسانی به مجموعه خدوم نیروی انتظامی است.

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی