• منتشر شده در دوشنبه, 04 آذر 1398 12:09
معاون دریایی بندرامیرآباد بیان کرد‌:

پهلودهی بیش از ۶۴۰ فروند کشتی در بندرامیرآباد

 
 
 
 

معاون دریایی بندرامیرآباد با اشاره به اینکه در مجموع حدود ۷ میلیون متر مربع از مساحت آب های بنادر امیرآباد و نکا به تناوب توسط کارشناسان هیدرگرافی شده است اظهار داشت در ۱۸ ماه گذشته ۲۸۴ هزار و ۸۱۱ مترمکعب لای از حوضچه ها و کانال های دسترسی برداشت شده که با توجه به رژیم رسوب گذاری غرب به شرق دریای خزر ، کار بزرگی انجام شده است.
حبیب اله طالبی در تشریح عملکرد ۸ ماهه منتهی به آبان ماه سال جاری معاونت دریایی با بیان اینکه بیش از ۶۴۰ فروند شناور در اسکله های بندرامیرآباد پهلو گرفتند گفت تاکنون ۳۰۰ شناور اعم از تفریحی، صیادی ، ملکی و ... توسط اداره امور دریایی به ثبت رسیده است.
وی با تأکید بر حمایت از شرکت های دانش بنیان در راستای ارتقاء توانمندی تولید داخلی از نصب و تست چراغ دریایی ساخته شده توسط  جوانان نخبه در یکی از شرکت های دانش بنیان کشور در بندرامیرآباد خبر داد.
معاون دریایی بندرامیرآباد، با بیان اینکه در آینده نزدیک تمامی خدمات وعملیات دریایی به سوی الکترونیکی شدن و هوشمند سازی سوق پیدا خواهد کرد، بکار گیری نرم افزار openCPN در سیستم های اداری جهت سهولت کار کارشناسان مرتبط با فعالیت های دریایی بر روی نقشه‌، نصب و راه اندازی سیستم گیرنده و فرستنده شناسایی خودکارAIS و ایجاد سرور مجازی جهت اطلاعات گرفته شده در شبکه بندر‌، استفاده از بخش dredgepack نرم افزار hypack و نصب سیستم ثبت و پایش حجم لای بارگیری شده در لایروبی را بخشی از اقدامات انجام شده در این حوزه عنوان کرد.
طالبی در ادامه به دغدغه معاونت دریایی در اشاعه فرهنگ ایمنی گردشگری و حفاظت محیط زیست دریایی و تبدیل آن به فرهنگ عمومی اشاره کرد و یاد آور شد حضور کارشناسان دریایی بندرامیرآباد در مدارس و سواحل تحت حاکمیت این بندر به خصوص در روزهای اجرای طرح گردشگری دریایی و ارائه پاورپوینت و فیلم های معرفی بندر‌، ارائه بروشور آموزشی و معرفی تجهیزات امداد و نجات دریایی ، از اقدامات صورت گرفته در این راستا می باشد.
این مقام مسئول به اجرای مانور مشترک جستجو‌، نجات و مقابله با آلودگی آب دریا با بندر نوشهر در روز ملی دریای خزر، مانور منطقه‌ای پدافند غیر عامل در هفته پدافند غیرعامل با همکاری سایر ارگان‌ها و اجرای ۳ مرحله مانور جستجو، نجات و مقابله با آلودگی آب دریا در بندرامیرآباد اشاره کرد و از میزبانی بندر امیرآباد  از  مانور ملی جستجو و نجات و مقابله با آلودگی آب دریا در دی ماه ۹۸ خبر داد.
وی با اشاره به اینکه " همکارانم در تمامی بخش های معاونت دریایی سعی دارند از کارهای همیشگی روزانه فاصله بگیرند و علاوه بر اجرای آن، ابداعات و تفکرات جدیدی را وارد سیستم کنند " خاطرنشان کرد مطالعه بر موضوعاتی از قبیل مستند سازی تجربیات راهنمایان ، بررسی وضعیت فنی و ایمنی شناورهای ورودی به بندر امیرآباد، آسیب شناسی علل خرابی کشتی‌ها در حین عملیات، راهنمایی، بررسی و ارائه راهکار عملی جهت شناسایی و ردیابی شناورهای غیر کنوانسیونی در محدوده آبهای سرزمینی کشور بخشی از  پروژه‌های مطالعاتی هستند که کارشناسان و متخصصان معاونت دریایی در دستور کار خود دارند.
معاون دریایی بندرامیرآباد در پایان تشریح عملکرد معاونت دریایی در ۸ ماهه منتهی به آبان ۹۸ ، از نوبت دهی هوشمند براساس استاندارد‌های خستگی و محدودیت طول و آبخور کشتی، نظارت حاکمیتی برخط  امور دریایی سازمان بر فعالیت راهنمایی بنادر، استاندارد سازی عملیات با در نظر گرفتن شرایط تاثیر گذار محیطی بر نیروی انسانی و عملیات به تفکیک بنادر، مدیریت ایمنی از طریق نظارت بر اجرای استاندارد و قوانین مدون و ارزیابی عملکرد راهنمایان به منظور ارتقاء سطح دانش آنها، در قالب اجرای طرح "معماری فرایند عملیات راهنمایی" در آینده نزدیک خبر داد.

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی