• منتشر شده در سه شنبه, 21 آبان 1398 12:42
رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در کمپین اطلاع‌رسانی دانشگاه‌های کلان کشور؛

بی‌توجهی به حوزه سلامت منجر به بحران اجتماعی و امنیتی می‌شود

 
 
 
 

دوره آموزشی برنامه‌ریزی و اجرای کمپین اطلاع‌رسانی برای مدیران و کارشناسان روابط‌عمومی دانشگاه‌های کلان مناطق کشور توسط دانشگاه علوم‌پزشکی مازندران در مجتمع فرهنگی و رفاهی صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت و درمان ساری برگزار شد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در این دوره آموزشی با بیان اینکه روابط عمومی‌ها در عصر جدید به صورت فزاینده‌ای درحال تغییر و گسترش هستند، گفت: روابط‌عمومی بنابر ماهیت و ویژگی که دارد نیازمند خلاقیت و دانش روز و تکنولوژی نوین است بنابراین بحث آموزش به ویژه در بحث سلامت به شدت باید مورد توجه قرار گیرد.
دکتر سید عباس موسوی به نقش ویژه روابط عمومی‌ها در ارتباطات سازمانی اشاره کرد و افزود: ارتباط موثر با محیط درون و برون سازمانی و بین‌المللی از وظایف روابط عمومی‌ها است و هرچقدر این ارتباطات گسترده‌تر باشد می تواند سبب ارتقا و پیشرفت سازمان شود.
رئیس کلان منطقه یک آمایش کشور با بیان اینکه روابط عمومی در بسیاری از سازمان‌ها سنتی است، ادامه داد: روابط عمومی‌ها تاکنون نتوانسته‌اند به جایگاه اصلی خود دست پیدا کنند زیرا نگاه به این حوزه سنتی است که باید بابکارگیری ابزارهای عصر جدید این نگاه تغییر پیدا کند.
تلاش برای ارتقای فرهنگ سلامت
دکتر موسوی با تاکید براینکه روابط عمومی در حوزه سلامت نسبت به سایر دستگاه‌ها رسالت سنگین‌تری را به عهده دارد، گفت: رسالت این حوزه علاوه بر نقش معمول تمام روابط عمومی‌ها و اطلاع‌رسانی، تلاش برای ارتقای فرهنگ سلامت و سطح آگاهی جامعه در این حوزه می‌باشد که این رسالت بزرگی است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با بیان اینکه روابط عمومی‌ها باید بهره‌گیری از دانش روز و تکنولوژی نوین در مسیر ارتقای سلامت جامعه گام بردارند، گفت: حوزه سلامت، حوزه پیچیده‌ای است و کوچکترین بی‌توجهی می‌تواند به یک بحران اجتماعی و امنیتی تبدیل شود.
فرزاد گوهردهی، مشاور رئیس دانشگاه و مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مازندران اظهار کرد: کارگاه برنامه‌ریزی و اجرای کمپین اطلاع‌رسانی توسط وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی مازندران در ساری برگزار شده است که در آن مدیران و کارشناسان روابط عمومی دانشگاه‌های کلان مناطق کشور (۶،۲،۱و۱۰) شرکت کردند.
وی با بیان اینکه این کارگاه به مدت دو روز در مجتمع فرهنگی و رفاهی صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت و درمان ساری برگزار می‌شود، گفت: روز نخست این کارگاه با محوریت برنامه‌ریزی و اجرای کمپین اطلاع‌رسانی و رسانه‌ای و روز دوم نیز با عنوان استراتژی تولید محتوا در شبکه‌های اجتماعی برگزار می‌شود.
دکتر گوهردهی هدف از برگزاری این کارگاه را توانمند سازی شاغلین روابط عمومی‌ها در راستای اجرای برنامه عملیاتی دانشگاه‌ها دانست و افزود: برنامه استراتژیک به سازمان کمک می‌کند تا با استفاده از روش منظم تر، معقول تر و منطقی تر راه‌های استراتژیکی موثری را انتخاب کرد.
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مازندران ادامه داد: طراحی برنامه‌ریزی مناسب روابط عمومی می‌تواند مدیران ارشد سازمان را با اثر بخشی فعالیت روابط عمومی‌ها آشنا و کمک کند که روابط عمومی اعتبارات لازم را برای ادامه فعالیت‌های خود اخذ کند.
وی با بیان اینکه فرایند برنامه‌ریزی در روابط عمومی متشکل از چهار مرحله اساسی تحقیق، برنامه‌ریزی، ارتباط و ارزیابی است، گفت: این مسائل در یک فرایند برای حل مسائل و مشکلات ارتباطی روابط عمومی در اختیار ما قرار می‌گیرد تا ما بدانیم که بیش از هر برنامه‌ریزی تحقیق کنیم ولی اندک افرادی هستند که بدانند چه تحقیقی مورد نیاز است و چه زمانی می‌تواند در حل مسائل روابط عمومی کاربرد داشته باشد.
دکتر گوهردهی با بیان اینکه اولین اقدام ما شناخت مسئله است، افزود: باید وضعیت موجود و مطلوب را ارزیابی کنیم و طبیعی است که در این فرایند پس از شناسایی وضعیت موجود باید برنامه ریزی را انجام دهیم و برای انتخاب برنامه‌ریزی مناسب باید افرادی باشند که متغیرها و روش‌ها را بشناسند و در اختیار سازمان قرار دهند.
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مازندران با تاکید براینکه گام اساسی ما در روابط عمومی مدیریت برنامه ارتباطی است، ادامه داد: روابط عمومی باید در برنامه ریزی کلان و عملیاتی از جایگاه لازم و تشکیلات، نیروی انسانی و محبوبیت کافی برخوردار باشد و کارکنان آن نیز مهارت ارتباطی، تجربی و انگیزه لازم را داشته باشند هدف از برگزاری این کارگاه‌ها نیز ایجاد انگیزه و مهارت‌های لازم برای برقراری ارتباط با مخاطبین است.

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی