آخرین اخبار :
  • منتشر شده در پنج شنبه, 25 مهر 1398 11:55
استاندار گیلان اعلام کرد؛

خسارت ۲۰۰ میلیاردی بارندگی‌های اخیر به گیلان

 
 
 
 

استاندار گیلان از خسارت ۲۰۰ میلیارد و ۵۳۴ میلیون تومانی ناشی از بارش‌های شدید اخیر به ۱۴ شهرستان استان
خبر داد.
دکتر ارسلان زارع  در  حاشیه بازدید از پل خسارت دیده ناشی از بارش‌های شدید اخیر بخش رانکوه شهرستان املش  در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه براساس گزارش هواشناسی گیلان، بارندگی اخیر در استان از لحاظ میزان بارش در ۵۰ سال گذشته کم سابقه بوده ، افزود: میزان بارش‌های اخیر در رده چهارمین روز پربارش استان در نیم قرن گذشته قرار م
ی‌گیرد که در مدت ۱۵ ساعت، ۲۵۰ میلی‌لیتر باران در املش باریده است.
وی تصریح کرد: این میزان بارش در شهرستان املش در حالی است که سالانه در بیش از  ۱۰ استان کشور، کمتر از ۲۵۰ میلی متر باران می بارد.
وی با بیان اینکه بر اثر بارش‌های شدید روزهای شنبه و یکشنبه گذشته در مجموع ۲۰۰ میلیارد و ۵۳۴ میلیون تومان به ۱۴ شهرستان استان خسارت وارد شد، اظهار داشت: این خسارات در بخش‌های تأسیسات زیربنایی، ساختمان‌های مسکونی، تجاری و بخش کشاورزی بوده است.
زارع همچنین به پیگیری‌های انجام شده پیرامون جبران خسارت‌ها اشاره و خاطرنشان کرد: در این خصوص مذاکراتی با معاون اول رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه صورت‌گرفته و تخصیص ها انجام شده و گزارش سیل جهت بررسی و اقدامات بعدی به وزیر کشور نیز ارائه شده است.
وی به تاکید خود در جلسات مختلف به مسئولان دستگاه های اجرایی مبنی بر آمادگی کامل در مواجهه با بحران ها و اقدامات پیشگیرانه اشاره و تصریح کرد: از آنجاییکه برخی از تاسیسات زیربنایی استان دارای قدمت بالایی هستند و از آنجایی که از استانداردهای لازم برخوردار نیستند، ضرورت دارد که اقدامات پیشگیرانه با جدیت
 انجام شود.
استاندار گیلان تصریح کرد: درخصوص علت تخریب پل رانکوه املش نیز برغم قدمت بالای آن بررسی کارشناسانه باید انجام تا چناچه سهل انگاری صورت گرفته باشد، مشخص  شود.
بیشترین میزان بارش در شهرستان املش با ۲۳۷ میلیمتر ، رودسر با ۲۰۰ میلیمتر و در غرب استان نیز رضوانشهر ۱۲۷میلیمتر و تالش با ۱۲۰ میلیمتر بوده که در مدت کمتر از ۲۴ ساعت گزارش شده است.

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی