آخرین اخبار :
  • منتشر شده در چهارشنبه, 24 مهر 1398 12:48
مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مازندران عنوان کرد :

جابه‌جایی بیش از 28 هزار زائر از مازندران به مرز مهران

 
 
 
 

تا تاریخ 23 مهر ماه 1398 تعداد 28 هزار و 319 زائر با به‌کارگیری 987 دستگاه اتوبوس از مازندران به مقصد مرز مهران جابجا شدند.
مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مازندران عنوان کرد: از آنجایی که با توجه به حذف روادید بین دو کشور ایران و عراق پیش بینی حضور حداکثری زائرین علی الخصوص مازنی‌های ولایت مدار و عاشق خاندان اهل بیت عصمت و طهارت بوده، براساس دستور العمل ابلاغی از سوی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور و استانداری مازندران جلسات متعدد و مستمری را برای اعزام این عزیزان برگزار شده تا جایی که بر اساس صورت وضعیت‌های به روز و ثبت شده آنلاین از تاریخ  9 شهریور  بیش از 28 هزار و 319 زائر با بکارگیری 987 دستگاه اتوبوس  از شهرهای مختلف استان به مقصد مهران جابجا گردیدند.
عباسعلی نجفی خاطر نشان ساخت:  با توجه به اعزام اتوبوس‌ها برای بازگشت زائرین اربعین حسینی، محدودیت سرویس از تاریخ 24 مهر لغایت 29 مهر در جابجایی مسافرین وجود داشته، از این رو ضروری است هم استانی‌های عزیز برای سفر در تاریخ‌های یاد شده برنامه ریزی های لازم را داشته باشند.
وی اضافه کرد: با توجه به حجم بالای زائران امسال حداکثر ناوگان حمل و نقل مسافری استان برای جابجایی آن‌ها اختصاص داده شده است و روند اعزام زائران ادامه داشته و دور اول سفر برای بازگشت زائران آغاز شده است.
مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مازندران  خاطر نشان ساخت‌: رانندگان ناوگان اعزامی موظف هستند پس از پیاده کردن زائران در شهر مقصد،‌ حداکثر ظرف 24 ساعت از زمان ورود به عراق به داخل کشور بازگردند، از این رو شرکت‌ها متعهد هستند در طول ایام طرح، برنامه‌ زمان‌بندی سفر را به گونه‌ای تنظیم کنند که حداکثر تا 25 مهر ماه به کشور بازگشته و در ایام اوج سفرهای بازگشت از تاریخ 25 تا 29 مهر ماه در جابه‌جایی زایران داخلی مشارکت داشته باشند.
مهندس نجفی اظهار داشت: با توجه به اینکه در طول سال هیچ سرویس مستقیمی از شهرهای استان به مقصد مرز مهران وجود نداشته، لذا این اداره کل با برنام‌ریزی از قبل تعیین شده و در جهت سهولت زائرینی که قصد عزیمت به صورت انفرادی به این منطقه را دارند اقدام به قرار دادن خودروهای مسافری برای مرز مهران از تاریخ 10 مهر با هزینه نرخ مصوب نمود.
وی ادامه تاکید نمود: مسافران عزیز در صورت مشاهده هرگونه تخلف در این خصوص می توانند به شماره 3000141 پیام ارسال نموده تا از طریق مسوولین ذیربط اقدام لازم
صورت پذیرد.

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی