• منتشر شده در یکشنبه, 21 مهر 1398 12:25
شهردار ساری در نشست شهرداران مازندران:

هماهنگی و همفکری شهرداران زمینه ساز پیشرفت مازندران خواهد بود

 
 
 
 

نشست هم اندیشی شهرداران استان با حضور حسین زادگان استاندار مازندران، رازجویان معاون هماهنگی امور عمرانی، محمدی تاکامی مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری، عباس رجبی شهردار ساری و شهرداران استان در سالن جلسات استانداری مازندران برگزار شد.
عباس رجبی شهردار ساری در این نشست به ضرورت همدلی، همفکری و هماهنگی شهرداران استان در پیشبرد امور اشاره کرد و اظهار داشت: بدون تردید نشست‌های کارشناسی، هماهنگی، همدلی و همفکری شهرداران استان مازندران در پیشبرد امور، زمینه ساز توسعه و پیشرفت استان خواهد بود.
شهردار مرکز استان، شهرداری‌ها را در صف اول خدمات رسانی به مردم دانست و گفت: امروز شهرداری‌ها در صف اول فعالیت‌های اجرایی و رفع مشکلات شهری هستند و بسیاری از مردم و شهروندان مطالبات فراوانی در حوزه‌های گوناگون از شهرداری‌ها دارند که با مورد توجه قرار گیرد.
رجبی به تمرکز بر انجام پروژه‌های عمرانی تاکید کرد و بیان داشت: اعتقاد دارم اگر قرار است یک کار را آغاز کرده و انجام دهیم باید آن را درست و اصولی به نتیجه برسانیم؛ لازم نیست چندین پروژه را بصورت همزمان در دستور کار قرار داده و کارها را ناقص و سطحی انجام دهیم.
وی به مشکلات بحث پسماند زباله در شهرداری‌ها استان مازندران اشاره کرد و گفت: امروز بسیاری از شهرداران با مشکل پسماند روبرو هستند که ساری هم از این قاعده مستثنی نیست. بدون تردید این مشکل با کمک استانداری، مدیران ارشد استان و دستگاه های دولتی قابل حل خواهد بود.
در پایان شهردار ساری با تاکید مجدد بر ضرورت همدلی و ارتباطات میان شهرداران و مدیران استان برای ارائه خدمات بهتر به شهروندان خاطرنشان کرد: مسائل و مشکلات شهرداری‌ها  در سایه همدلی و ارتباطات قابل حل است و لازم است شهرداران با رعایت استانداردها از تجربیات شهرهای مختلف استفاده کنند و نباید جزیره‌ای و بر اساس سلیقه‌های شخصی
عمل کنند.
در این نشست، احمد حسین زادگان استاندار مازندران نیز به ضرورت همدلی شهرداران در فعالیت‌ها اشاره کرد و گفت: با تلاش و همدلی شهر را به محیطی لذت بخش برای زندگی تبدیل کنید و توجه به زیرساخت‌های گردشگری را در اولویت قرار دهید.
استاندار مازندران به همایش ساری، پایتخت گردشگری کشورهای عضو اکو در 2022  اشاره کرد و اظهار داشت: شهرداری‌ها از همین حالا به استقبال ساری، پایتخت گردشگری کشورهای عضو اکو در 2022  بروند. این رویداد تنها متعلق به ساری نیست و تمام مازندران را در
 بر می‌گیرد.
در ادامه حسین زادگان توجه شهرداران به بحث پسماند و فضای سبز را ضروری دانست و افزود: از آغاز کارم در سمت استانداری، رفع مشکل پسماند را در اولویت قرار دادم و توجه ملی را به این موضوع معطوف کردم. شهرداران نیز باید در بحث فرهنگ سازی تفکیک زباله از مبدا کوشا باشند. همچنین باید فضای سبز شهری را جدی بگیرند چرا که این میزان فضای سبز شهری شایسته استان نیست.
در پایان استاندار مازندران استفاده از نیروهای پاکدست در سمت‌های مدیریتی و کارشناسی را و توجه به ظرفیت‌های مغفول مانده شهرها در حوزه گردشگری را مدنظر قرار داد و گفت: شهرداران، پاکدستی را به عنوان فاکتوری مهم در انتخاب مدیران و کارشناسان مدنظر
قرار دهند.
 نظارت برای جلوگیری از فساد را جدی بگیرند و با توجه به مراجعات فراوان مردمی به شهرداری، پاسخگویی مناسب و جلب رضایت مردم را مدنظر قرار دهند و برای کلیه اقدامات خود پیوست مناسب رسانه‌ای را لحاظ کنند. شهرهای استان باید ظرفیت های مغفول مانده در بخش گردشگری و خدمات عمومی را
 فعال کنند.

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی