آخرین اخبار :
  • منتشر شده در چهارشنبه, 17 مهر 1398 09:09
در دیدار سرپرست بهزیستی مازندران و مدیر عامل هلال احمر استان مطرح شد:

استفاده از ظرفیت مهدهای کودک در راستای افزایش مسئولیت پذیری اجتماعی در جامعه

دکتر باقری سرپرست بهزیستی مازندران و دکتر اکبری مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران روش‌های استفاده از ظرفیت دو نهاد در افزایش کیفیت و کمیت خدمت رسانی به جامعه هدف را بررسی کردند.
دکتر باقری با اشاره به طرح‌ها و برنامه‌های در دست اقدام سازمان گفت: مددجویان دستگاه‌های حمایتی نظیر بهزیستی در کنار انواع محدودیت‌های جسمی و هزینه‌های درمانی که دارند، با مشکلات اقتصادی نیز دست و پنجه نرم می‌کنند بنابراین جامعه هدف نیازمند حمایت و پشتیبانی مضاعف است.
وی هلال احمر را بعنوان یک نهاد بین‌المللی در مقابله با انواع بحران ها پیش تاز و در کنار تمامی دستگاه‌های دولتی و غیردولتی دانست و افزود‌: بهزیستی و هلال احمر در بسیاری از موارد در فعالیت‌های خود هم پوشانی دارند و تعاملات بیش‌تر این دو نهاد حمایتی، منجر به ارتقا سطح کیفی خدمات خواهد شد.
سرپرست بهزیستی مازندران یکی از اهداف مهم مدیریتی در بهزیستی را حفظ کرامت انسانی و عزت نفس مراجعین عنوان و خاطرنشان کرد: اخلاق مداری و حفظ شان و منزلت مددجویان سرفصل تمامی تعاملات اداری در
 بهزیستی مازندران است.
وی ضمن ابراز نارضایتی از عدم شناخت درست و کافی جامعه از اقدامات و وظایف بهزیستی، با اشاره به وجود بیش از ۸۰۰ مهدکودک تحت نظارت بهزیستی در استان تصریح کرد: با مشارکت هلال احمر می‌توان از ظرفیت حدود ۱۸ هزار کودک حاضر در مهدهای کودک در جهت آموزش‌های لازم برای برخورد با انواع بحران ها و ارتقا حس مسئولیت پذیری اجتماعی در کودکان و مربیان بهره برد. باقری بر ادامه همکاری‌های حوزه مشارکت بهزیستی با هلال احمر برای تکمیل مسکن مددجویان آسیب دیده در سیل تاکید کرد و با اشاره به اهمیت اشتغال بر توانمندسازی مددجویان گفت‌: گلریزان اشتغال ایده ایست که بهزیستی در نظر دارد با مشارکت هلال احمر و با حضور کارخانه داران، صاحبین مشاغل و مسئولین سندیکاها برای ایجاد اشتغال مددجویان به جای دریافت وجه، اجرایی نماید.
در ادامه دکتر اکبری با اشاره به اقدامات داوطلبانه در حوزه اشتغال گفت‌: ضروریست تا با استعدادسنجی در میان جامعه هدف بهزیستی، با نگاه توانمندسازی متناسب با توانایی و مهارتهای مددجویان اشتغال مناسب ایجاد شود.
وی با بیان اینکه مخاطب عمده خدمات هلال احمر آسیب دیدگان و جامعه هدف بهزیستی هستند‌، با تاکید بر تاثیر فعالیت‌های داوطلبانه در کاهش آسیب‌های اجتماعی و اشاره به اجرای طرح توسن ( تیم واکنش سریع نهادها) در برخی از دستگاه‌های اجرایی گفت: هلال احمر این آمادگی را دارد تا برای افزایش میل جامعه هدف بهزیستی به فعالیت‌های داوطلبانه آموزش‌های لازم را در قالب این طرح ارائه دهد. وی افزود : هلال احمر و بهزیستی در بسیاری از مواقع اهداف مشترکی را در کاهش آلام بشری پیگیری می‌کنند و همکاری و تعامل بیشتر این دو نهاد منجر به برانگیختن انگیزه های انسان دوستانه برای انجام خدمات داوطلبانه خواهد شد. مدیر عامل هلال احمر مازندران با تاکید بر اهمیت حمایت های روانی در هنگام بروز انواع بحران ها تصریح کرد‌: حمایت‌های روانی تیم های تخصصی بهزیستی کمک شایان توجهی به هلال احمر در زمان بحران محسوب می‌شود.
وی با بیان اینکه کمتر نهادی مثل هلال احمر از ظرفیت بالای مردمی برخوردار است، خاطرنشان کرد‌:هلال احمر با نگاه اجتماع محور و رویکرد امدادگری، سعی در ترویج دوستی ، انسانیت، صلح و کاهش رنج های بشری دارد.
اکبری با اشاره به تفاهم نامه همکاری که فی‌مابین بهزیستی و هلال احمر در حوزه توانبخشی منعقد شد، تصریح کرد‌‌ :در تمامی حوزه‌های تخصصی، با نگاه مهارت افزایی، تغییر رویکرد‌های منفی و ارتقا دانش از طریق تمرین و مانورهای هماهنگ، قابل آموزش به دیگر دستگاه‌ها و نهادهای خدمت رسان است.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی