آخرین اخبار :
  • منتشر شده در یکشنبه, 17 شهریور 1398 09:30
همزمان با سفر یک روزه وزیر محترم راه و شهرسازی به مازندران صورت گرفت؛

افتتاح و کلنگ زنی ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال پروژه راهسازی

 
 
 
 

مراسم کلنگ زنی پروژه پل بزرگ پل سفید با حضور وزیر راه و شهرسازی در سوادکوه برگزار شد.
محمد اسلامی در حاشیه این مراسم، با بیان اینکه امروز در استان مازندران تعدادی پروژه افتتاح خواهد شد که یکی از مهم‌ترین پروژه‌ها پل کابلی به طول ۶۰۰ متر در محور سوادکوه است، گفت: محور سوادکوه اولین بزرگراهی که در مازندران احداث شده و چهار خطه شدن آن کامل شده و یکی از گلوگاه‌های مهم آن پل بزرگ پل سفید است.
وی با اظهار اینکه ساخت پل کابلی پل سفید بسیار حائز اهمیت است زیرا ترافیک بازندگی روزمره مردم پل سفید ادغام شده است، گفت: طرحی در گذشته تهیه شده بود که تمام اهداف ما در آن لحاظ نشده بود از این‌رو کار مطالعات و تحقیقات طرح طول کشید.
اسلامی با بیان اینکه پل کابلی ۶۰۰ متری یک نماد عمرانی خواهد بود و در برنامه زمان‌بندی ۳۰ ماهه اجرا می‌شود، افزود: تمام تلاش ما در استان مازندران این است که گلوگاه‌ها در تمام محورهایی که به استان‌های شمالی منتهی می‌شود رفع شود.
وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: ترافیک سنگین در این منطقه عملیات عمرانی را با مشکلات زیادی روبه‌رو می‌کند ولی به یاری خدا مصمم هستیم این عملیات با کیفیت بالا انجام شود و به سرانجام برسد.
وزیر راه و شهرسازی همچنین با اشاره به شروع عملیات اجرایی پل کابلی در محور سوادکوه- تهران گفت: با ساخت این پل بخش زیادی از گره کور ترافیکی در این محور برداشته می‌شود.
اسلامی اظهار داشت: برای این پروژه حدود یک هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار پیش بینی شده است که تا ۳۰ ماه آینده به اتمام می‌رسد.
وی اضافه کرد: توجه به راه‌های اصلی مازندران به عنوان یکی از محورهای مورد توجه و بهره برداری مسافران و گردشگران و راه‌های پرترافیک کشور در برنامه وزارت راه و شهرسازی قرار دارد.
وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: با این رویکرد طرح چهار خطه محور سوادکوه – تهران خاتمه یافت و محورهای دیگر (هراز) نیز در دست اجراست و توجه خوبی در حوزه اعتباری به این بخش از راه می‌شود.

توجه به راه‎های اصلی مازندران
محمد اسلامی در سفر یک روزه خود به مازندران و در حاشیه شروع عملیات اجرایی پل کابلی محور سوادکوه - تهران گفت: 3 هزار کیلومتر راه‌ روستایی آسفالت می‌شود.
محمد اسلامی در حاشیه این مراسم همچنین افزود: تا پایان سال ۹۹ در قالب طرح اقدام ملی 3 هزار کیلومتر راه‌ روستایی در سطح کشور زیر پوشش آسفالت قرار می‌گیرد که یک رکورد در جهت محرومیت زدایی و کیفیت بخشی راه روستایی است.
محمد اسلامی با بیان اینکه در حال حاضر ۲ هزار کیلومتر از طرح آسفالت راه روستایی در سطح کشور در دست اجراست که در سال‌جاری به پایان می‌رسد، خاطرنشان کرد: ما برای توسعه روستاها به تامین زیرساخت در این مناطق به خصوص در حوزه راه‌ها نیاز داریم و در قالب طرح اقدام ملی این کار در حال انجام است.
وی همچنین با اشاره به اینکه مازندران در حوزه راه روستایی با محرومیت‌هایی مواجه است، گفت: در این طرح به مناطق محروم در استان‌های کشور از جمله مازندران توجه بیشتری می‌شود.

حل مسئله مسکن با همت والای استاندار
وزیر راه و شهرسازی، ایمن‌سازی و توسعه فرودگاه‌های استان را از دیگر برنامه‌ها برشمرد و گفت: عملیات تکمیلی برای تجهیزات ناوبری صورت گرفته است.
اسلامی درباره مسئله مسکن‬ نیز گفت: پروژه‌های مسکن برای عرضه و توسعه مسکن در دستور کار قرار دادیم از این‌رو اراضی تهیه و فراخوان داده شد و امیدواریم پروژه‌های مسکن در شهرهایی که با کمبود مسکن مواجه هستند با همت و تلاش استاندار شتاب گیرد.
وی تکمیل پروژه ساری - تاکام را از برنامه‌ها یاد کرد و گفت: از ابتدای سال ۹۷ دو برابر آنچه در گذشته کار شده بود فعالیت انجام شده او مسال این پروژه به اتمام برسد.

تکمیل هرچه سریع‌تر اسکله روروریلی بندر امیرآباد
وی همچنین توسعه بندرامیرآباد را از دیگر برنامه‌های وزارتخانه متبوعش ذکر کرد و گفت: با پیوستن ایران به سازمان اقتصادی اوراسیا، بندر امیرآباد یکی از گذرگاه‌های مهم در این توافق می‌تواند باشد.
اسلامی افزود: شبکه ریلی کشور به این بندر متصل شد و باید هرچه سریع‌تر اسکله رورو ریلی نیز تکمیل شود تا بتوانیم از تمام ظرفیت این بندر استفاده کنیم.

افتتاح کمربندی شهر ساحلی محمودآباد
وزیر راه و شهرسازی همچنین طی سفر یک روزه خود به مازندران، فاز اول کمربندی شهرساحلی محمودآباد را
 افتتاح کرد.
برای اجرای این پروژه به مسافت 6.5 کیلومتر در مرحله اول حدود ۵۴۰ میلیارد ریال  اعتبار هزینه شد.
این پروژه که در محور شرقی محمودآباد قرار دارد، جاده هراز را به جاده کناره در مازندران متصل  می‌کند و ترافیک شهرهای ساحلی از جمله محمودآباد را
کاهش می‌دهد.
این محور حدود 12.5 کیلومتر است و همزمان با افتتاح کمربندی شرقی، عملیات ساخت کمربندی غربی محمود آباد با اعتبار ۴۰۰ میلیارد ریال شروع شد.
پیش از این نیز کمربندی شهر ساحلی فریدونکنار موسوم به کناره در دست اجرا قرار گرفت که حدود ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

۵۹ کیلومتر راه روستایی آسفالته استان زیر بار ترافیک قرار گرفت
محمد اسلامی همچنین در حاشیه افتتاح پروژه راه روستایی بیجی کلا شهرستان بابل، بهسازی و احداث راه روستایی را از اولویت برنامه‌های وزارت راه و شهرسازی بیان کرد و گفت: تا پایان سال، سه پل ارتباطی و دو تقاطع غیرهمسطح در شهرستان بابل افتتاح می‌شود.
گفتنی ست، همزمان با سفر وزیر راه و شهرسازی به مازندران، ۵۹ کیلومتر راه روستایی آسفالته استان زیر بار ترافیک
قرار گرفت.
برای ساخت این میزان راه روستایی حدود ۵۰ میلیارد ریال اعتبار
 هزینه شد.
با افتتاح این پروژه، حجم راه‌های آسفالته روستایی در مازندران به حدود 4 هزار و ۶۰۰ کیلومتر رسیده است.
هم اکنون نیز ساخت ۵۰ کیلومتر راه جدید روستایی در استان در دست ساخت قرار دارد که تا پایان سال جاری به بهره برداری می‌رسد.
لازم به ذکر است، وزیر راه و شهرسازی در سفر یک روزه به مازندران ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال پروژه راهسازی را افتتاح و کلنگ زد.

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی