آخرین اخبار :
  • منتشر شده در شنبه, 16 شهریور 1398 09:22
«خبرشمال» از ضرورت توجه و ساماندهی وضعیت زباله و افزایش ایمنی جاده چهار دانگه گزارش می‌دهد؛

عروس ناایمن و آلوده جاده‌های شمال!

 
 
 
 

 مائده مطهری زاده/


محور ساری - کیاسر - سمنان، یکی از زیباترین و طولانی‌ترین مسیرهای جنگلی شمال کشور است که همه ساله به ویژه در ایام تعطیلات نوروز و تابستان، مسافران زیادی از آن عبور می‌کنند، اما این مسیر با همه زیبایی‌های مسحورکننده و شگفت‌انگیزش، یکی از جاده‌های پرمخاطره ایران نیز به شمار می‌رود.
طولانی‌ترین جاده جنگلی ایران با بیش از 90 کیلومتر بخش اعظمی از محور چهاردانگه را تشکیل داده و چهاردانگه به عنوان رویشگاه طبیعی لاله‌های وحشی ویژگی‌های منحصر به فردی را در منطقه شمال ایران به وجود آورده است.
محور چهاردانگه با قرار گرفتن در 60 کیلومتری جنوب شهرستان ساری و با مرکزیت کیاسر و وجود پارک ملی
 ژئو سایت چشمه سورت و جذابیت‌های تاریخی و میراث معنوی در روستاهای قلعه سر، اروست، مالخواست و بَرد سالانه شاهد حضور گردشگران زیادی در این محور است.

چهاردانگه‌ی چهارفصل
چهاردانگه از آن دسته مناطقی‌ست که در چهار فصل سال، برای شما غافلگیری‌های جذاب کنار گذاشته است.
اگر در بهار میهمان چهاردانگه باشید، صدای چکاوک‌ها و بلبلان مدهوش از بوی گل و علف‌های تازه روییده شما را مست می‌کند، اگر در تابستان دل به دریای زیبایی‌هایش بزنید، تفاوت دمای فاحش این منطقه با سایر مناطق جلگه‌ای و پست مازندران شما را بی‌نیاز از تن سپردن به کولر خواهد کرد؛ اما شاید بهترین فصل برای دیدار چهار دانگه پاییز باشد، چرا که چهاردانگه با به تخت نشستن سلطان فصل‌ها پاییز، دست و دلبازی‌های دلبرانه‌اش را به اوج رسانده و همچون هنرمند نقاشی چیره‌دست، شما را به تماشای طیف وسیعی از رنگ‌های گرم و سرد و خنثی دعوت می‌کند و در انتها، با آمدن زمستان، چهاردانگه همچون نوعروسی زیبا، لباس سپید بر تن کرده و میهمانانش را به ضیافت رویایی برف و سرما و سکوت دعوت می‌کند و اینگونه است که باید اعتراف کرد که چهاردانگه، شش دانگ زیبایی‌ها را در خود جای داده است؛ اما با این حال، شاید از یک دانگ ایمنی جاده و نظافت مسیر دسترسی نیز برخوردار نباشد.

زباله، میراث 12 ساله ساروی‌ها
برای  چهاردانگه‌ای‌ها
با امسال، 12 سال است که چهاردانگه‌ای‌ها، میراث‌دار زباله‌های ساروی‌‎ها هستند و مسوولان نیز علیرغم قول‌های مساعدی که برای پاکسازی هرچه زودتر منطقه از لوث وجود زباله به مردم این منطقه داده‌اند، همچنان سرگرم سخنرانی‌ها و وعده و وعیدهای خود به این مردم رنج
کشیده هستند!
مسوولان در حالی هر سال، رسیدگی به وضعیت زباله منطقه چهاردانگه را تا سال بعد تمدید می‌کنند که در ساری و شهرهای اطراف آن به صورت روزانه حدود 500 تُن زباله تولید می‌شود، که این زباله‌ها با اعتبار سالانه 300 میلیارد ریال به چهاردانگه انتقال داده شده و این منطقه را تبدیل به زباله‌دانی متعفن کرده است.
دست و پا زدن چهاردانگه در دریای بدبوی زباله‌ها و شیرابه‌ها در حالی است که نیروگاه زباله سوز ساری از پروژه‌های مصوب سفر هیات دولت دهم به مازندران در سال 90 بود که با حضور رییس وقت سازمان محیط زیست کلنگ زنی شده و در سال 93 نیز بعد از تایید سازمان محیط زیست کارهای اجرایی آن آغاز شده بود، اما متاسفانه در حال حاضر علیرغم پیشرفت فیزیکی بالای 70 درصدی این نیروگاه، نگاه‌های منتظر مردم چهار دانگه همچنان به آن خشک شده است.
محمدرضا نوریان رییس وقت شورای بخش چهاردانگه ساری در خصوص وضعیت بحرانی و نگران کننده چهاردانگه بر اثر دپوی بیش از اندازه زباله در این مکان و رسوخ شیرابه‌های خطرناک به سفره‌های آب زیرزمینی اینطور توضیح می‌دهد که: 12سال پیش به دلیل برگزاری مسابقات جام جهانی کشتی مسوولان وقت از شورای چهاردانگه تقاضا کردند که به مدت سه ماه زباله‌های ساری به چهاردانگه انتقال یابد تا بعد از جام جهانی زباله‌ها را به مکان دیگری انتقال دهند اما این سه ماه، 6ماه دیگر هم تمدید شد و تا امروز که 12 سال از آن ماجرا می‌گذرد، خبری از انتقال زباله‌ها به مکان دیگری نشد.
وی خاطرنشان کرد که: زباله در چهاردانگه بلای جان ساکنان آن منطقه شده است زیرا طبق اصول دفن زباله، زباله‌ها باید 20 کیلومتر از مکان مسکونی فاصله داشته باشند حال آنکه مکان دفن زباله تنها هفت کیلومتر با جاده اصلی فاصله دارد به علاوه محل دفن زباله در ارتفاع قراردارد و با هر بار بارندگی، شیرابه‌های ناشی از زباله‌ها به جاده‌ها سرازیر شده و موجب لغزندگی و تصادفات بسیار در این منطقه می‌شوند.

رهاسازی شیرابه حاصل از حمل زباله در مسیر کوهستانی جاده ساری سمنان
شیرابه حاصل از حمل زباله در مسیر کوهستانی جاده ساری سمنان رها می‌شود که موجب لغزندگی جاده شده و روزانه تصادفات ناگواری را سبب می‌شود.
همچنین آمار بیماری‌های سرطانی در روستاهای اطراف به‌ویژه روستای ولویه و تلمادره افزایش یافته است.
از طرفی با توجه به نزدیکی سرچشمه رودخانه تجن قطعاً آلودگی این رودخانه موجب انتشار این بیماری تا ساری و دریای خزر خواهد شد. با توجه به ازدیاد حشرات و احتمال همه‌گیری بیماری ازجمله سالک خطراتی برای توریست‌هایی که به چشمه جهانی سورت می‌روند، ایجاد خواهد کرد.

غیربهداشتی‌ترین شیوه دفن زباله
زباله‌های بیمارستانی به‌صورت مخلوط با سایر زباله‌ها در این مکان دپو می‌شود که خطرات خاص خود را خواهد داشت.
موضوع دیگر اینکه فاصله چند متری محل دپوی زباله با جاده اصلی سمنان ساری و ساری شاهرود مشکلات فراوانی برای مسافران ایجاد می‌کند که متأسفانه مسؤولان استانی و شهرستان هیچ تدبیری برای حل این معضل نمی‌اندیشند و جان مردم این منطقه هیچ ارزشی برای آنها ندارد. بر اساس برآوردها مواد تفکیک‌پذیر دست‌کم 80 درصد زباله در استان مازندران و شهرستان ساری را تشکیل می‌دهد که می‌توان با تفکیک در مبدأ از آن برای تهیه کمپوست و کود استفاده کرد و باقی‌مانده که حجم بسیار کمی از زباله را شامل می‌شود می‌توان دفن کرد یا سوزانده شود ولی متأسفانه این امر انجام نمی‌شود؛ چراکه با حمل زباله به چهاردانگه میلیاردها تومان سود به جیب مافیای زباله واریز می‌شود.

افزایش تصادفات در طولانی‌ترین مسیر جنگلی ایران در شمال کشور
یکی از محورهای استان مازندران که محل تردد مسافران و گردشگران استان سمنان و حتی خراسان رضوی است، محور ساری ـ کیاسر است که کمتر مورد توجه مسوولان استان مازندران قرار گرفته است.
حضور انبوه مسافران و گردشگران و تردد انواع کامیون‌ برای حمل بار به استان‌های اصفهان و یزد و استان خراسان و نیز تردد کامیون‌های زباله و همچنین تردد کامیون‌های حمل شن و ماسه از مقصد شهر کیاسر و روستاهای اطراف آن به ساری بار ترافیکی سنگین را بر این جاده تحمیل کرده است.
با این وجود این جاده و مردم روستاهای حاشیه این جاده از کمبود مشکلات و ضعف زیرساختی به شدت در رنج هستند و هر بار شاهد از دست دادن عزیزان خویش در این محور هستند. یکی از اهالی چهاردانگه ساری در این باره با بیان اینکه مشکلات جاده این منطقه بسیار زیاد است، در این باره ادامه داد: جاده ساری به چهاردانگه بسیار باریک است که تردد در این مسیر را برای مسافرانی که نسبت به جاده آشنایی ندارند بسیار سخت و خطرآفرین
کرده است.
وی بیان داشت: نقاط پرحادثه این محور زیاد است و هر دو کیلومتر به دو کیلومتر شاهد پیچ‌های خطرناک و کور در این منطقه هستیم. این فرد به ریزش زباله در این مسیر نیز اشاره کرد و گفت: در زمان بارش باران شاهد لغزنده بودن شدید محور هستیم که بیشترین تصادفات در روزهای بارانی در این مسیر
ایجاد می‌شود.
رییس شورای بخش چهاردانگه ساری نیز به ریزش متعدد سنگ در این محور نیز اشاره کرد و گفت: در روزهای بارانی سنگ‌های متعددی از گوشه و کنار به وسط جاده ریزش می‌کند.
وی در ادامه به کمبود امکانات امداد و نجات جاده‌ای در این مسیر نیز اشاره کرد و گفت: در حادثه که حدود یک ماه پیش در این محور در اثر واژگونی کامیون بر روی وانت‌بار اتفاق افتاد حدود سه ساعت زمان برای نجات مصدومان از مهلکه زمان برد و در طی این ساعت این محور کاملا مسدود بود.

سخن آخر
اکنون گویا بعد از وعده تحویل چهاربانده شدن محور ساری ـ تاکام در 29 آبان توسط محمد دامادی نماینده مردم ساری و میاندورود، بخشدار چهاردانگه ساری طی آخرین اظهارات خود در روزهای گذشته، از انتظار کشیدن برای تامین و تخصیص اعتبارات جهت ساماندهی و بهسازی و نوسازی جاده چهاردانگه خبر داد.
بخشدار چهاردانگه ساری با بیان اینکه بزرگترین مشکلات چهاردانگه در حوزه راه است که در طول هفته چند تصادف جرحی شدید و یا حتی فوتی داریم، دلیل اصلی این تصادفات را نوع جاده، اشتباهات انسانی، غیراستاندارد بودن پیچ‌ها، رانش و ریزش جاده دانست و تاکید کرد: خط‌کشی مسیر، احداث دیوار گارد بلوکی برای جلوگیری از سقوط خودروها به پرتگاه‌ها و مرمت راه‌های روستایی در دستور کار قرار دارد.
با این امید که همزمان با بهسازی و نوسازی محور ساری – کیاسر و چهاردانگه، برای حل معضل زباله منطقه نیز چاره اندیشی شود تا چهار دانگه زیبا، از محاصره زباله‌‌ ساروی‌ها برای همیشه
خلاص شود.

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی