• منتشر شده در چهارشنبه, 30 مرداد 1398 09:50
«خبرشمال» از ضرورت افزایش نظارت‌ها بر فعالیت تجهیزات تفریحات دریایی در مازندران گزارش می‌دهد؛

از اوج‌ هیجان تا پرواز روح

 
 
 
 

 مائده مطهری زاده/


بی‌شک بسیاری از وسایل و ماشین‌های بازی، تفریحی گردشگری در خشکی و دریا و هوا با هدف لذت بردن از اوج هیجان ساخته می‌شوند اما گاه متاسفانه بر اثر بی‌مبالاتی اشخاص و دستگاه‌های نظارتی و عدم بهره‌مندی وسایل و تجهیزات بازی و ورزشی از استانداردهای روز دنیا، اوج هیجان به حضیض مرگ ختم می‌شود.
استان مازندران با برخورداری از 338 کیلومتر نوار ساحلی، یکی از بهترین گزینه‌ها برای ورزش‌ها و بازی‌های دریایی محسوب می‌شود که البته وسایل و ماشین آلات و تجهیزات بازی و ورزشی دریایی در این میان، مهم‌ترین نقش را در اوج‌گیری هیجان تفریحات و ورزش‌های دریایی ایفا می‌کنند.
در حال حاضر، استفاده از به‌روزترین و هیجان‌انگیزترین امکانات بازی و تفریحی و ورزشی (از قایق موتوری گرفته تا جت اسکی و این اواخر، فلای بُرد) در سواحل مازندران وجود دارد تا آنها که هیجان را دوست دارند علاوه بر لذت تماشای دریای آبی و  آرام، به واسطه این بازی‌های مهیج و سرگرم‌کننده اندکی آدرنالین خون‌شان را نیز بالا ببرند.
اما همه مشکلات درست از جایی آغاز می‌شود که این وسایل و تجهیزات به دلیل ناآشنایی افراد نسبت به نحوه استفاده از آن و عدم نظارت درست و دقیق دستگاه‌های ناظر بر فعالیت این تجهیزات در سواحل، باعث مرگ فرد یا افراد استفاده کننده و یا حاضر در ساحل بشود.

مرگ یک بانوی شناگر بر اثر برخورد
 با قایق موتوری در کلارآباد
طی چند سال اخیر و با افزایش تعداد این وسایل و تجهیزات بازی و ورزشی در سواحل کم نبود اتفاقات تلخی که غم جانکاه از دست دادن فرد یا افراد و یا مصدومیت و قطع عضو و... را برای خود و خانواده‌هایشان به همراه نداشه باشد؛ همچون وقوع سانحه دریایی تلخ و تاسف‌بار در دریای کلارآباد که بر اثر برخورد شدید یک دستگاه قایق موتوری با یک بانوی شناگر متاسفانه منجر به قطع عضو و مرگ وی شد.
سرهنگ حسین عبدی فرمانده انتظامی شهرستان عباس آباد ضمن اعلام خبر فوق در این باره گفت: در پی کسب خبری از مرکز فوریت‌های پلیسی 110 مبنی بر وقوع حادثه دریایی در یکی از اردوگاه‌های ساحلی کلارآباد بلافاصله ماموران انتظامی این فرماندهی به محل حادثه اعزام شدند.
فرمانده انتظامی شهرستان عباس آباد، تصریح کرد: در این حادثه که در فاصله 50 متری اردوگاه و در حوزه آب‌های شهرستان چالوس به وقوع پیوست، خانمی 30 ساله، در عمق 3 تا 3 و نیم متری دریا مشغول شنا بوده که به صورت ناگهانی یک قایق موتوری حین حرکت در این مسیر با وی برخورد کرد.
سرهنگ عبدی، خاطرنشان کرد: این حادثه منجر به قطع دست چپ و جراحت‌های شدید در ناحیه سر نامبرده بر اثر برخورد پره‌های قایق موتوری با وی شد که بلافاصله توسط عوامل امدادی به بیمارستان منتقل شد.
فرمانده انتظامی شهرستان عباس آباد در ادامه با اشاره به اینکه نامبرده به علت شدت جراحات و صدمات وارده در بیمارستان جان باخت، اظهار داشت: پس از تشکیل پرونده قضائی و اقدامات قانونی، علت تامه این حادثه توسط کارشناسان پلیس آگاهی در دست بررسی است.
اما این تنها خبر تلخ از جنس مرگ بواسطه تجهیزات و وسایل بازی و تفریحی در دریای مازندران نبوده است.
متاسفانه وقتی اندکی در دل اخبار سال‌های گذشته در این زمینه کنکاش می‌کنیم متوجه می‌شویم که حوادث تلخ و دردناکی از این دست در سواحل مازندران کم نبوده است.

مرگ جوان 27 ساله بر اثر سقوط
 از فلای بُرد
5 تیرماه امسال بود که رییس هیات نجات غریق مازندران از مرگ جوان 27 ساله کرجی بر اثر سقوط از فلای برد در ساحل کم عمق دریا در سلمانشهر خبر داد.
نقی کریمیان، در این باره گفت: این جوان با این دستگاه به اشتباه در ساحل کم عمق دریا شیرجه زد که سبب شکستگی گردن و قطع نخاع و در نهایت مرگ وی شد!
گفتنی‌ست در ورزش فلای برد، شخص ورزشکار به یاری جت اسکی‌های قدرتمند از آب خارج می‌شود و در هوا پایدار می‌ماند و دوباره به آب باز می‌گردد. دقیقا همچون حرکت دلفین‌ها، در واقع فلای برد وسیله‌ای است که با اتصال به یک جت اسکی، شخص را بر روی هوا معلق نگه می‌دارد و با پمپاژ و فشار آب به او اجازه مانور دادن و انجام حرکات نمایشی را می‌دهد که قطعا به کارگیری از آن نیازمند برخورداری از سطح بسیار بالایی از آمادگی جسمانی و آشنایی با نحوه به کارگیری از آن است که در غیر این صورت، بی‌شک منجر به حوادث تلخ و مرگباری از جنس اتفاقی که برای جوان کرجی افتاد خواهد شد.

اسکی مرگ
جت اسکی نیز از دیگر وسایل بازی و ورزشی در دریاست که افراد بسیاری برای سوار شدن بر آن سر و دست می‌شکنند!
جت اسکی یکی از تفریحات آبی است که مسافران در آب‌های دریای خزر به آن می‌پردازند. این ورزش هیجان انگیز اگر با احتیاط صورت نگیرد، خطراتی را در پی خواهد داشت و البته ابعاد حوادث این چنینی تنها به تصادف ورزشكاران و علاقه‌مندان این رشته ورزشی معطوف نمی‌شود، چه آنكه بر اساس آنچه مركز فوریت‌های پزشكی مازندران عنوان كرده است، تصادف جت اسكی با شناگران در ساحل امروز به یكی از حوادث و سوانح رایج منجر به مرگ در سواحل شمال كشور تبدیل شده است.
تصادف دو جت اسکی که در دریا با یکدیگر کورس گذاشته‌اند شاید یکی از شایع‌ترین و رایج‌ترین حوادث مرگبار دریایی در طول سال‌های اخیر در ساحل مازندران باشد.
مرگ خواهرزاده در کورس دریایی با دایی و دوستانش، مرگ دختر دانشجوی اهل تربت حیدریه در مسابقه جت اسکی علیرغم آشنایی و مهارت کافی نسبت به بکارگیری از این وسیله در دریا، مرگ جت اسکی سوار چالوسی در دریا به دلیل نداشتن جلیقه نجات، تنها بخش کوچکی از حوادثی است که به واسطه استفاده نادرست از این وسیله تفریحی دریایی به مرگ راکبان آن ختم شده است.
متاسفانه حقایق تلخی در خصوص استفاده از جت اسکی در سواحل دریای مازندران وجود دارد که در ادامه به بخشی از آن پرداخته می‌‎شود.
رییس هیات نجات غریق غرب مازندران سال گذشته در حالی بر ضرورت تشکیل کلاس‌های آموزشی برای افزایش ضریب امنیت جت اسکی‌رانی در دریای مازندران تاکید کرده بود که به گفته وی تنها کمتر از 20 درصد قایقرانان و جت اسکی سواران این منطقه گردشگرپذیر دوره آموزشی نجات غریق را گذرانده‌اند. علاوه بر وجود حقیقت تلخ ناآشنا بودن و عدم تبهر لازم جت اسکی سواران در دریای مازندران، نامه انجمن جت اسکی ایران که زیر نظر فدراسیون انجمن‌هاي ورزشي مسوول و متولي اين رشته ورزشي است، می‌تواند ابعاد تازه‌تری از ماجرا را افشا کند.
در بخشی از این نامه که در واقع جوابیه‌ای‌ست بر گزارش افزایش تعداد جانباختگان در اثر سوانح تلخ دریایی به دلیل استفاده نادرست از جت اسکی آمده است: گرچه بر اساس قانون بالاترين مرجع رسيدگي به اين ورزش اين انجمن است اما برخي از نهادهاي غير مرتبط مثل سازمان بنادر و كشتيراني و درياباني ناجا در سواحل كشور با توجه به برخي از ماموريت‌هاي خودشان اقدام فعاليت‌هاي موازي در اين ورزش دارند و به نظر مي‌رسد كه اختلاف موجود تنها با ضرر علاقه‌مندان به اين ورزش و ايجاد فضايي غيراستاندارد و حادثه‌ساز براي اين ورزش مي‌شود.
عمق فاجعه استفاده از جت اسکی در دریای مازندران زمانی آشکار می‌شود که پای درد و دل رییس انجمن جت اسکی 
مازندران بنشینیم.
حجت‌الله قدمی در گفت‌و‌گویی که در مردادماه 94 از وی در ایرنای مازندران موجود است، نبود نظارت بر فعالیت جت اسكی‌های صاحبان ویلاها در كنار ساحل را به عنوان یكی از مشكلات موجود نام برد و گفت: با ساماندهی فعالیت آنها تامین امنیت شناگران دریا فراهم می‌شود.
وی ادامه داد: این درحالی ست که تعداد بیشتری جت‌ اسكی متعلق به صاحبان ویلاها در سواحل دریا فعالیت می‌كنند كه نداشتن گواهینامه و عدم كنترل حین رانندگی، مشكلاتی را در این راستا ایجاد
 كرده است.
رییس انجمن جت اسكی مازندران در این باره توضیح داد: صاحبان شخصی جت اسكی با دریافت حق تردد از سوی دریابانی، به عنوان ارگان مسوول در اعطای مجوز تردد دریا، بدون گذراندن دوره‌های آموزشی اقدام به رانندگی جت اسكی می‌كنند. 
وی ادامه داد: متاسفانه آمار دقیقی از تعداد جت اسكی‌های شخصی موجود در آب‌های دریای مازندران وجود ندارد تا نسبت به راهنمایی آنان برای آموزش رانندگی 
اقدام شود.
رییس انجمن جت اسکی مازندران در حالی با این اظهارات، همه مسوولیت و تبعات خطر‌ساز و جبران‌ناپذیر این امر را متوجه دریابانی مازندران دانسته است که نقی کریمیان، رییس هیات نجات غریق مازندران در تماس تلفنی کوتاه با خبرشمال، نیز بر روی آن صحه گذاشته است و اساسا هرگونه نظارت بر حُسن فعالیت و تردد و به‌کارگیری ماشین‌های دریایی و صدور مجوز را در راستای وظایف دریابانی دانسته است.
و البته همه این حقایق در حالی ست که فرماندهی دریابانی مازندران نیز طی گفت‌و‌گویی در دی ماه سال 97، این نهاد را تامین کننده امنیت گردشگری دریایی دانسته است که مسلما استفاده از وسایل و تجهیزات تفریحی دریایی نیز از این امر مستثنا نبوده و نیست.

نتیجه‌گیری
دریای مازندران امروز بیش از هر زمان دیگری قربانی می‌گیرد از قربانیان بی‌نوایی که بر اثر ناآشنایی با فنون شنا و عدم توجه به هشدارها و توصیه‌های ناجیان غریق در مناطق شنا ممنوع جان خود را از دست می‌دهند تا افرادی که بازی در دریا را به بازی با جان خود مبدل کرده‌اند و با توجه به افزایش اقبال عمومی برای استفاده از بازی‌های تفریحی دریایی از یک سو و عدم شفاف‌سازی و نظارت دستگاه‌های اجرایی در این باره، بیم آن می‌رود که در سال‌های نه چندان دور، تفریحات دریایی به متهمان ردیف اول و قاتلان اصلی مسافران و گردشگران دریای مازندران 
تبدیل شوند.

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی