آخرین اخبار :
  • منتشر شده در چهارشنبه, 30 مرداد 1398 09:45
«خبرشمال» از اظهارات مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران در جمع خبرنگاران گزارش می‌دهد:

بررسی 17 هزار پرونده در حوزه معاونت کار

 
 
 
 

کامران اصغری مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در سال 97 بیش از 17 هزار پرونده در حوزه معاونت روابط کار مورد بررسی قرار گرفت، اعلام کرد که در حوزه اشتغال سال گذشته 504 میلیارد تومان اعتبارات روستایی و عشایری را در سطح استان اختصاص دادیم که این اعتبارات در شهرهای زیر 10 هزار نفر و نواحی صنعتی توزیع شد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران افزود: از 14 هزار تعاونی استان حدود 70 درصد آنها فعال بوده و بقیه نیمه‌فعال  یا غیرفعال هستند که هزار تعاونی غیرفعال هستند اما  به دنبال رفع مشکلات این تعاونی‌ها هستیم ضمن اینکه برخی تعاونی‌های فعال نیز صد درصد ظرفیت خود را به‌کار نمی‎گیرند.
وی با اشاره به رصد دقیق در حوزه گسترده کاری اداره اضافه کرد: در حوزه تعاونی‌ها نیز تلاش کردیم  کمترین انحراف نیز شناسایی و بررسی شود و در حال حاضر 14 هزار تعاونی در سطح استان مشغول فعالیت هستند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران در ارتباط با بازرسی‌ها و بحث ایمنی کارگاه‌های ساختمانی گفت: برای 17 هزار و 200 نفر دوره آموزشی برای کارگران برگزار به‌ویژه حوزه کارگران ساختمانی برگزار کردیم چون این بخش، پرخطرترین بخش در بخش کارگری است.
وی خاطر نشان کرد: در بحث خود بازرسی به تعداد 596 کمیته بررسی برای 80 هزار مشاغل سخت و زیان‌آور داشتیم و بیش از 17 هزار بازنشستگی پیش از موعد در سال 97 داشیم.
اصغری  تعداد حوادث ناشی از کار در چهار ماهه سال جاری را 12 نفر اعلام کرده است و گفت: میزان آمار فوتی‌های ما با سال گذشته برابری می‌کند.
وی در ارتباط با تفاوت موجود با آمارهای اداره متبوع خود با آمارهای پزشکی قانونی نیز  گفت: پزشکی قانونی مازندران تعداد فوتی‌های ناشی از کار در استان را 25 نفر طی سه ماهه اول ساری جاری اعلام کرد و در آمارهای پزشکی قانونی به رشد 32 درصدی حوادث کار در مازندران اشاره شده است این در حالی است که آمارهای ما حکایت از فوت 12 نفر دارد و این در تفاوت معنای حوادث مورد نظر پزشکی و اداره کار است. 
اصغری سرانه ایجاد اشتغال در مازندران را 150 میلیون نفر اعلام کرد و گفت: نظارت بر واحدهای تولیدی که در این ارتباط تسهیلات دریافت می‌کنند اعمال می‌شود.
وی در ارتباط با سرنوشت تسهیلات روستایی از محل سامانه کارا، افزود: در  مازندران 300 میلیون تومان تسهیلات پرداخت شده است اما در حال پرداخت تسهیلات از این طریق، از تهران متوقف شده است.
مدیرکل تعاون، کار و  رفاه اجتماعی مازندران در ارتباط با طرح کاروزی، گفت: در طرح کارورزی دستگاه دولتی طرف قرار داد با کارورز نیست، بیمه مسؤولیت مدنی را دولت پرداخت می‌کند و اگر توافق شده است که روابط کار ایجاد شود، دو سال حق بیمه توسط دولت پرداخت می‌شود.
اصغری در پایان این نشست از خبرنگاران خواست مانند همیشه در کنار این اداره کل و جامعه هدف گسترده‌ای که دارد باشند و در مسیر آگاهی بخشی به کارگران و کارفرمایان و تعاون‌گران گام بردارند. در ادامه همچنین از برخی اصحاب رسانه تجلیل به‌عمل آمد.

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی