• منتشر شده در شنبه, 26 مرداد 1398 10:28
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران دوباره تاکید کرد؛

نقد منصفانه و مدیریت افکار عمومی

 
 
 
 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران از خبرنگاران خواست تا به دور از هرگونه حواشی، با به کارگیری نقد منصفانه و به دور از تخریب، به رسالت پیام‌رسانی و آگاهی‌بخشی
 جامعه بپردازند.
عباس زارع در نشست تخصصی «خبرنگار تراز انقلاب اسلامی» که در سالن اجتماعات سپاه ناحیه نکا و با حضور سرهنگ پاسدار مجیدرضا شعبانی؛ فرمانده سپاه ناحیه نکا برگزار شد، با اشاره به توسعه رسانه شهرستان بر مدیریت افکار عمومی توسط رسانه‌ها تاکید و اظهار کرد: اهمیت و جایگاه حوزه رسانه  برکسی پوشیده نیست چرا که همواره بدون هیچ چشم‌داشتی با مشکلات عدیده مدیریت افکار عمومی را عهده‌دار هستند.
وی افزود: در حوزه دغدغه‌های خبرنگاران تمام تلاشمان را به کار خواهیم بست تا مشکلات این قشر زحمتکش در سطح استان و شهرستان‌ها مرتفع شود.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران در پاسخ به نقد تعدد رسانه در مازندران تصریح کرد: امروز فضای مجازی به فضای حقیقی تبدیل شده است چرا که آگاهی‌بخشی و اطلاع‌رسانی در خانواده‌ها به فراتر از تصورات میل کرده است لذا باید در این برهه از زمان که دشمن با ترفندهای متنوع و تهاجم فرهنگی رسانه را مورد هدف قرار داده است در این مسیر با بصیرت و هوشیارانه عمل کنید.
به گفته زارع مدیریت شهر نکا برعهده اعضای رسانه می‌باشد لذا خبرنگاران در این میدان اطلاع‌رسانی باید هوشیارانه بدون هر گونه غرض‌ورزی با نقد منصفانه به‌عنوان چشم و گوش بیدار مردم از مدیران بخواهند در چارچوب قانون نظام جمهوری اسلامی حرکت کنند.
وی ادامه داد: در شهرستان نکا رسانه‌ها برای توسعه و آبادانی شهر بدون هیچ حاشیه‌ای در سطح استان خوش درخشیدند به طوری که در حادثه سیل اخیر تلاش رسانه‌ها بازخورد عملکرد مدیران را به کشور رساند. در واقع با مدیریت افکار عمومی در شرایط بحرانی توانستند مدیران سطح کشور را به مناطق سیل بحران‌زا هدایت کنند .
این مسوول فرهنگی متذکر شد: با همه مشکلات موجود در سطح استان تعاملات خوبی بین بسیج رسانه، خانه مطبوعات و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی وجود دارد که خوشبختانه این روند در شهرستان‌ها نیز به چشم می‌خورد .
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با بیان اینکه خانه مطبوعات مازندران از خانه به دوشی راحت شد خاطرنشان کرد: با دراختیار گرفتن زمین خانه مطبوعات در ساری کلنگ این بنا بر زمین زده شد و امیدواریم به زودی روند احداث این ساختمان به پایان برسد.
زارع گفت: بیشترین نگاه ما در استان به حوزه مطبوعات است لذا تمامی دغدغه‌ها و خروجی‌های ما بر این امر استوار است که رسانه‌ها در یک فضای آرام به دور از هرگونه حواشی با به کارگیری نقد منصفانه و دور از تخریب به رسالت پیام‌رسانی و آگاهی‌بخشی جامعه بپردازند.
وی با بیان اینکه کمترین شکایت از خبرنگاران را در استان مازندران شاهد هستیم خاطرنشان کرد: مدیران باید ضمن تعامل با خبرنگاران پاسخگو بودن در برابر سوالات و نقد منصفانه خبرنگاران را یاد بگیرند. در واقع اگر ایرادی به ادارات وارد شد باید بدانند در قبال این اشتباهات، مسوول پاسخگویی به خبرنگاران هستند چرا که تعامل و پاسخگویی در برابر اشتباهات پیش رو  بسیاری از این مشکلات را از میان خواهد برداشت.
گفتنی است، در حاشیه این نشست، دفتر بسیج رسانه شهرستان نکا پس از گذشت ۴ سال توسط مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران افتتاح شد و در پایان این نشست از خبرنگاران و فعالان عرصه رسانه شهرستان نکا تقدیر و تجلیل به عمل آمد.

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی