آخرین اخبار :
  • منتشر شده در یکشنبه, 20 مرداد 1398 10:01
فرمانده انتظامی مازندران در مراسم تجلیل از خبرنگاران مرکز استان تأکید کرد:

نقش مهم اصحاب رسانه در تقویت احساس امنیت

 
 
 
 

سردار سید محمود میرفیضی  در مراسم تجلیل از خبرنگاران مرکز استان که در مرکز فرماندهی انتظامی مازندران و با حضور معاونان این فرماندهی برگزار شد  ضمن گرامی‌داشت 17 مرداد و سالروز شهادت محمود صارمی، بر نقش محوری  خبرنگاران در تقویت و تحکیم  احساس امنیت در جامعه تاکید کرد و خبرنگاران را مجاهدانی توصیف کرد  که با قلم خودشان در پی حق و 
حقیقت هستند.
وی با بیان اینکه ارزش انسان‌ها به زبان آن‌ها نیست، ارزش قلم را بسیار والا  توصیف  کرد و گفت: خبرنگاران قاصدان امین و راویان صدیق در حوزه اخبار هستند و اگر خبرنگاری خود را از حاشیه دور کند، بی‌تردید موفق  خواهد شد.
وی تصریح کرد: اصحاب رسانه سعی می‌کنند با افزایش آگاهی‌ شهروندان، در پیشگیری از جرم نقش‌آفرین باشند و امروزه و در قرن ارتباطات، رسانه‌ها که با عناوینی چون قوه چهارم از آنها یاد می‌شود در بسیاری از امور جامعه، نقش 
حیاتی دارند.
سردار میرفیضی جایگاه خبرنگاران را در حوزه اطلاع‌رسانی بسیار مهم برشمرد و گفت: خبرنگاران جزو اقشاری هستند که بیشترین خدمت را به مردم می‌کنند و مشکلات و نقاط ضعف دستگاه را احصاء و منتقل می‌کنند و سبب می‌شود تا نسبت به رفع آن اقدام شود.
فرمانده انتظامی مازندران یادآور شد: خبرنگار  در حقیقت «مدعی العموم» هستند و در پی آگاهی‌بخشی به جامعه هستند و نقش مهمی در تامین امنیت جامعه و کاهش آسیب‌ها دارند.
وی در ادامه به «تزریق امید»  در جامعه به‌عنوان یکی از  رسالت‌های مهم خبرنگاران یاد کرد و گفت: در حوزه امنیت، نقش خبرنگاران بسیار اثربخش‌تر و مهم‌تر است و یکی از مهم‌ترین پایه‌های امنیت پایدار، خبرنگاران بوده و در واقع همیاران پلیس در حوزه امنیت هستند و پل ارتباطی بین مردم و پلیس به شمار می‌روند.
فرمانده انتظامی مازندران با اشاره به مهاجرت بخشی از جرایم از فضای حقیقی به فضای مجازی گفت: سال گذشته، وقوع جرایم در فضای مجازی ۸۲ درصد رشد یافت و به همان نسبت کشفیات جرایم در فضای مجازی به بیش از ۱۰۰ درصد افزایش یافته است.
سردار میرفیضی با اشاره به نقلی از مقام معظم رهبری مُدَّ ظِلُّهَ العالی که فرموند: «من اگر مسئولیت رهبری را نمی‌داشتم، در همین فضای مجازی و اینترنت فعالیت می‌کردم»، فضای مجازی را یک فرصت برشمرد که نباید از آن غفلت کرد.
وی همچنین به‌، «برداشت غیرمجاز از حساب»، «هتک حیثیت»، «نشر اکاذیب»، «کلاهبرداری»، «مزاحمت‌های اینترنتی»، «تهدید و اخاذی» از جمله مهم‌ترین جرایم فضای مجازی اشاره و خاطرنشان کرد: پلیس سعی کرد با تهیه فیلم‌های آموزشی و کارگاه‌های مناسب، نسبت به ارتقای سواد  و هوشیاری مردم در بحث فضای مجازی اقدام کند.
فرمانده انتظامی مازندران درباره کشفیات کالای قاچاق نیز گفت: در سال جاری بیش از ۲۷ میلیارد تومان کالای قاچاق در استان کشف شد که رشد ۱۰۰ درصدی نسبت به سال قبل داشته است و پنچ باند اصلی که به صورت شبکه‌ای در زمینه قاچاق فعالیت می‌کردند متلاشی شد و ۱۹ پرونده بالای ۱۰۰ میلیون تومان ارزش کالای قاچاق تشکیل شده است.
وی رفع تصرف اراضی را از دیگر مسائل مهم در استان برشمرد و گفت: امسال بیش از ۹۳ هزار متر مربع اراضی ملی با ارزش ریالی هفت میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان رفع تصرف شد که نسبت به سال قبل رشد پنج درصدی داشته است.
سردار میرفیضی کشف چهار میلیارد ریال کالای احتکار شده را از دیگر اقدامات پلیس بیان کرد و گفت: امسال ۱۲ قتل در استان رخ داد که ۱۴ درصد از نظر وقوع کاهش داشته است و تاکنون ۱۱ فقره آن کشف شده است.
فرمانده انتظامی مازندران همچنین درباره تصادفات با اشاره به کاهش هفت درصدی تصادفات گفت: در حوزه مصدومان ۱۰ درصد، خسارت‌ها شش درصد کاهش مواجه هستیم ولی در حوزه فوتی‌ها با رشد ۱۳ درصدی مواجه هستیم که زنگ خطری به شمار می‌رود.
وی با بیان اینکه بیشتر تصادفات به راکبان و عابران پیاده برمی‌گردد به کشفیات مواد مخدر همچنین اضافه کرد: بیش از هزار و ۲۰۰ کیلوگرم انواع مواد مخدر کشف و ۲۸ باند متلاشی و ۲۲۱ قاچاقچی با رشد ۲۷ درصدی در استان دستگیر شده‎اند.
گفتنی است در ادامه این مراسم، کیک «روز خبرنگار» با همراهی پیش‌کسوتان عرصه خبر و رسانه توسط سردار میرمحمود میرفیضی، برش زده شد و در پایان به خبرنگاران فعال و برگزیده حوزه انتظامی، لوح تقدیر اهدا گردید.

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی