آخرین اخبار :
  • منتشر شده در شنبه, 19 مرداد 1398 09:47
مدیرکل راه و شهرسازی مازندران:

ساخت ۲۰ هزار واحد مسکن در مازندران کلید خورد

 
 
 
 

مدیرکل راه و شهرسازی مازندران از انتشار فراخوان ساخت ۵ هزار واحد مسکونی در راستای طرح اقدام ملی دولت در حوزه مسکن خبر داد. 
سید محمد نظری مدیر کل راه و شهرسازی استان در نشست خبری با اصحاب رسانه که به مناسبت 17 مرداد روز خبرنگار برگزار شده بود با بیان اینکه  خبرنگار در گرما و سرما و با تمامی مشکلات و تنها به خاطر علاقه و عشق به کار فعالیت می‌کند، از خبرنگاران بی‌ادعا و پرتلاش و دلسوز جامعه به ویژه خبرنگاران استان مازندران قدردانی کرد.
نظری در ادامه با اشاره به افزایش بی رویه تورم و کاهش تولید و تقاضای مسکن اظهار کرد: در خصوص بحث مسکن اعتقاد دولت بر این است که تولید مسکن افزایش یابد و تولید و تقاضا به برابری برسد.
وی ادامه داد: دولت برای برون رفت از این موضوع به سیاست طرح جامع و تفصیلی شهری ورود پیدا کرد.
نظری اظهار کرد: در فاز اول حدود دو هزار واحد در قالب فراخوان ساخته می شود و طبق هدف‌گذاری 5 هزار واحد مسکن در قالب طرح اقدام ملی برای تولید مسکن تا پایان سال احداث می‌شود.
با اعلام اینکه اراضی مناسب برای ساخت این واحدها در ۱۴ نقطه از استان معرفی شده است، تصریح کرد: ساخت این واحدها در ۸ نقطه در شهرهای ساری، بهشهر، آمل، چالوس، سرخرود و رامسر عملیاتی شده است.
وی با اشاره به اینکه در فاز اول ۲ هزار واحد مسکونی ساخته خواهد شد، هدف گذاری این طرح تا پایان امسال را ۵ هزار واحد اعلام کرد و گفت: پیش بینی می‌شود تا خردادماه سال آینده ۵۰ درصد این خانه‌ها ساخته خواهد شد.
مدیرکل راه و شهرسازی مازندران با بیان اینکه واحدهای مذکور ۱۵ تا ۱۸ ماهه تحویل خواهد شد بر ساخت مسکن‌های با کیفیت تاکید کرد.
مهندس نظری تسهیلات اختصاص یافته به این واحدها را ۴۰ میلیون تومان و برای زوجین ۸۰ میلیون تومان اعلام کرد و افزود: در حوزه بازآفرینی شهری، تا ماه آینده در بافت‌های فرسوده ناکارآمد ورود پیدا می‌کنیم.
وی در رابطه با مسکن ۲ هزار واحدی میارکلا خاطرنشان کرد: تقاضاهای زیادی از سوی تعاونی‌های مختلف نهادها و دستگاه‌های اجرایی برای خرید این واحدها سرازیر شده است اما اولویت ما واگذاری به عموم مردم است.
مدیرکل راه و شهرسازی مازندران از تکمیل محور ساری – تاکام به طول ۲۵ کیلومتر پس از ۷ سال خبر داد و گفت: محورهای بهشهر – بندر امیرآباد، حسین آباد – طوسکلا، نکا – نیروگاه، آمل – سرخرود، نور – چمستان – آمل و تقاطع غیرهمسطح فریدونکنار نیز تا پایان سالجاری به بهره برداری می‌رسد.
مهندس نظری به بهره برداری از ۸۵ کیلومتر راه روستایی تا پایان امسال اشاره کرد و افزود: 6 راه دسترسی به شهرک‌های صنعتی گهرباران، سلمانشهر، منصورکنده، تشبندان و جمشیدآباد تا پایان امسال افتتاح خواهد شد.
مدیرکل راه و شهرسازی در ارتباط با عدم اجرای درست پروژه‌های راه توسط شهرداری‌ها، عنوان کرد: پروژه‌هایی که در فضای شهری اجرایی می‌شود ابتدا در شورای ترافیک استان مصوب می‌گردد و در این رابطه ورود و نظارت مستقیم نداریم.
وی در پایان از واگذاری زمین برای ساخت خانه مطبوعات مازندران در ساری خبر داد و گفت: 
انشاءالله با کمک اهالی رسانه بتوانیم خانه مطبوعات را هرچه زودتر بسازیم.

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی