آخرین اخبار :
  • منتشر شده در دوشنبه, 24 تیر 1398 10:43
«خبرشمال» به بهانه گزارش اخیر مدیرکل پزشکی قانونی مازندران گزارش می‌دهد؛

جاده‌‌های ناهموار، رانندگی‌های ناگوار!

 
 
 
 

 مائده مطهری‌زاده/


یک جنگ هشت ساله از ایران اینقدر قربانی نگرفت که تصادفات در ایران تا این اندازه تلفات بر روی دست ما گذاشت!
متاسفانه به رغم همه هشدارها و اخطارها و تبلیغات و علائم راهنمایی و رانندگی و ... تصادفات رانندگی در ایران بیشترین قربانی را می‌گیرد.

مرگ 163 نفر در تصادفات جاده‌ای طی 3 ماه امسال
در شنبه‌ای که گذشت، مدیرکل پزشکی قانونی مازندران اعلام کرد که 163 نفر، سه ماهه امسال در تصادفات جاده‌ای استان جان باختند.
علی عباسی اظهار کرد: ۱۶۳ نفر شامل ۱۳۱ مرد و بقیه زن سه ماه امسال در تصادفات رانندگی جان باختند که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل ۷ درصد افزایش داشت. وی با بیان اینکه در همه محورها شاهد افزایش آمار تصادفات بودیم، اظهار کرد: جاده‌های برون‌شهری و راه روستایی با ۱۱۴ مورد با افزایش یک‌درصدی و محور درون‌شهری با ۴۹ نفر با افرایش ۲۳ درصدی فوتی ناشی از تصادف در آن به ثبت رسید.
بر اساس این گزارش، بیشترین آمار تلفات حوادث رانندگی مربوط به شهرستان‌های ساری، میاندورود با ۳۵، بابل با ۲۴ و آمل با ۱۸ مورد بیشترین و رامسر با ۲ فوتی کمترین شهر گزارش شده است.
مدیرکل پزشکی قانونی مازندران در تفکیک وضعیت متوفی افزود: در زمان وقوع تصادف ۶۱ نفر از افراد عابرین پیاده، ۳۶ نفر موتورسوار، ۳۴ نفر سرنشین، ۲۸ نفر راننده و ۴ مورد هم دوچرخه سوار فوتی به ثبت رسید.

47 مصدوم در دو حادثه رانندگی
متاسفانه آمار سوانح جاده‌ای در مازندران به اندازه‌ای بالا رفته است که تنها دو حادثه مینی‌بوس در شهرستان‌های بهشهر و نور در جمعه‌ گذشته،47 نفر مصدوم برجای گذاشت.

کشته شدن 927 نفر در در سه ماه تابستان پنج سال اخیر
بر اساس گزارش پانا، به نقل از علی عباسی مدیرکل پزشکی قانونی در تاریخ سه شنبه اول آبان ‌ماه سال گذشته، میزان تلفات حوادث رانندگی سه ماهه تابستان از سال 93 تا 97، 927 نفر اعلام شد.
علی عباسی در این باره گفت:«در ماه‌های تابستان، مرداد با 332 بیشترین ماه و شهریور با 308 و تیر با 287 در رتبه‌های بعدی قرار دارند. همچنین در سال 95، مرداد ماه با 82 فوتی بیشترین فوتی گزارش شده است.»
عباسی با اشاره به گزارش‌های ارسالی از مراکز پزشکی قانونی استان، 713 نفر از فوتی‌ها را مربوط به تصادفات محور برون‌شهری و مابقی را درون‌شهری برشمرده بود.
این مسئول اعلام کرد که از تعداد کل فوتی‌های ناشی از تصادفات رانندگی در این مدت 782 نفر بومی و مابقی غیربومی بودند. این آمار به خوبی نشان می‌دهد که بیشترین تلفات سوانح رانندگی، را بومیان به خود اختصاص داده‌اند و این تصور که همواره بیشترین تعداد تلفات جاده‌ه‌ای ناشی از عدم آشنایی غیربومیان با جاده‌هاست، کاملا تصور اشتباهی‌ست.

اعتراف تلخ رییس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی
متاسفانه علاوه بر موضوع عدم هوشیاری و آگاهی رانندگان به فرهنگ رانندگی و بعد از عواملی همچون  خستگی و خواب‌آلودگی، صحبت کردن با گوشی همراه، سبقت و سرعت غیرمجاز، کم‌تجربگی و نابلدی و... عامل مهم دیگری نیز در افزایش تصادفات جاده‌ای دخیل است که به معضل ناایمن بودن جاده‌های کشور مرتبط می‌شود. ظتازه‌ترین و تلخ‌ترین اعتراف در این باره نیز متعلق است به سیدکمال هادیان‌فر، رییس پلیس راهور ناجا. این مقام مسئول که از یک طرفه شدن جاده‌های شمال به نفع تهرانی‌ها رضایت نداشت، در بخشی از سخنان خود با تاکید بر اینکه زیرساخت‌های ما در جاده‌های شمالی دچار مشکل است، گفته بود:« جاده چالوس ۱۰۰ سال پیش ساخته شد یعنی اگر تصاویر آن را ببینید در کل جاده پنج وسیله نقلیه هم نبود اما این جاده با همین ظرفیت امروز وجود دارد و تعداد خودروهای ما به بیش از ۲۲ میلیون دستگاه رسیده است.»
پس، با این تفاسیر دیگر نمی‌توان گفت که چرا در جاده‌های کشور تا این اندازه، تصادف و سانحه رانندگی رخ می‌‌دهد و باید هرچه داد داریم بر سر رانندگی‌های نا‌گوار و جاده‌های ناهموار بکشیم که ایران را به قتله‌گاهی سیاه تبدیل کرده‌ و چهره ایران را در جهان زشت و خشن نشان داده‌اند!

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی