آخرین اخبار :
  • منتشر شده در دوشنبه, 24 تیر 1398 10:39
مدیرکل سازمان تأمین اجتماعی مازندران با اشاره به وجود 50 هزار کارفرمای بدهکار از میان 110 هزار کارفرما اعلام کرد:

شهرداری ساری بزرگ‌ترین بدهکار به سازمان

 
 
 
 

25 تیرماه سال 1354 نخستین قانون جامع تأمین اجتماعی برای نخستین بار از تصویب مجلس وقت گذشت و به همین دلیل این روز به‌عنوان روز تأمین اجتماعی شناخته می‌شود. به‌همین دلیل مهندس محمودی مدیرکل سازمان تأمین اجتماعی مازندران، دکتر خورشیدی مدیر درمان این سازمان و همکاران مجموعه در میان خبرنگاران حاضر شدند و ضمن ارائه گزارشی از عملکرد این سازمان، به سوالات اصحاب رسانه پاسخ گفتند.

مهندس محمودی با اشاره به مرگ ناگهانی دکتر نوربخش مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی کشور  و معاون وی و همچنین انتخاب مصطفی سالاری استاندار سابق گیلان، برای مدیرعامل جدید سازمان آرزوی موفقیت کرد و گفت: سازمان تأمین اجتماعی مازندران در مجموع 110 هزار کارفرما دارد که رتبه چهارم کشور محسوب می‌شود اما 50 هزار کارفرما به سازمان بدهکار هستند که رقم کل بدهکاری این کارفرمایان حدود 600 میلیارد تومان است.
محمودی در ادامه افزود: از رقم گفته شده 63 میلیارد تومان به دستگاههای دولتی مربوط است که شهرداری ساری با 280 میلیارد تومان بیشترین بدهکاری را دارد هرچند مذاکراتی در دست انجام است تا این رقم را مطالبه کنیم اما باقی بدهکاران دستگاههای غیردولتی و بخش خصوصی هستند.
مدیرکل سازمان تأمین اجتماعی همچنین گفت: پس از شهرداری ساری، نساجی مازندران با 60 میلیارد تومان بدهی، چوب و کاغذ مازندران با 20 میلیارد و نکاچوب با 15 میلیارد در ردیف بعدی بدهکاران سازمان تأمین اجتماعی هستند.
محمودی در خصوص بدهکاری نیز گفت: این آمار در اسفند سال گذشته 11 هزار و 256 نفر بود که در خرداد 98 به رقم 10 هزار و 726 نفر رسید. وی درخصوص حل مشکلات و بدهی با شهرداری ساری افزود: بابت ساخت سه ساختمان ۱۰۰ میلیارد تومان به شهرداری ساری بدهکار هستیم اما سه پرونده در مراجع قضایی علیه شهرداری مفتوح است اما در نهایت تلاش خواهیم کرد با شهرداری ساری به جمع‌بندی برسیم و در این مسیر با حضور نماینده استاندار جلساتی نیز داشته‌ایم.
محمودی، نساجی مازندران با اشاره به طلب سازمان از بخش‌های دولتی و خصوصی گفت: با این حال تحت هیچ شرایطی اجازه سرگردانی بیمه شده را به خود نمی‌دهیم و دفاتر درمانی را تأمین اعتبار خواهیم کرد.
مدیرکل تأمین اجتماعی مازندران ادامه داد: سازمان ما مثل دارایی و امور مالیاتی نیست و درصورت تعطیلی واحدهای تولیدی، تمام کارگران برای برنامه‌های مختلف ازجمله بیمه بیکاری به ما مراجعه می‌کنند و ما باید در وصول مطالبات جدی باشیم تا در بخش‌هایی چون درمان و بیمه بیکاری بتوانیم پاسخگوی مراجعان باشیم.  
 وی با اشاره به اینکه ۵۰۰ میلیارد تومان بودجه مصارف نسبت به منابع پیشی گرفته است گفت: در استان مازندران گردش مالی تأمین اجتماعی و بخش درمان هشت میلیارد تومان است. محمودی درپایان تعداد بیمه شده اصلی و تبعی در تأمین اجتماعی استان را 1میلیون و نهصد و شش هزار نفر ذکر کرد.
محمد خورشیدی ادامه این نشست  با اشاره به وجود پنج بیمارستان ملکی در 5 شهرستان، ۱۴ مرکز درمانی در شهرهای استان، ۳۸ بیمارستان خصوصی و دولتی طرف قرارداد با سازمان گفت: سال قبل بیش از ۱۷ میلیون و ۵۰۰ هزار مراجعه کننده در بیمارستان‌های استان داشتیم که ۱۰ درصد آن مربوط به درمان مستقیم بود. وی با اشاره به هشت بیمارستان خصوصی طرف قرارداد گفت: برای عقد قرارداد با بیمارستان‌های خصوصی آمادگی داریم و در حال حاضر تنها یک بیمارستان خصوصی قرارداد با این مدیریت درمان ندارد و بهجز همین یک بیمارستان، تمام بیمارستان‌های خصوصی و دولتی با مدیریت درمان سازمان تأمین اجتماعی قرارداد دارند.
خورشیدی با اظهار اینکه بدهی ما به هفت بیمارستان طرف قرارداد بیش از همین یک بیمارستانی است که قرارداد ندارند گفت: سعی کردیم مردم در این بیمارستان فاقد قرارداد، پشت خط انتظار نباشند. وی افزود: در بخش درمان تاکنون دو هزار نسخه الکترونیک صادر شده و این طرح ظرف ماه‌های آینده فراگیر می‌شود و سیستم دفترچه حذف می‌شود.
دکتر خورشیدی با بیان اینکه ۳۹ هزار بستری در بیمارستان‌های تحت پوشش داشتیم گفت: بیشتر این بستری‌ها منجر به انجام عمل جراحی شده است.
وی با بیان اینکه مجوز سی تی آنژیو برای بیمارستان ولیعصر گرفته شد گفت: به دلیل تحریم‌ها و نوسانات ارزی نتوانستیم این دستگاه را وارد کنیم و این موضوع درواقع تنها نقیصه درمانی به شمار می‌رود.
مدیر درمان تأمین اجتماعی مازندران با بیان اینکه ۱۶۸ میلیارد تومان بابت هشت ماه از مطالبات دانشگاه علوم پزشکی مازندران و بابل پرداخت شده است گفت: ۴۵ میلیارد تومان به بیمارستان‌های خصوصی پرداخت کرده‌ایم. وی افزود: مطالبات پزشکان و مطب داران تا تیرماه، داروخانه‌ها تا بهمن سال قبل، آزمایشگاه‌ها تا شهریور سال قبل پرداخت شده و مابقی را بدهکار هستیم.
خورشیدی در پایان با اشاره به موضوع گردشگری سلامت گفت: ۱۳۵ میلیارد ریال طی دو سال گذشته برای هتلینگ بیمارستان‌ها هزینه کرده‌ایم.
گفتنی است درپایان این نشست خبرنگاران و عکاسان ازجمله خبرنگار «خبرشمال» از وضعیت هتلینگ بیمارستان تامین اجتماعی حکمت ساری بازدید و با بیماران و پرستاران گفتگو کردند.

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی