آخرین اخبار :
  • منتشر شده در دوشنبه, 24 تیر 1398 10:38
«خبرشمال» از حضورِ حادثه‌آفرین «محمود احمدی‌نژاد» در مازندران گزارش می‌دهد،

مسجدی با درهای بسته!

 
 
 
 

از مرحوم «احمد شاملو» جمله‌ای درخصوص ما ایرانی‌ها نقل می‌شود مبنی بر اینکه «حافظه تاریخی ضعیفی داریم». شاید این جمله از جهاتی درست باشد و حتی مصادیق فراوانی بتوان برایش یافت اما تردیدی نیست که رییس‌جمهوری سابق بر روی این گزاره حساب خاصی باز کرد و هرازگاهی، سخنانی می‌گوید که در زمان ریاست جمهوری خود، عکس آن عمل می‌کرد و همچنین به‌طور ویژه بر حقوق مخالفانی تأکید دارد که زمانی در گذشته، «خس و خاشاک‌شان» نامید. محمود احمدی‌نژاد احتمالاً تصور می‌کند «مردم حافظه تاریخی ندارند و ماجرای «هاله نور» و «تکذیب تئوری هاله و انتساب آن به رسانه‌های دشمن» را نیز فراموش کرده‌اند. از همه این مسائل که بگذریم سفر رییس‌جمهوری سابق به مازندران همیشه حادثه‌آفرین بوده و تلفاتی از خود بر جای می‌گذارد که درنوع خود می‌تواند جالب باشد.    
نخستین سفر «حادثه‌آفرین» وی اردیبهشت‌ماه 94بود که موجبات عزل فرماندار وقت بابل را فراهم کرد به‌این دلیل که در مسجد محل سخنرانی حضور یافت و از این اقدام خود دفاع و آن را با هماهنگی مقامات ارشد استان و حتی وزارت کشور توصیف کرد. رجب ملایی رییسی مدت کوتاهی پس از فشردن دست رییس‌جمهور سابق در شب میلاد امام علی(ع) در سال 94 در شهرستان بابل، عزل شد.
تجربه «ملایی» موجب شد روز گذشته مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری مازندران با احتیاط کامل و با دستانی پُر برای استقبال مردی برود که امروز تَبَرّی جستن از او شرط بقا در سپهر سیاست است.
«مهدی محمدی» که علاوه بر مو، ابروهایش را نیز در «آسیاب بی‌رحم سیاست» سپید کرد درخصوص حضورش در فرودگاه صراحتاً گفت:  من برای  استقبال احمدی‌نژاد نیامدم بلکه حامل پیام «شورای تامین استان» بودم.
پیر سپیدموی سیاست توضیح داد: شورای تامین استان تصویب کرد احمدی‌نژاد حق سخنرانی  در رودبست بابلسر ندارد، بنابراین نمایندگان استانداری، نیروی انتظامی، دادگستری و سپاه استان در فرودگاه حاضر شدند تا پیام غیرقانونی بودن این سخنرانی را به رییس‌جمهوری سابق اعلام کنند.
محمدی همچنین گفت: در فرودگاه به احمدی‌نژاد گفتم براساس مصوبه شورای تامین استان، شما نمی‌توانید در رودبست سخنرانی کنید و ممکن است حضور شما، تبعات امنیتی داشته باشد و رییس‌جمهور سابق هم توضیح داد که من با کسی کاری ندارم و به فردی توهین نمی‌کنم،  من دعوت شده‌ام و کار خودم را انجام می‌دهم!
مدیرکل امور سیاسی و انتخابات استانداری مازندران خاطرنشان کرد: من کار خودم را می‌کنم، کل حضورم در فرودگاه در همین حد بود، وگرنه بحث استقبال از احمدی‌نژاد در میان نبود. در یک جمله من این پیام را به او رساندم که طبق قانون، حق سخنرانی ندارید.
محمدی که میداند امروزه هر نوع قرابت به احمدی‌نژاد می‌تواند هزینه‌ساز باشد تأکید کرد: نه استانداری مازندران بنای استقبال از این شخص را داشته و نه شخص من که با اکراه به فرودگاه رفتم.
این نوع سخن گفتن درخصوص محمود احمدی‌نژاد اختصاص به رجال اصلاح‌طلبی چون مهدی محمدی ندارد که اصول‌گرایان بزرگ نیز همین سیاست را اتخاذ کردند.
امام جمعه بابلسر  نیز پیشتر با اشاره به سفر احمدی‌نژاد به این شهرستان گفته بود: این سفر را به صلاح ایشان نمی‌دانم.
 حجت‌الاسلام محمداسماعیل قلی‌پور توضیح داد: با توجه به مصوبه شورای تامین و درخواست مردم منطقه مبنی بر جلوگیری از ایجاد تنش و دو قطبی شدن اهالی و مردم با توجه به حضور رییس جمهور سابق، در این منطقه، این سفر را به صلاح ایشان نمی‌دانم.
وی گفت: قانون فصل الخطاب است و همه در برابر قانون باید سر تعظیم فرود آوریم و امروز کشور بیش از هر زمان دیگر به آرامش نیاز دارد و ما نباید اجازه دهیم اختلاف و دوگانگی، آرامش موجود در کشور را سلب کند.
اما تفاوت احمدی‌نژاد با سایر رجال سیاسی معاصر در همین موقعیت‌ها خود را نشان می‌دهد. سایت «دولت بهار» رسانه نزدیک‌ به ‌رییس جمهور سابق اعلام‌ کرد برنامه دکتر محمود احمدی‌نژاد به مناسبت جشن میلاد امام رضا (ع) در مسجد جامع رودبست بابلسر تغییر نکرد و وی نیز با تعدادی از وفاداران خود پای در راه نهاد.
محمود احمدی نژاد که به اجرای کارهای عجیب و غریب شهرت دارد، از مسیر هوایی به استان آمد و از فرودگاه به کیاکلا -  بر سر مزار شهید کشوری-  رفت و  هنگامی که  به رودبست رسید با درهای بسته مسجد جامع مواجه شد و درنهایت سوار بر نیسان آبی رنگی شد و از بالای بالکن منزلی در رودبست برای روستاییان سخنرانی کرد. 
اساساً سخنان احمدی‌نژاد را کسی جدی نمی‌گیرد و با محتوای این سخنان کسی کاری ندارد، چیزی که برای خودش و همچنین بخشی از افکار عمومی جالب است کیفیت و فضای حاکم بر این جلسات و حواشی آن است.  
وی بدون اشاره به فجایع اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی 8 سال زمامداری خود، دولت روحانی و مسئولان کنونی را مورد انتقاد قرار داد و خود را  فردی آشنا به کشور و محیط بین الملل معرفی کرد که با انجام چند کار مشابه همان کارهایی که درسال 84 تا 92 انجام داد، شرایط را به نفع مردم، کشور و انقلاب تغییر خواهد داد اما توضیح نداد چرا در 8 سال دولت نهم و دهم شرایط به نفع مردم نشد.
محمود احمدی‌نژاد همچنین از بسته شدن در مسجد جامع رودبست انتقاد کرد و گفت:  شب میلاد امام رضا(ع) است اما ورودی مسجدی به این قشنگی را بروی مردم بستند! آقا این مسجد مگر مال غیر از شماست؟ اختیار این مسجد با شماست یا با مسئولان این استان؟
«رییس پاک‌ترین دولت تاریخ ایران»! در پایان مراسم از دو یار غار خود یاد کرد و گفت: خدایا همه بی‌گناهان دربند و خصوصاً عزیزان بهاری آقای مشایی و آقای بقایی را نجات عنایت بفرما!

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی