آخرین اخبار :
  • منتشر شده در یکشنبه, 23 تیر 1398 10:04
طنز «خبرشمال» به مناسبت روز گفت‌وگو و تعامل سازنده با جهان؛

!I'm mr bull

 
 
 
 
هومن حکیمی/

اشاره: چیه داداش؟ بد نیگا می‌کنی! مگه ما چیمون از بعضیا کمتره؟ چطور اونا یه یادداشت مفصل به زبون انگلیسی روی جلدشون می‌برن، نیگا نمی‌کنی، ما حالا یه تیتر انگلیسی زدیم، فلان و اینا؟! نکن حاجی، نکن داداش، نکن آبجی! از شورای شهر بابل و 5 به‌علاوه 1، عبرت بگیر، نکن! واسه خودت میگم!
این روز «گفت‌وگو و تعامل سازنده با جهان»، خیلی روز باحالیه. آدم فکر می‌کنه که نعوذبالله، خودِ «ترامپ»ه! یه جور «فقط من می‌فهمم و بقیه همه نفهمن» خاصی، توی وجنات و سکنات آدم موج می‌زنه!
دیروز به همین مناسبت نشسته بودم توی دفتر کارم (به همین مناسبت؟!) که یهو از خارج بهم زنگ زدن. اولش فکر کردم باز این اُسگل «فلورنتینو پرز»ه و بابت انتقال «پوگبا» از «من‌یونایتد» به «رئال‌مادرید» التماس دعا داره ولی منشی‌مون گفت که «رامین جوادی»ه! وقتی هم ازش پرسیدم که «اگه اسمش رامین جوادیه پس چرا از خارج زنگ زده؟» یه طور بدی نگام کرد که شرمنده شدم! خلاصه سریع و با ایما و اشاره بهم گفت که طرف آهنگساز معروف سینما و تلویزیون جهانه و موسیقی سریال «گیم آو ترونز» رو اون ساخته و وقتی دوباره بهش گفتم که این سریال چی هست، خیلی بدتر نگام کرد و اینها!
به هر حال گوشی تلفن رو گرفتم. رامین، برخلاف فامیلیش که آدم رو ناخواسته یاد «جواد نکونام» میندازه، خیلی بچه گل و ماهیه و خیلی هم خاکیه! بهم گفت از اونجایی که میدونه روزنامه‌های مازندران خیلی تاثیرگذارن و تیراژشون خیلی بالاست و در اقصی‌نقاط کشور و منطقه هم توزیع میشن، اگه ممکنه خبر اهدای تندیس جشن «حافظ» به ایشون بابت موفقیت موسیقی سریال «گیم آو ترونز» رو در «خبرشمال» و بقیه روزنامه‌های مازندران کار کنم! حتی بهم گفت که رسانه‌های معتبر دنیا مثل «گاردین» و «اکیپ» و حتی «پلی بوی»(!) بعد از اتفاق جشن حافظ، خواستن باهاش مصاحبه کنن اما اون گفته بهشون که؛ اول روزنامه‌های مازندران، بعدش شما! 
من البته بهش گفتم که باید صبر کنه تا یه کم بیشتر فکر کنم و درضمن چون چندتا آگهی مناقصه و مزایده داریم که باید حتما توی این هفته چاپ بشن، شاید اصلا این هفته نشه! اونم از اونجایی که خیلی آدم باجنبه و باشعوریه، گفت که درک می‌کنه و هر چقدر لازم باشه، صبر می‌کنه! آخرشم قبل از اینکه قطع کنه بهم گفت که سلامش رو حتما به آقای «عشریه» برسونم و انتصاب جدیدش رو بهش از طرف اون تبریک بگم!
خب ببینید، این اتفاقی که براتون الآن نوشتم چند تا نکته مثبت داره؛ اول اینکه نشون میده روزنامه‌های مازندران چقدر در دنیا شناخته‌شده و معتبر و تاثیرگذارن و دیگه اینکه ما در روز «گفت‌وگو تعامل سازنده با جهان»، بعد از مصاحبه قبلی اختصاصی با «فلورنتینو پرز» توانستیم باب گفت‌وگو رو با یکی از مشهورترین آهنگسازان دنیا باز کنیم که جا داره به همین خاطر، اداره‌کل فرهنگ و ارشاد استان، آگهی‌های بیشتری به 
ما بده!
راستی بد نیست به مناسبت این روز، یادی هم کنیم از اون آقایی که یه روزی «گفت‌وگوی تمدن‌ها» رو ساخت و به گسترش و آزادی رسانه‌ها و... بها داد که به دلایلی از اتاق فرمان دارن بهم اشاره می‌کنن که اسمی از کسی نیارم! فقط اینو بگم که اگه اون بنده خدا می‌دونست که یه روزی از مطالب و تیترهای انگلیسی یا تیترهایی مثل «من خانم خوک هستم» (!) و اینها توی رسانه‌های ما استفاده میشه، عمرا می‌اومد پای کار و اینها!

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی