• منتشر شده در پنج شنبه, 20 تیر 1398 09:27
نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی:

توسعه روستاها با استفاده از ظرفیت گازرسانی میسر می‌شود

 
 
 
 

نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی گفت: از ظرفیت موجود حوزه گازرسانی برای توسعه روستاها باید استفاده کرد.
محمد دامادی، نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی در جلسه بررسی پروژه گازرسانی به روستاهای مناطق محروم دودانگه و چهاردانگه ساری گفت: هدف نهایی نظام جمهوری اسلامی ایران از اجرای طرح‌های گازرسانی روستایی، صرفا تامین گرمایش منازل نبوده است.
وی با اشاره به تأثیر گاز بر توسعه اجتماعی و اقتصادی، تصریح کرد: تکمیل و بهره‌برداری از طرح‌های گازرسانی روستایی منجر به بازگشت جمعیت از حاشیه شهر‌ها به روستا‌ها و یا کوچ به شهر‌های کوچکتر می‌شود.
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: توسعه انرژی آثار روانی مطلوبی را برای سکونت مردم به همراه دارد و در اقتصاد استفاده از این نعمت الهی موجب اشتغال‌زایی و کمک به توسعه پایدار مناطق می‌شود.
دامادی تصریح کرد: جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهرها، تقویت فضای کسب و کار روستایی، جلوگیری از پیامد‌های مخرب شلوغی و تراکم شهر‌ها از نتایج 
گازرسانی است.
نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی به رشد گازرسانی روستایی طی چند سال گذشته در حوزه انتخابیه خود اشاره کرد و گفت: عملکرد جهادی شرکت گاز مازندران طی چند سال گذشته، عقب ماندگی چند دهه پیش را در یک بستر زمانی کوتاه جبران کرد.
دامادی با بیان اینکه تا چند سال گذشته تنها 8۰ درصد خانوار روستا‌یی ساری از گاز برخوردار بوده‌اند، افزود: در ۵ سال اخیر 95 درصد خانوارهای روستایی ساری از نعمت گاز برخوردار و عملیات اجرایی تعداد دیگری از روستا‌ها نیز آغاز شده است.
در ادامه جعفر احمدپور مدیرعامل شرکت گاز مازندران گفت :دولت یازدهم به منظور اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، محرومیت زدایی و گسترش عدالت اجتماعی، تمام زیرساخت‌های لازم برای توسعه گازرسانی به روستاها را فراهم کرده است.
وی افزود: دولت یازدهم و دوازدهم، منابع مالی گازرسانی به روستاها را از طریق صرفه‌جویی در مصرف سوخت‌های مایع تامین کرده است.
احمدپور اظهار داشت: با بهره‌گیری از بند «ق» تبصره ٢ قانون بودجه سال 1393 و ماده ١٢ قانون رفع موانع تولید، شرایط لازم برای تامین منابع مالی این پروژه‌ها از محل جایگزینی گاز با سوخت‌های مایع
 فراهم شد.
مدیرعامل شرکت گاز مازندران خاطر نشان کرد: پس از ابلاغ بند «ق» تبصره دو قانون بودجه سال 93 از سوی دولت تدبیر و امید به وزارت نفت، طرح‌های گازرسانی به روستاهای بالای 20 خانوار کشور در دستور کار شرکت ملی گاز ایران قرار گرفت.
با استناد به آخرین آمار امور برنامه‌ریزی شرکت گاز استان مازندران، هم اکنون 7/99 درصد خانوار شهری، 5/91 درصد خانوار روستایی از نعمت گاز طبیعی برخوردارند .
یادآور می‌شود جلسه بررسی پروژه گازرسانی به روستاهای مناطق محروم دودانگه و چهاردانگه ساری با حضور نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی، فرماندار ساری، مدیرعامل شرکت گاز استان، بخشداران دودانگه و چهاردانگه در اداره مرکزی گاز مازندران برگزار شد .

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی