آخرین اخبار :
  • منتشر شده در پنج شنبه, 20 تیر 1398 09:26
«خبرشمال» از نگرانی‌ها درباره گسترش بیماری تب کریمه کنگو گزارش می‌دهد؛

در کمین آلودگی!

 
 
 
 

 مائده مطهری‌زاده /


در روزهای گرم تابستان علاوه بر فصل خوردنی‌های خوشمزه و میوه‌های آبدار، فصل بیماری‌های خطرناکی همچون وبا و تب کریمه کنگو و... است که اگر جدی گرفته نشوند، می‌تواند به عنوان یک تهدید بزرگ علیه سلامتی ما محسوب شوند.
این بیماری‌ها که عمدتا از عدم رعایت بهداشت فردی و اجتماعی ناشی می‌شوند، معمولا نیز از دسته بیماری‌های مسری بوده و همین امر نیز نگرانی‌ها را در این خصوص بالا می‌برد.

بیماران تب کنگو در مازندران به سلامت به خانه برگشتند
حالا بنا به اظهارات اخیر رییس مرکز بهداشت مازندران، سه بیمار مبتلا به تب کنگو در این استان، شناسایی و در مراکز درمانی تحت درمان قرار گرفتند.
دکتر محسن اعرابی در این باره گفت: این سه بیمار پس از دوران کامل درمانی و بهبود از مراکز درمانی مرخص و به سلامت به خانه‌های خود برگشتند.
اعرابی اضافه کرد: در شرایط فعلی بیماری تب کنگو در این استان تحت کنترل قرار دارد و مشکل حادی که جای نگرانی برای شهروندان و مسافران بتواند ایجاد کند با رعایت مسایل بهداشتی وجود ندارد.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران اظهار داشت: تب کنگو از طریق کنه از حیوان مبتلا به انسان منتقل می‌شود و شهروندان در صورت مشاهده کنه باید به مراکز درمانی مراجعه تا تحت درمان قرار گیرند.
دکتر اعرابی در آستانه موسوم حج به شهروندان مازنی توصیه کرد تا از ذبح دام در منازل خودداری کنند.

مازندران در رتبه پنجم ابتلا به بیماری تب کریمه کنگو
رییس اداره مدیریت بیماری‌های قابل انتقال بین انسان و حیوان وزارت بهداشت اما ضمن اعلام ابتلای ۵۴ تَن در کشور به تب کریمه کنگو از ابتدای امسال و جان باختن پنج تن از آنها، روش‌های انتقال این ویروس را توضیح داد و نسبت به رعایت موازین بهداشتی جهت جلوگیری از انتقال آن تاکید کرد.
دکتر بهزاد امیری، بیماری‌های زئونوز را بیماری‌های قابل انتقال بین انسان و حیوان معرفی کرد و گفت: زئونوز بیماری‌های عفونی هستند که قابلیت انتقال بین انسان و حیوانات به ویژه مهره‌داران را دارند. حدود ۶۰ درصد از بیماری‌های شناخته شده در انسان از طریق حیوانات به وجود آمده و حدود ۷۵ درصد بیماری‌های نوظهور و جدید در انسان منشأ حیوانی دارند. این بیماری‌ها قابلیت انتقال به دو روش مستقیم و غیرمستقیم به انسان را دارند.
وی در ادامه بیماری تب کریمه کنگور را یک بیماری ویروسی خون‌ریزی‌دهنده معرفی کرد و گفت: نام تب کریمه کنگو از آن جهت به آن نسبت داده می‌شود که شروع علائم این بیماری ویروسی با تب همراه است و اولین بار در شهر کریمه کشور روسیه این بیماری شناخته شده است. در کشور ما نیز این بیماری از سال ۷۸ مشاهده شده و تاکنون ۱۴۲۴ مورد ابتلای به این بیماری گزارش شده است و ۱۹۰ مورد آن منجر به مرگ شده است.
رییس اداره مدیریت بیماری‌های قابل انتقال بین انسان و حیوان وزارت بهداشت در ادامه استان‌های سیستان و بلوچستان، خراسان رضوی، کرمان، اصفهان، فارس و مازندران را به ترتیب دارای بیشترین موارد ابتلا به تب کریمه کنگو معرفی کرد.

نباید فریب آمارها را بخوریم!
بر اساس گزارش روز گذشته خبرنگار روزنامه ایران، امسال بر خلاف سال‌های گذشته تعداد موارد ابتلا به تب کریمه کنگو در استان گیلان از استان پرشیوع سیستان و بلوچستان پیشی گرفته و ثبت 14 مورد ابتلا به این بیماری، گیلان را در صدر استان‌های پرشیوع تب کریمه کنگو قرار داده است.
به گفته رییس اداره بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت افزایش موارد ابتلا به تب کریمه کنگو در استان گیلان پای فرمانداری را هم به میدان مبارزه با این بیماری باز کرده به‌طوری که بنا به توصیه وزارت بهداشت مبنی بر پیشگیری از افزایش تعداد مبتلایان مقرر شده نهادهای مرتبط در گیلان همه اماکن نگهداری دام را دقیق کنترل کرده و از عرضه گوشت دام کنار خیابان و جاده‌ها و منازل جلوگیری کنند.
به‌گفته وی، هم اینک دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان آموزش‌های لازم را درباره خرید دام و گوشت از کنار خیابان و جاده به مردم ارائه می‌کنند، هرچند بی‌توجهی به نکات بهداشتی عامل اصلی ابتلا به تب کریمه کنگو است اما با این حال همچنان علت شیوع این بیماری در گیلان در دست بررسی است. وی اظهار داشت: آمار 54 نفری مبتلایان چند ماهه امسال و 58 نفری مبتلایان در مدت مشابه سال قبل را که کنار جمعیت ایران می‌گذاریم نتیجه این می‌شود که تب کریمه کنگو هنوز یک اپیدمی همه‌گیر نشده است.
دکتر گویا تأکید کرد: هر چند آمار ابتلا به تب کریمه کنگو در ایران از متوسط جهانی پایین‌تر است و این بیماری امسال تغییر خاصی نداشته است اما نباید فریب این آمار را خورد چرا که هنوز مشخص نیست در ماه‌های آینده چه پیش 
خواهد آمد.

توصیه‌های اکید درباره بیماری تب کریمه کنگو
توصیه اکید دکتر گویا بر این نکته است که مردم حتماً گوشت را از قصابی‌ها تهیه کنند. گوشت ذبح شده در کشتارگاه حداقل به مدت 24 ساعت در فضایی به نام «فضای پیش سرد» نگهداری می‌شود و همین روش آلودگی در گوشت را  از بین می‌برد. او با تأکید بر اینکه تب کریمه کسانی را که با دام سر و کار دارند مبتلا می‌کند، گفت: گوشتی که از طریق چرخه سازمان دامپزشکی توزیع و در قصابی‌ها عرضه می‌شود به ندرت باعث آلودگی به تب کریمه کنگو می‌شود. رییس اداره بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت به این نکته هم اشاره کرد که این بیماری با خوردن گوشت منتقل نمی‌شود. مثلاً اگر کسی جگر خام بخورد در صورتی مبتلا می‌شود که در دهانش زخم باشد. مهم‌ترین توصیه ما این است که مردم باید توجه داشته باشند که گوشت را از کنار خیابان یا جاده نخرند، چراکه احتمال آلودگی آن وجود دارد. او درباره اینکه آیا دام آلوده به تب کریمه کنگو علائم بالینی ظاهری دارد که قابل تشخیص باشد، اظهار داشت: دامی که مبتلا به عفونت کریمه می‌شود فاقدعلائم ظاهری است و کسی نمی‌تواند مدعی شود که دام آلوده را شناسایی کرده است.

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی